1 nisan

0 /
independence
insanlarin uzun zamandan beri birbirlerine okuz ve e$ek $akalari yaptiklari tarih..pek cok $aka sonunda buyuk sorunlari getirir bu tarihte..gregoryanlar la alakali bir durumdur..takvimlerinde ki yilba$i bir sebepten oturu 1 nisandan 1 ocaga alinmi$ ve buna sinirlenen gregoryanlar bugunu pis pis $aka adi altinda yapilan ibneliklerle bok etmeye cali$mi$lardir..ibnelik yapmaya ali$kin olan homosapiens bu gunun bu ozelliginden oyle memnun kalmi$tir ki degi$tirmeksizin 1 nisani $aka adi altinda ibnelikler yapma gunu olarak belirlemi$ler ve dur durak dinlemeden bu igrencliklere devam etmi$lerdir..bu gunlerde insanlarin evden cikmamalari, bakkaldan ekmek bile almamalari kendi menfaatlerinedir..
darth sidious
hobaaa sakaa nidalariyla insanlarin birbirlerine tum kinlerini kustuklari gun.
-al necati abi bunu sana aldim bi ac bakalim istersen.
-oo aydin’im aslansin sen. ne lan bu tik tik ediyo?
-abi sen bi ac bak, benim ilerde bi isim var gelecem.
-ne lan, bu amuga koduum bana bisi almaz ama bakalim neymis? bu ne lan masa saatine fitil baglamislar la, bu ne la yoksa bana boynuzlu mu diyo bu ipne .
booooooooom
-he he sakaaaaa. bu necati abinin kolu diil mi lan sedat? olum ben dedim sana o sakadan annamaz diye, adam bi tebessum eder olurken bea.
sinirsahibi
izmir mithatpasa endustri meslek, teknik ve anadolu teknik lisesi’nde cok buyuk bir yanginin ciktigi gundur. yanginin gece gec saatlerde cikmasi nedeniyle olasi bir faciadan donulmus ancak okul 2(yaziyla iki)yil boyunca kapali kalmistir. bu iki yil suresince ogrenciler mesleki ve teknik dersleri cinarli endustri meslek lisesi ve ataturk endustri meslek lisesi teorik ve genel kultur derslerini ise nevvar salih isgoren lisesi’nde gormuslerdir..
redcrow
pazar pazar hiç çekemem burunla dudağın birleştiği yere koyarım kafayı ..hele bi de yapılan şaka eşeklerin yaptığı latifeler ayarında ise hepten yanar yapan kişi.bak bak, nasıl da artıyor koyacağım yerlerin sayısı.
angelique
ilk dakikalarında bir arkadasımıza yasam tarzını tasvip etmediğimiz icin artık onunla görüsmek istemedigimiz yönünde sms attığımız gün... saka elimizde patladı, yıllarımızı paylastığımız arkadasımız telefonlarımıza cıkmıyor, "her sakanın altında bir gercek payı vardır" diyor... ya o da intikam almak icin bize bu sekilde 1 nisan şakası yapıyor ya da gayet ciddi... 1 nisanı icat edenin de, ona uyanında............. demekten baska birsey gelmiyor elden.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol