confessions

meekma

Yazar

  1. toplam entry 637
  2. takipçi 8
  3. puan 4400

türkiye

macron konusunda endişe yersiz..

rotşild kucak köpeği bir adam. bunu sizden benden iyi fransız halkı biliyor.. korona işinde de iyice rengini belli etti. abuk sabuk bir atışma uğruna müslümanların peygamberiyle ilgili karikatürleri devlet dairelerinin dış cephelerine yansıtmak çok açık bir provokasyon.. çok aptalca ve itici bir hareket.. fransızlar ipini çekecek zaten yakında.. sarı yeleklileri sokaktan uzaklaştırabilmek için korona palavrasına sarılıp yasaklar filan ilan etmeye çalışıyor ama yedirmesi çok zor.. gidişin sonu belli. yanlış yapıyor, yanlışta çok ısrar ederse meydana asıp leşini de sergilerler.. evet o derece..

türkiye için de endişe etmek yersiz.. her şeyin başı niyettir.. yaratılmış bir yerde yaşayan yaratılmış canlarız. bu dünyada çözülmeyecek problem yoktur.. yeter ki çözmeye niyet olsun.

mesela şöyle bir problem var asıl kapıda bekleyen..
(bkz:#1164357)

soruna çözüm üretmesi gereken adamlarsa koronyo tiyatrosu oynamayı tercih etti.. ve sorun büyüyor..

"Salgın döneminde su tüketimi yüzde 30 arttı, barajların doluluk oranı azaldı"
https://www.haberler.com/son-dakika-haberi-salgin-doneminde-su-tuketimi-yuzde-30-artti-13659580-haberi/

%30'u İstanbul'a birkaç ay içinde fazladan 4.5 milyon insan yerleşmiş gibi düşünebilirsiniz. ama ekrem bey kendi seçti govik tiyatrosunda oynamayı.. musluklardan tıss sesi geldiğinde olacak şeye de hazırlıklıdır herhalde.

kötü olansa, zaten kıt kanaat olan kaynaklarımızı polyester maskelere, kanserojen dezenfektanlara harcadık, harcıyoruz ama boşverin bunları. çözülür. her şeyin başı niyettir.. niyet eden çözümü de bulur, uygular da.

siz değişmediğiniz sürece dünya değişmeyecek. o yüzden değişmeye bakın. o önemli.

şimdilik tüm dünya abd'deki seçimlere kilitlenmiş gibi.. kaos çıkarsa artık dünyadaki zamanımız dolmuş uzatmaları oynuyoruz demektir.. bakalım görelim. her şeyin doğrusunu yaratıcımız bilir.

kötü şeyleri aklınıza takıp kendinizi boşuna dertlendirmeyin. dua edin. her şey düzelir.

ekrem imamoğlu

govik olmuş

https://www.gercekgundem.com/istanbul/224178/ibb-baskani-ekrem-imamoglunun-koronavirus-testi-pozitif-cikti

daha doğrusu kamuoyuna açıklanması son derece sakıncalı, süper gizli gorona testi pozitif çıkmış.. neyi ölçüyorsa bu test.. eheheh..

pek sevinmiş kendisi bu işe.. yüzü gülüyür..


başkan hemen rahmi koç'u arayıp tavsiye alıyorsun. bak 90 yaşında adam turp gibi

"Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. Koç bugün, 24 Ekim 2020 tarihinde hastanemizden taburcu edilmiştir. Kendisinin sağlık durumu iyi olup, evinde istirahat edecektir."

https://odatv4.com/rahmi-kocunson-durumu-ne-24102022.html


ara rahmi beyi ondan öğren .. o akciğerlerine boru sokturmamışsa sen de sokturma. o hangi ilacı almamışsa sen de o ilacı alma.. çakito?

veya istersen muhittin böcek'i ara

"Muhittin Böcek 48 gündür yoğun bakımda: Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi."

https://www.gercekgundem.com/guncel/224185/muhittin-bocek-48-gundur-yogun-bakimda-saglik-durumu-hakkinda-yeni-aciklama

o akciğerine boru sokturmuşsa sen de soktur.. hangi ilacı almışsa sen de al..

favipiravir

içeriğini paylaşmak isterdim ama olmadı. linkinen idare etceksiniz..

https://eksisozluk.com/entry/113936549

edit:

yukarıdaki linkte "delirium hastalığı" dediği şey bir hastalık değil. bir durum.. hasta ve yaşlı insanların bazen bir anda kopup "neredeyim ben, siz kimsiniz?" moduna girmesi var ya o durum işte..

yaşlı insanlarda bunun sebebi çoğu kez yetersiz su tüketimi . az su alınınca veya hiç su alınmayınca (dehidrasyon) böbrekler aşırı zorlanmaya başlıyor, bütün kan değerleri bozuluyor. delirium bu aşamada ortaya çıkıyor. delirium başladıktan sonra hastayı zaptetmek de zorlaşıyor.. doğru ve erken müdahale edilmezse çoğu kez kartopu gibi giderek büyüyor..

https://caregiver.com/articles/hydration-and-delirium/

linkte anlatılan yaşlı kişi 16 tane hapı yutunca böbrekler sistemi temizlemek için aşırı çalışıyor. muhtemelen çılgınca işiyor/idrar üretiyor.. bu da su kaybı demek. kaybedilen su tazelenmeyince de dehidrasyon başlıyor ve delirium..

şu gibi
(bkz:#1164359)

ama govik .. hep govik.. malpraktis de değil. çünkü malpraktis demek istemeden, yanlışlıkla, beceriksizlik yüzünden yapılan şeyler demek. Böyle sistematik malpraktis mi olurmuş?

ekrem imamoğlu

salgın toplantısına çağırmamışlar ekremimi, çok üzülmüş..ekremcim hala anlamadıysanız meekma kardeşiniz anlatsın; kullanıldınız ve fonksiyonunuz bitti.. güle güle, bay bay, çav çav..

beni çaarmadılarmış..

wuhan virüsü

Videomuzun başlığı

TOKAT'ta KARANTİNADAN KAÇAN YAŞLI AMCA BUGÜN VEFAT ETTİ!adam gayet yürürken hastaneye kaldırılıyor.. aksırdığı tıksırdığı filan da yok.. sonra hastanede bişiler oluyor demek ki... durumu kötüye gidiyor ve ölüyor.. yaz kızım gorona..

govik öldürmez.. neyin öldürdüğünü şimdilik yazamıyoruz.. ama biliyoruz.. ama yazamıyoruz..

wuhan virüsü

apar topar sümenaltı edilen bu işi hatırlayan var mı?


"herkesten özür dileyerek bir flood paylaşmak, içimi dökmek, hakkımı aramak ve insanlarımızı uyarmak istiyorum. sesimi duyurmama yardımcı olursanız çok sevinirim.

10 ağustos tarihinde covid 19 testi pozitif çıkan aile bireylerim, ev karantinasina alındı ve anneannem de teyzem de bu hastalığı evde gayet sağlam bir şekilde geciriyorlardi.

birkaç gün sonra kronik şeker hastaligi olan anneannem sadece "önlem amaçlı" ve şekerini dengelemek düzenlemek için halk sağlığı merkezi tarafından evden alınarak ankara şehir hastanesi'ne yatırıldı.

ilk iki gün her şey yolunda gidiyordu fakat daha sonra anneannem güç bela yemek yiyemedigini su vermediklerini bu yüzden su içemediğini anlattı. doktorları hastaneyi defalarca aradık, telefonlarımızı bir allah'ın kulu açmadı .

kronik şeker hastaligi olan, her gün en az iki buçuk litre su içmesi gereken bir kadını, hastane odasına attınız, gece bir serum verdiniz, sabaha kadar uğramadiniz ve o kadın sabah tuvalete gidebilmek için kendi serumunu kendi çıkarttı.

karantina sebebiyle evden çıkıp hastaneye gidemedik başka insanları riske atamadık kimseye bulaştırmak istemedik. ama son telefonunda son gücüyle anneannem serumunu bile kendisinin çıkarttığını anlatabildi. zaten bu son konuşması oldu.

yine de çıktık geldik, ayaklarıyla gülerek hastaneye giren anneannemi konusamaz, yiyemez içemez, bitmiş bir halde bulduk. ağzına damla damla damlattigimiz suları bile icemedi cunku günlerdir bir kişi bile ona su icirmeye yemek yedirmeye çalışmadı. özel hastaneye yatırmak istedik

hiçbir özel hastane anneannemi almadi. covid 19 testleri iki kez üst üste negatif çıkan anneannemi maalesef açlık ve susuzluktan kaybettim ben. daha iyi olsun sağ salim çıksın diye bıraktığımız hastaneden ölüsünü aldık.

benim hastam o kapıdan ayaklarıyla girdi, gülerek. covid 19 testi negatif çıktığı halde ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazdınız ve biz onu covid mezarlığına defnettik. cenazesinde 10 kişi bile yoktuk. tabutuyla, üzerine toprak atamadan gönderdik anneannemi.

yine söylüyorum covid 19 testi iki kez negatif çıkan anneannemi..iki kez negatif..benim anneannem önlem amaçlı götürüldüğü hastanede aclik ve susuzluktan seker komasina girerek öldü.

siz istediğiniz kadar ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazın. gerçekleri biz biliyoruz ve bu acıyı biz yaşıyoruz. geride bizler kaldık. gideni geri getiremiyoruz ama hiç kimse bu şekilde ölmeyi hak etmez.

anneannemi kaybettigimiz gün açıkladığınız verilerde o günkü ölüm sayısı 19du, muhtemelen içine anneannemi de kattınız ama değil, benim anneannem covidden ölmedi. istediğiniz kadar onu o mezarlığa tabutla törensiz gömün, biz her şeyi biliyor ve bu acıyla yanıyoruz.

geçen sene kardeşi vefat ettiğinde cenaze ne kadar kalabalıktı,ne çok seveni varmış ,beni de böyle gönderin diyen anneannemi düzenlediğiniz, gerçekleri yazmadiginiz o ölüm raporu yüzünden sadece 10 kişi gönderdik, üzerine toprak atamadık, başında ağlayamadık.

bu acı bize ölene kadar yeter, ama artık kimsenin canı yansın istemem. ciğeri yanan bir torun olarak ciğeri yanan annemi toparlamak düşüyor bana. annem aç susuz öldü diye yemek yemeyen su içmeyen annemi toparlamak düşüyor. rabbim hiçbirinize boyle bir acı yaşatmasın.

derseniz ki sağlık calisanlari tükendi hastalara bakamıyor, annesi babası sağlık çalışanı bir evladım. covid 19 a yakalanan annem iyileşir iyileşmez işine döndü. her gün çalıştı, çalışmaktan tükenmedi. başkalarının hayatını kurtarırken annesini kaybetti. bunun acısı bambaska."

https://cdn.eksisozluk.com/2020/8/22/j/jhwpjnpf.png
https://cdn.eksisozluk.com/2020/8/22/5/593efz79.png
https://cdn.eksisozluk.com/2020/8/22/3/3vwj4488.png
https://cdn.eksisozluk.com/2020/8/22/d/dz2y4s70.png


https://eksisozluk.com/entry/111943295


bir de bu arkadaş var.. anlattıkları doğruysa annesinin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiş ama hala virrus virrus diye sayıklıyor..

https://eksisozluk.com/entry/114568224

allah hidayet versin. başka ne diyebilirim.


götten uydurma virüsten öldüğü iddia edilen binlerce insanın nasıl öldüğü ortaya çıkacak.. er ya da geç... o güne kadar hastaneye filan düşecek olursanız ... düşmeyin.

kanser

montaigne denemeler'den çok kısa bir bölüm.

"cicero'nun mektuplaştığı pomponius atticus hastalığında, damadı agrippa'yı ve iki üç dostunu çağırtmış, demiş ki onlara: iyileşmeye çalışmaktan hiçbir kazancım olmadığı kanısına vardım. hayatımı uzatmak için her yaptığım şey acılarımı da uzatıp artırıyor. onun için hayatıma da hastalığıma da son vermeye kararlıyım. bu kararımı hoşgörmenizi ve herhangi bir durumda beni vazgeçirmeye çalışmamanızı dilerim. kendini açlıkla öldürme yolunu seçen pomponius nasılsa birden iyileşivermiş; ölmek için bulduğu yol sağlık getirmiş ona."

son iki cümleyi tekrar yazıyorum

"kendini açlıkla öldürme yolunu seçen pomponius nasılsa birden iyileşivermiş; ölmek için bulduğu yol sağlık getirmiş ona."

denemeler 1580'de yayınlandı. adı geçen pomponius atticus milattan önce 110 - 32 yılları arasında yaşıyor.

daha uzun uzun yazmak isterim geniş bir vaktimde.

kanser muhtemelen 20. yüzyılın en büyük dolandırıcılığı. ama bu iş 21. yüzyılda devam etmeyecek. az kaldı diye umuyorum.

radyasyon

sıradaki muhtemel korku pornosu

bu seferkine hazırlıksız yakalanmayalım. dikkatle izleyin derim


videoda konuşan kişi galen windsor. merak eden olursa galen windsor 82 yaşında doğal sebeplerden öldü.

https://www.physiciansforcivildefense.org/2014/06/11/the-nuclear-scare-scam-galen-winsor/

doğadaki uranyum durumu.


uranyum aşağı yukarı her yerde var.. şöyle söyleyeyim kurşun gördünüz mü? görmüşsünüzdür.. akülerin içinde var, balık oltalarının ucundaki ağırlıklar kurşundur, eskiden kurşun borular vardı. eski evlerde kablolar kurşun dış kılıfların içinde olurdu.. doğadaki kurşun miktarı uranyum miktarından azdır.
ellerinde geiger sayacı taşıyan koruyucu giysili adamlarla yeni bir korku pornosu dalgası başlatılabilir. bütün köyler boşaltılmaya çalışılabilir..

wuhan virüsü

şu linkte menzil bakanlığının raporu var.

http://www.tuba.gov.tr/files/yayinlar/raporlar/Covid-19%20Raporu-revize.pdf

67. sayfada geçen ifade
"Yoğun bakımdaki hastalarda erken entübasyondan (invaziv ventilasyondan) vazgeçildi."

hatırladınız mı bu kelimeyi.. zırcahil profesörlerimizin fışkırtmayı en çok sevdiği laflardandı.. mucize tedavi entübasyon.. içine bir boru sokup hava basıyorlar.. ve iyileşiyorsun.. otomobil lastikleri için konuşuyorum tabi..

her neyse .. çok cilalanmıştı bu entübasyon.. bilen bilmeyen herkesin ağzındaydı..

ama fakat raporda kibarca diyor ki önümüze gelen her hastaya zort diye boru sokmaktan vazgeçtik.. allah allah.. neden acaba? bir şey olmuş olmalı..


entübasyonla ilgili risklere bakınca zaten ne olmuş olabileceği tahmin edilebilir.

- infection
- injury to the throat or trachea.
- buildup of too much fluid in organs or tissues.
- bleeding.
- lung complications or injury.
- aspiration (stomach contents and acids that end up in the lungs)


muhittin böcek 40 günden uzun süredir yoğun bakımda


"....Koronavirüsü yenmesine rağmen tedavi sürecinde akciğerleri büyük hasar gören Başkan Böcek'in Memorial'daki tedavi sürecinde bağlı olduğu makineden 'mantar enfeksiyonu' kaptığı, hastanenin buna engel olamamakla tedaviyi zora soktuğu öğrenildi."

https://www.kemerhaber.com/antalya-haber/bocekin-tedavisinde-ihmal-iddialari.html

ama ölürse govik yüzünden ölmüş olacak unutmayın..

şu entiride de bir başka durumu anlatmaya çalıştım (bkz:#1164331)

9 gün saçma sapan tedavilerle uğraştıktan sonra nihayet antibiyotik deniyorlar ve cevap veriyor. 2 günde topluyor.. kabak gibi görülüyor ki problem zaten başından beri bakteriyel pnömoni.. fakat az kalsın nalları dikiyormuş. direkten dönmüş..


yanisi govikten ölmek sandığınız kadar da kolay değil.. anlatabiliyor muyum? neydi o kelime? praktis .. praktis.. ne praktisti o?

(bkz:#1164225)


15 ekim 2020 twitter olayları

şu linkte bahsedilen engellenen twit dr. scott atlas'a ait

https://www.newsweek.com/twitter-removes-mask-tweet-white-house-adviser-1540081

diğer tivitleri ve seksi fotoları için.. ilginç şeyler yazıyor..
https://twitter.com/swatlashoover

scott atlas demek stanford üniversitesi demek..

yale, harvard, john's hopkins vs. bir yana stanford bir yana..

biliyorum 21. yüzyılın vahşi dünyasında romantikliğe yer yok ama olsun stanford stanford'dur.. yani eğer insanlık olarak bir umudumuz kaldıysa.

initiative q

dijital para = polis devleti

bu denklem ne alaka gibi durabilir ama tek bir tuşla tırnak içinde "her yanlışınızın" cezalandırılması, kafanıza her gün cop yemekten daha etkilidir.


wuhan virüsü

madem yakınlarımıza geldi hasta olan insanlara soralım

1) uzun süreli maske taktınız mı? çünkü neden? çünkü dişinizdeki bir çürüğü akciğerinize indirme riskiniz var. birazdan bir tivit atıcam.

2) hangi ilaçları aldınız? çin malı bir ilacı (favipiravir) günde 16 tane yuttunuz mu? 16 tane aspirin yutarsan feleğin şaşar.. günde 16 tane supradin içersen ölürsün. bu kadar ağır bir ilacı 16 tane yutmanın böbrekler üzerinde etkisi olmaması imkansız. vücudumuzda ilk biten organ böbreklerdir.. böbrekler tükenince akciğerler de bozulur, kan dolaşımı da bozulur.. yaşlı insanların çoğu kez asıl altta yatan ölüm sebebi budur.. benim babam beyin kanamasından öldü.. ama hastaneye gittiğinde anlaşıldı ki aslında biten şey böbreklermiş.

3) güneşe çıktılar mı? aylardır eve kapanmışlarsa kendi kendilerini hasta etmişlerdir.. geçmiş olsun..

şimdi şu tivite bakalımbir hekim kişi iddia edilen virüsle ilgili macerasını anlatıyor.. dikkatli okuyalım.


https://i.ibb.co/H7mwS4p/Eki-Mbr-KX0-AMF9-L3.jpg

plaquenil (hidroksiklorokin, sıtma ilaci bir kinin türevi) kullanmış ve durumu kötüye gitmiş.. zatüre başlamış. sonra favipiravir kullanmış pek bir değişiklik olmamış. en son azitromisin kullanmış ve 14 gün sonunda iyileşmiş..

azitromisin nedir?

azitromisin antibiyotik.. bakterilere karşı kullanılır, virüslere değil..

çok muhtemeldir ki doktor kişinin hastalığı zaten başından beri bakteriyeldi. tabi eğer anlattıkları doğruysa. durum buysa da maske saçmalığı yüzünden akciğerlerine hiç gitmemesi gereken strep vs. gibi haşereleri kendi eliyle göndermiş olabilir.

peki doçent olmuş bir insan niye böyle yanıltıcı bilgiler veriyor, azitromisin'i yazıp sanki önemsiz bir noktaymış gibi geçiştiriyor.. bilmiyorum.

qanon

dünyada neler olup bittiği konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilecek bir oluşum.

aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 3 saat.


daha önce de yazmıştım.. bana biraz dezenformasyon gibi geliyor. "iki ayak üstünde yürüyen canlılara güvenebilir miyiz" meselesi. bazı konularda fikir verebilir ama dikkatli izleyin..

her şeye rağmen bilmeniz bilmemenizden daha iyi.. indirme imkanınız varsa indirin. video silinebilir.

wuhan virüsü

21 haziran'da istanbul'da açık havada bile maske takmak zorunlu oldu..

(bkz:#1163806)

o günden beri de tüm vilayetlerde maskesiz sokağa çıkmak yasak.. oohhh mis gibi özgürlük.. teşekkür ediyorum size şuursuz ekrem ve panik mansur beyler.. çok iyi yaptınız .. ne güzel yaptınız.. siz çok özgürlükçüsünüz.. sizi yalamak istiyorum..

neyse soktuk lafımızı devam edelim..

o gün 5000 küsur ölü varmış bu götten uydurma virüs yüzünden.. bugün sayı 8000 küsur..

soru basit.. bu 3000 kişiden kaç tanesi düzenli maske takıyormuş.. normalde hepsinin olması lazım da hadi yasağı masağı siklemeyen insanlar var diyelim.. var yani arkadaşım ekolünden biliyorum ben..

o zaman doğal olarak soru bu: 3000 kişiden kaç tanesi maske takmış.. bu çok temel, ölçülebilir, önemli ve son derece bilimsel bir veri.. en basitinden maske işe yarıyor mu yaramıyor mu sorusunun cevabına ışık tutabilir. maskenin sizi zehirlemekten başka bir işe yaradığı yok bu arada.. lafın gelişi soruyorum.

açıklama? yok tabi.. tabi demişken... mesela bilimsel paçozluğun dip noktası, sayın apocu türk teletabiler birliğinin böyle bir sorusu var mı? yok elbette.. çünkü bu insanlar dostunuz değil..

bu korona palavrasında en ufak bir iyi niyet olmadığından, bu işin başından sonuna bir iblis planı olduğundan adım gibi emin olduğum için bu kadar basit bir soruya bile cevap verilmeyeceğini de biliyorum.

ama olsun yine de soralım.. çünkü çok basit bir soru. 21 haziran'dan bugüne kadar iddia edilen virüsten öldüğü iddia edilen 3000 kişinin kaç tanesi düzenli maske kullanıyormuş...

15 ekim 2020 twitter olayları

pedofil dede joe biden'in bir baltaya sap olamamış mahdumu hunter krek çekiyor, ukrayna'yla rüşvet işlerine giriyor, sıfır iş tecrübesiyle doğalgaz şirketine yönetim kurulu üyesi yapılıyor, babası sapık joe da paradan mıncıklıyor ve bütün bunlar ortalığa dökülünce twitter hepsine birden erişim yasağı getiriyor.bilemiyorum aşağıdaki haber silinir mi ..
https://www.thesun.co.uk/news/12928283/joe-biden-hunter-emails-ukraine-smoking-gun-video/

erişim yasağı deyince aklınıza gelen bir siyasi parti görünümlü mafya örgütlenmesi var mı? bence vardır..

ama fakat yine bizim muhalefetimizin beyinsizliğiyle karşılaşıyoruz burada da.

bizim muhaliflere sorsan trump aynı erdovanmış. trump çok pis yaa, çok sağcı yaa, çok ırgçı, aşırı bişey, klux klan falan felan... en ufak bir araştırma, sorma, öğrenme yok.. ne ezberlediyse o..

orange man bad..


muhalefetimizin dünyadan bihaberlik derecesi bu kadar yüksek. acı ama gerçek..

chip channel restorations

eski makineleri filan alıp restore eden bir youtube kanalı adamı.

1950'lerden kalma metal oyuncaklarla ilgili çok uzun bir video listesi var..

huzur verici videolar. çok mutlu oluyorum paslı kırık dökük şeyler pırıl pırıl yenilenince.. yerim, tavsiye de ederim.0 /