confessions

louandreassalome

- Yazar -

  1. toplam entry 3253
  2. takipçi 1
  3. puan 85518

independence

louandreassalome
sağolsun hiçbir rahatsızlık vermediği akşamın sabahı eşimi arayıp "rahatsız etmedim umarım, malum artık bekar evinde değiliz" deme nezaketini göstermiş insandır. açıkçası bu zamana dek ne bir muhabbetim olmuştur, ne de bir sempatim kendisine karşı; bu hissiyatımız da karşılıklıymış, zamanında az atıp tutmamış arkamdan. pek tabii ki bu durumu rahatça gizleyebilecekken açık açık söyleme cesaretini göstermiştir . ısrarla evimize iltifatlar yağdırmış ayrıca, pek de mütevazıdır. kendisi böyle dünyevi şeylerin dillendirilmesinden pek hoşlanmaz, insancıl ve hayvansever kimlikleriyle ön plana çıkmak ister, mecidiyeköydeki malum evinden başka üç adet yazlık sahibidir oysa ki.

eski sevgilinin yeni sevgilisi

louandreassalome
bir de eski sevgilinin karısı vardır ki eski sevgilinin yeni sevgilisi olmasından da öte miktarda merak, kıskançlık ve nefret duyulur bu kişiye. aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, ayrılma sebebi ne olursa olsun hemen hemen kimse bu durumu olgunlukla karşılayamaz. haber duyulduğu anda yürek burkuntusundan sinir krizine kadar uzanan bir yelpazede tepki verilir. çok az kişi "önemli olan onun mutluluğu" deyip, onun için iyi şeyler dileyebilir. kısacası bana ne bana ne beni al onu alma duygusu baskındır çoğu zaman. yani olay bir ego meselesidir. adam hala single olsa belki yüzüne bakılmayacaktır ama evlenince kıymetli olmuştur nedense.

cam ağacı

louandreassalome
bunların yılbaşı çamı adı altında satılan nesneler olması komiktir. anlamını bilmeden ve yılbaşında süsleniyor zannederek evine koyan insanların olması daha da komiktir. aslolan şudur ki çam ağacı bir noel geleneğidir ve noel de hristiyan inancına göre isa`nın yeniden dirilişi anlamına geldiği için çam bunu, yani hayatı simgelemek için kullanılır. ha, avrupa bunu gayet kapitalistçe pek güzel pazarlamış mıdır, evet. birtakım özentiler de çoğu konuda olduğu gibi dünyanın parasını verir, alır ağacı, koyar evine. ee zaten kapitalizm niye var? özenti insanların ihtiyaç(?)larına cevap vermek için..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol