kaktüs

ankara sakarya caddesi inkılap sokakta bulunan, sözlükte müdavimlerinin bol olduğu, ucuz mu ucuz cafe-bar.
bir yandan şişe efes biranızı içerken bir yandan bilgisayarda istediğiniz müziği seçebileceğiniz mütevazi küçük bir yer.
kendileri ya "sen aklıma gelince tüylerim diken diken oluyor" ya da "içtenlik; aşkımız için zorluklara katlanmalıyız!" demektir. birisine yolladığınız zaman geçerli. tabi ki siz hangisini kabul edip yollarsınız bu çiçeği/bitkiyi o ayrı konu. fekat benimde zamanımda duyduğum ikinci anlamı. yani aşk için güzel olan falan filan fiş mekan. o bu değil de neden alırsın ki bunu birine. o da ayrı bir muamma. evet.
negatifsizlikleri ortadan kaldırdığına inanılan çiçek.
genellikle bilgisayar ve diğer elektrikli cihazların yaydığı zararlı elektromagnetik dalgaların etkilerini azalttığı için bu yönde kullanılabilen faydalı teknolojik bir çiçektir.
alt isimli grubun hoş bir parçası.

sözleri:

asfalt kokusu
kavrulmuş bulutlar

yüz çizgileri, binlerce
baş ağrısı, delice

güneş ırzına geçmekte
buram buram ışığıyla
gökten şeker yağmakta
yapış yapış elleriyle

ben de yanıyorum bir yaz günü,
ben de kuruyorum
ben de yanıyorum bir yaz günü,
ben de kuruyorum
ekim ayı sonundan mart ayı başına kadar su vermezseniz, balkonda ve toprak saksıda (terra cotta) yetiştirirseniz, birde sıcak yaz günleri bolca sularsanız coştukça coşar, hızlı gelişir ve bulunduğu mekanı ziyadesiyle yeşillendirip size bir ömür yoldaş olur. içi yaştır ama öyle şakır şakır su bulamazsınız. merak edip de boşu boşuna kıymayın canına.
meksika'da salatası, çorbası, kremi, içkisi yapılan mübarek bitki. Hayvan yemi bile yapıyorlar ama ben henüz test etmedim.

kaktüs meyveleri toplanan, bildiğin kaktüs çiftlikleri falan bile var. enteresan yani.