confessions

set me free

- Yazar -

  1. toplam entry 759
  2. takipçi 1
  3. puan 19734

badem yağı

set me free
saça iyi geldiği söylenir. damıtılarak mı elde edilir yoksa başka yollarla mı bilmiyorum. uydum böyle diyen birisinin aklına aldım bir şişe. daha çok dökülmeye başladılar şimdi. sordum neden diye, ona da cevapları var : önce kökü zayıf olanları dökermiş sonra yerine güçlüleri çıkarmış. bakalım bekliyoruz.

ekran kartı

set me free
ince eleyip sık dokumaktan neredeyse yaz başından beri yenileyemediğim bilgisayar parçası. önce belleğin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. sonra bit değerlerinin bellekten daha önemli olduğunu. daha sonra yongalarının rakamsal ifadelerinin hız ile olan ilişkisini. şimdi gts 250 nin 9800 gt den bir farkının bulunmadığını hatta 9800 gt nin overclock a daha iyi cevap verdiğini falan filan.

en sonunda olacağına bakın : hiç bir kar amacı güdmeyen bir ekran kartı üreticisi kuracak oyunseverler ve stüdyo çalışmaları yapan kişiler. bu beraberlik herkesin kesesine uygun ürünler doğuracak piyasada. negzel olacak bi düşünsene. düşün bi zarar gelmez.

perfect xp

set me free
sistem dosyaları ile oynanmış bir windows xp örneği. microsoft ile bir ilişkisi yoktur bu versiyonun. üzerinde ekran kartı hariç bir çok driver halihazırda bulunmaktadır. temaları fena değildir, vista görüntüleri kullanılmıştır. he bir süre sonra bazı sıkıntılar gösterdiği söylenmiştir ancak kullanıcısı birkaç arkadaş gayet memnundur şimdiye kadar.

crysis 2

set me free
sistem gereksinimlerini çok yükseklerde olmamasını temenni ediyorum. oynamak için internet kafelere saati 1,5 liradan servet niteliğinde rakamlar ödemeyelim yani. ne bileyim :
en az iki adet gts250 yi cross edeceksiniz.
quadcore dan aşağısı hesaplama değerlerine yetmez. gibi cümleler şu caaanım oyunun zevkini baltalamasın.

fringe

set me free
2. sezonu başlayalı çok olmasına rağmen bilerek izlemediğim ama çokca sevdiğim metafizik gibi dizi. çok şey kaçırıyorum izlemezken biliyorum, şöyle 10 bölüm biriksin bir çırpıda izleyeceğim. daha keyifli oluyor.

biz mi ayrıldık

set me free
sevgilisinin kendisinden ayrıldığı haberini x bir kişiden haber alan gencin dumur durumudur :

+ geçmiş olsun abi, müberra ile ayrılmışsınız.
- hö ? biz mi ayrılmışız ? lan daha 10 dk önce konuştuk, ne diyosun sen ?
+ valla abi buraya gelirken beni aradı, senden bıkmış, ayrılmış senden.
- nasıl ya, garip haller içine sokma beni lan, ne saçmalıyorsun sen. hem ben bunu niye senden duyuyorum ?
+ bilemem.
- lan yoksa sen ?!?!
+ çiuwwwwwwwwww.
- kaçma lan, gel buraya.

türkiye de olası domuz gribi salgini

set me free
bu domuz gribinin aşısının bulunduğu haberini geçtiğimiz günlerde izledik, öğrendik. sağlık şakası olacak şey değildir şüphesiz ama düşünmeden de edemiyorum. bunun maliyeti ne olacak acaba ?
bireysel ve ülkeye maliyeti. bedavaya aşı satmayacaklar herhalde. ne kadar korku o kadar aşı. hep filmlerde senaryo idi bunlar. su kaynakları tükendiğinde su tekelleri. hastalıklarda, salgınlarda ilaç tekelleri. oluyor işte, öldürülüyoruz sonra da kurtarılıyoruz (!)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol