confessions

nah

- Yazar -

  1. toplam entry 179
  2. takipçi 1
  3. puan 8235

celalettin güvenç

nah
su an trt de konusma yapmaktadir. o kadar sacma konuşuyor ki yorum bile yapmak istememekteyim. sadece agzimi acip gozumu yummak icimden geldi ama, kendimi hic yormayacagim.

kisaca: bu kadar rte holigani olma. feto yu hatirla. tum orgeneralleri, hakimleri bu hukumet degistirdi. simdi hayin ilan etti. unutma..

my name is khan

nah
rızvan khan (shahrukh khan) küçüklüğünü annesiyle (zarina vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. annesi öldükten sonra amerika’ya küçük kardeşinin yanına gider. orada tanıştığı ve aşık olduğu mandira (kajol) adında dul ve hindu bir kadın ile evlenir. rızvan khan aynı zamanda da asperger sendromu hastasıdır. bu hastalık otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 eylül saldırılarından sonra mandira’nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra khan soyadını almış olmalarıdır. bunun üzerine mandira rizvan’i terk eder. rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, mandira ona amerika birleşik devletleri başkanına gidip, adının khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: "sayın başkan, benim adım khan ve ben bir terörist değilim."

alıntı: vikipedia

patch adams

nah
gerçek bir hayat hikayesinin sinemaya uyarlanmış adıdır. intihar eğilimli biri olarak girdiği akıl hastanesinde gördüklerinden sonra hunter "patch" adams (robin williams),oradan ayrılıp tıp fakültesine öğrenci olarak girer. okulda başarılı bir öğrenci olmasına karşın, ideallerinden dolayı hocalarından tepki görür. amacı "hayata renk katarak" mizah yoluyla tedaviye katkıda bulunmaktır. daha sonra yoksul hastalar için kendi parası ve bağışlarla özel bir klinik açmaya kadar girişimlerini sürdüren adams, film sürecinde sevgilisi carin fisher’in (monica potter) öldürülmesiyle ve lisanssız klinik açmakla darbeler yese de, tedavi hizmetlerinde yaptıklarıyla ünü ülke çapına yayılır ve bir anlamda amacına ulaşır.

(alıntı vikipedia)

adem darwin diyalogları

nah
darwin’in birinci göbekten adem’in oğlu olması durumunda ortaya çıkacak diyaloglardır. dini inancı olan yahut olmayan her yetişkin tarafından ilgi görecek bu diyaloglar genelde komik diyaloglardır.

adem: oğlum darwin, yine mi maymunlarla oynuyorsun?
darwin: ona maymun deme! onun bi adı var!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol