confessions

mahak

- Yazar -

  1. toplam entry 120
  2. takipçi 1
  3. puan 6991

tunalı hilmi caddesi

mahak
tekel bayilerinin kapandiğı, marketlerdeki alkollü içecekler reyonlarinin, esrarengiz bir sekilde yokolduğu caddedir. cadde boyunca iki adet tekel bayii kalmis, yerlerini söylemeyim. tunalı boyunca ücretli otopark uygulamasına geçilmiş. ankara’da neler oluyor.

enerji kimlik belgesi

mahak
2017 yılı sonuna kadar, her yapının sahip olmasi gereken belge. belgede bina ile ilgili imar bilgilerinin yanı sıra, enerji tuketim seviyesi ve emisyon seviyesi sınıflandırılacak. sistem henüz oturmadı, belgenin temini için acele etmeye gerek yok.

konuyla ilgili yanlış bir algı da, mevcut eski yapilara ısı yalıtımı yapılması zorunluluğu. boyle bir zorunluluk yok. henüz kesinleşmiş olmamakla birlikte, binalarin emisyon salınım oranınca vergilendirilmesi gundemde. emlak vergilerinin, yapinin enerji sınıfına gore tesbit edilme olasiliği üzerinde duruluyor.

kayakoy

mahak
fethiyeye bağlı köydür. eski adı levissi olan ve karmylassos’tan geriye kalan eski yerleşim yeridir. mübadele kapsamında, buradaki yerleşik rum nüfusu, batı trakyadaki türklerle, değiştirilmiştir. bugün çatısız, kapısız, penceresiz taş yapılarıyla, mübadelenin sessiz bir anıtı gibi, ayakta duruyor. 

azıcık park

mahak
küçük bir kız çocuğunun, parka gitmek için, annesini ikna çabalarında, taviz vermiş isteğidir. bir hayır yanıtı daha aldığında, gözleri alacağı yanıta kilitlenmiş. küçücük baş parmağıyla, işaret parmağındaki ilk boğumu işaret ederek. umutsuz tarifini bitirecektir. azıcık.

imparator

mahak
erol toy romanıdır. kahramanı çokzade fehmi, aslında vehbi koç’tan başkası değildir.
kitap,ilk türkiye büyük millet meclisi çatısına, kiremit bulma zorluklarıyla başlar.
süleyman demirel’in başımıza, kim tarafından nasıl bela edildiğine kadarki, yakın tarihi toparlayarak son bulur.
vehbi koç’un kitapla ilgili değerlendirmesi bir mektubundan  öğrenilmiştir.

"imparator kitabı, solcu bir gencin benim aleyhimde yazdığı derme-çatma uydurma birtakım yazılardan ibarettir" buyurmuştur. rahmetli.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol