confessions

unnamedplayer

- Yazar -

  1. toplam entry 74
  2. takipçi 1
  3. puan 45747

unnamedplayer

unnamedplayer
bu kadar olmaz derim.onca başlık aç araştır yaz mal gibi okumak yerine yanına katkıda bulunmayı koy sonrada ukalaca aramaya inanmamak densin hangi konuda olmuş coook merak ettim cevabı kim tınlarda verir onuda beklemekteyim.

lonca teşkilatı

unnamedplayer
osmanlı devletinin gelişme ve duraklama dönemlerinde yoğun faliyetler göstermiş mahalli idare ve esnaf teşkilatıdır.sorumlusu oldugu semt de ne kadar iş koluna ihtiyaç var,kaç adet olması gerekir ve üretimlerinin ne kadar olması gerekir gibi konularda yetkili merci ve işkollarına eleman tahsis eden zümreden oluşur.iş için başvuran cemaat ve çocuklarının her hangi bir zanaatte ustalaşmasını isteyen aileler lonca teşkilatlarına baş vururlarmış.

ludal kalma

unnamedplayer
sümer site kıralları arasında tanımlanmış bir sıfat.eğer mezopotamya topraklarına bir gün tek bir kıral hakim olursa bunu ludal kalma olarak nitelendireceğiz denmiş.nihayetinde bir şanslı kişi bunu başarmış ve sümer devletinin ilk ve tek ludal kalması olmuştur.

git kumda oyna

unnamedplayer
halk dilinde geçmişden beridir söylene gelen popülerliğini günümüz argosuna girerek tekrar kazanan, ustanın çırağına yada abinin küçüğüne bir işdeki başarısızlığı yada bilgiçlik taslaması üzerine söylenen söz.daha tam olarak öğrenemediği ve yetersiz oldugunu tanımlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol