ülkenin son hali

maalesef ülkemizi artık tanıyamaz hale geldim. artık iyice zıvanadan çıkan bir devlet görmekteyim. tamam türban özgürlüğü olsun lafımız yok ta gözümüze gözümüze sokmanın anlamı ne? kendilerinden olan insanlar kutsal, kendilerinden olmayan paralel oldular. ülkeyi zorla ikiye böldüler. zamanında oslo'da, dolmabahçe saraylarında teröristlerle pazarlıklar yapıp sonra inkar ettiler. akil adamlar dediler, ülkeye silah yığınağı yapılmasına göz yumdular. şu an tek saplantıları var. devlet başkanlığı. tamam diyelim ki devlet başkanı oldun. ülkede ki sorunlar şak diye çözülecek mi? suriyelileri geri mi göndereceksin ülkelerine. sanane ortadoğu politikasından. o övündüğün osmanlı ecdadın bile batıya yönelmişken sen batıya sırt çevirip ortadoğu bataklığına kendini sürüklemeyi neden borç bildin? bırak ne halleri varsa görsünler. sen değil misin istikrar sürsün diyen? istikrar dedin her gün istikrarlı bir biçimde şehit haberleri geliyor. her ay bir şehirde canlı bomba patlıyor. devlet başkanı olma sen. sen ülkeni refaha taşı taşıyabiliyorsan. yapamıyorsan ben yapamadım diyerek bırakacaksın görevi. ülkeyi bu hale getirenler cidden aynaya bakmamalıdırlar. utanmalıdırlar.

not: şuna bile eksiyi basmayı görev edinmişler var. vallahi bravo. tebrik ediyorum. istikrar sürsün.
lunaparkta korku tüneli treninde gözleri faltaşı gibi açılıp titreyen bir çocuk, kahkahalarıyla etrafı sinir eden bir adam, ağzında bin bir türlü küfürler çıkan bir hanzo, yüzünü elleriyle kapayıp yanındaki kocasına saydıran bir teyze, birkaç görme ve işitme engelli şahsın şaşkınlığı,kalbini tutan bir ihtiyar amca ve etrafına iğrenç iğrenç bakan yeni yetme bir gencin "abi bu makyaj ve müzik olmamış!" demesini bir düşünün... işte ülke o biçim bir fantastik tünelde... kardeş, bu tünel ne vakit biter onu bilemiyoruz... sonunda bizi pis şeyler beklemesin. ülke yeterince kirlendi.
bunu aylardır söylüyorum ben bız hıssızleştık artık bomba patmamış şehıt olmuş eskısı gıbı cığerımızın ıçın köz düşmüyor sıradanlaştı artık. (bkz:yeni türkiye)
dünya mutluluk sırasında 78. sıradayız ülke olarak, eğer listede daha üst değil de altta hangi ülkeler var diye bakarsanız(ülkenin yakın zamanda ileriye gideceğini düşünüyorsanız üste doğru da bakabilirsiniz) göreceğiniz ülkeler yıllardır savaş ya da terörün esiri haline gelmiş, havası yaşanmayacak derecede kirli, temiz su erişimi kısıtlı olan, insanların kölelik seviyesinde çalıştırıldığı ya da gerçekten hala kölelik olan veya en iyi ihtimalle ekonomik krizin dibine vurmuş bataktan kurtulmaya çalışan ülkelerdir.işte ülkemizin son hali bunların bir tık üstüdür. başka bir deyişle çok değil az daha zorlarsak yukarıda yazdığım ülkelerden birine dönüşmemiz an meselesidir.

kaynak:http://worldhappiness.report/

edit: harf hatası düzeltildi.
bakkal ve marketlere gelen borçları bilinçsiz tüketiciler farketmedi. ama farkedenler durumun ne kadar kötü olduğunu görebiliyor gayet açık.