confessions

melun

Yazar

  1. toplam entry 79
  2. takipçi 0
  3. puan 406

bilgi sözlük

turkcell, cocacola, sont, arcelik falan... bunlar, zannediyorum, belli bir ücret mukabilinde, yani karşılığını ödeyerek ve reklam yaptıklarını gizlemeyerek reklam yapan kuruluşlardır. ister sözlüğe, ister sözlük sahibinin alnına logosunu yapıştırarak (gönül rızası esas tabii) reklamlarını yaparlar, normaldir bu. ama, bu sözlüğün sahibi, gidip başka bi sözlükte raklamını yapıyorsa eğer, bu küçük düşürücüdür. ha sen de parasını verip turkcell gibi coca cola gibi reklamını yaparsın, o zaman eyvallah. ama böyle entry yoluyla, sanki ilk defa görüyormuş da, ya ne kadar ilginçmiş, der gibi reklamını yapıyorsan bu biraz ayıp ya, yakıştıramıyorum ben. hadi parasını falan da geçtim, bu sözlük benim arkadaşım, diyemiyorsan eğer, bu da senin acizliğin hiç kusura bakma.

edit: sont ne bu arada ya?

edit: sony imiş.

sözlükte olması gerekenler

entry’lerde basligi degil de basligin icerigini tanimlamak. yani bi entry "...dedirten baslik, dusunduren baslik, kil baslik yun baslik" seklinde bitmemeli takdir edersiniz ki. bu tip entry’ler sozlugun en temel amacina aykiridir suphesiz ki.

sözlükte olması gerekenler

entrylerde "bütünleme" şeklinde bir kavram olmalı. peki bu ne işe yarar? şu işe yarar: entrylerin; eylemdir, durumdur, önermedir, kıldır/yündür şeklinde bitmesini engeller. bu da bizi daha müreffeh bir sözlük yapar.

bold butonu

sözlük mantığında olmamasıyla birlikte bin beş yüz karakterlik bi satıra gbkz. verme saçmalığını yok edecekmiş gibi duruyor. aslında yerine apostrof falan var ya neyse.

recep tayyip erdoğan

isviçre bankalarında sekiz taneyle "sınırlı" hesapları olduğu söyleniyor. konuyla ilgili "tatmin" edici bi açıklama yapmak yerine, wikileaks eteğindeki taşları döksün, diyor.

hele hele.

bkz

sanırım amacı dışında kullanılan bi sözlük uygulaması bu. böyle 150 karakterlik bi bkz. vermenin amacı nedir, anlamadım ben.
0 /