sigur ros

20’li yaslarindaki dort izlandali gencten olusan grup.dinledikce huzur bulursunuz,gozlerinizi kapatip uykuya dalmak istersiniz,basarililar.
her dinledigimde daha cok sevdigim bu dunyaya ait olmayan topluluk..

ruyalarinizi sekillendirmesi , kopuklugunuzu desteklemesi muhtemel..
bir yandan sizi bir masalin icine suruklerken , bir yandan da o masali huzune teslim ediyo..hic yildizlara oturmus ve agliyan bir peter pan duslediniz mi ya da hic bir seyi umursamayan bir kucuk prens..
sigur ros dinlerken siz tam osunuz iste..

dinlerken sizi alip goturdugu yerden geri donememe yada donmek istememe gibi bir olasiliginiz var...
izlanda lı muhteşem grup.tarzlarının ne olduğunu hala anlayabilmiş değilim.inanılmaz orjinal bir soundları var.ayrıca hoppipolla şarkıları kesinlikle intihar etmeyi düşünen bir bireyi o psikolojiden çıkartıp, vatana ve millete hayırlı işler yapmaya teşvik edebilmektedir...
isimleri zafer gülü anlamına gelen,uydurdukları ’hopelandish’diliyle de şarkılar yapan adamı transa geçiren adeta yaşama sevinci ve huzur veren izlandalı müzik grubu.ayrıca adamı izlandaca öğrenme konusunda da gaza getirir bu güzide grup.
(bkz:staralfur)
http://www.sigur-ros.co.uk/
canın mı sıkıldı? huzur mu arıyorsun?psikologa gitmen mi gerekiyor? paran mı yok?kısa yolu sigur ros dinle ;rahatla mutlu ve huzurlu ol.
grubun adı ros’un zaferi, veya kırmızının zaferi anlamında, grup elemanlarından birinin çocuğunun adı diye bir rivayet var ama sözlüğe yalan atıyor olmayayım şimdi.
izlanda’da yapılan tüm yürüyüşlerin en başarılı soundtrackleri onlara ait. izlanda’ya gitmemin başlıca sebebi, ülkenin en büyük reklamı hatta. #776429 çok doğru, ve ait oldukları dünyayı merak ettiriyorlar insana işte.

teşekkürler anlamındaki takk’ın ve sözlerinin tamamı hopelandic olan ( )’ın yeri ayrı, ama tüm albümleri inanılmaz.
heima sayesinde kesfettigim ve muptelasi oldugum grup. icimde izlanda aski yaratmis, sirf bu adamlar yuzunden bir defa gidip canli kanli izleyip/dinlemek istiyordum. son turneleri hakkinda bir aciklama yaptilar, kisaca 'bize guvenin, her sey cok farkli ve muhtesem olacak'. aciklama esnasinda turkiye konseri yoktu ve aciklamaya bakip gidemeyecek olsam bile insani heyecana sokmustur. daha sonra turkiye konseri aciklandi fakat konserin kapali alanda olmasi sebebi ile ikilemde kaldim. su gunlerde kara kara dusunuyorum. ne yapmaliyim sozluk. bir yanim; bir daha nerede goreceksin bu adamlari derken, diger yanim konserin 'heima' belgeselindeki gibi bir acik havada ya da oyle bir atmosferde olmasi gerektigini dusunuyor. sanirim yaptiklari aciklamadaki gibi, gruba guvenip gidecegim.