confessions

laerrof

- Yazar -

  1. toplam entry 41
  2. takipçi 1
  3. puan 3615

ivan bebek

laerrof
pek çok spor müsabakasında küfür etmişliğim vardır hararetle ya da kendimi kaybederek ama bugün bana küfürden çok beddua ettirmiştir bu hakemimsi ve bilinçli olarak ettirmiştir.

harmony of the seas

laerrof
dünya'nın en büyük ve lüks gemisi. 2013'te yapımına başlanan gemi bugün ilk seferine fransa'nın st. nazaire limanı'ndan çıkacak. 1 milyar dolara mal olan gemi. 6000 kişilik kapasiteye sahip. içinde 40 tane restoranı, pek çok havuzu ve alışveriş merkezi var.

dolomedes briangreenei

laerrof
avustralya'da henüz yeni keşfedilmiş su altında nefes alabilen, kurbağa, balık ve böceklerle beslenen bu istilacı tür, bir insanın avucu büyüklüğünde fakat insanlara zarar vermiyor ama fantezi sahibi bu arkadaş suyun içine düşen böcekleri suyun içinde öldürüp suyun dışına çıkartıp yiyor.

skyactiv

laerrof
mazda'nın yaklaşık 9 milyon euro ar-ge faaliyeti yaptığı 14:0:1 sıkıştırma oranına sahip(f1 araçlarıyla aynı rakam), emsallerine göre %15 yakıt tasarrufu sağlayan, lpg uyumu olmayan atmosferik motoru.

regal raptor daytona

laerrof
beyazı yaklaşık 4 aydır bende olan motordur. öncelikle fazla yakışıklı bir motordur. bakan bir daha bakar siz motorun yanındayken size gelip motor hakkında sorular sorabilir. tasarım anlamındaki güzelliğin dezavantajları da yok değildir ama öncelikle bu motoru "ben manitamı atarım arkama dağ tepe gezerük hacı abi" diyecek tayfa almasın üzülür. motorun arka koltuğu oldukça sert. hadi bunu koltuğa sünger doldurtarak çözebilirsiniz ama asıl sorunsa çamurluğun tasarım kaynaklı olarak tekere çok fazla yakın olması dolayısıyla 2 kişi motorla giderken "allah allah ses geliyor makineden lan neresinde sorun?" diye aranırken o sesin arka tekere sürten çamurluktan geldiğini anladığınız anda içinizden derin ve tatminkar bir "hassiktir" çekebilirsiniz. üzerindeki kromaj kapaklarda gerçekten çok yakışıklı duruyor lakin o paraya kaliteli bir şey beklemeye gerek yok kaliteli de durmuyorlar zaten.

tasarım demiştik gelelim gidona. oturuş ve sürüş pozisyonu nedeniyle cruiserlardan ayrılan chopperlara daha fazla benzeyen bir motor evet görüntü güzel ama motor kullanmaya yeni başlayan benim gibi sürücüler için sorun teşkil eden bir hadise. motora hakimiyetiniz düşük süratte gerçekten zorlaşıyor. dolayısıyla başlangıç için doğru bir tercih olmayabilir. ayrıca motor gerçekten ağır ruhsatta 190 kg yazıyor internet sitesinde 170 kg bende çözemedim bu işi sözlük. motorun üzerindeki göstergeler biraz fakir. yakıt göstergesi yok motorun. dolayısıyla motor giderken ne kadar yakar gibi hesapları kafanızda, yolda giderken yapmanız gerekiyor.

motorun performansına gelirsek. önce titreşimden başlamak istiyorum. bu motor çift silindir v motor değil sıralı silindir var haliyle bir miktar titreşimin varlığından bahsedebilirim. ben 2014 model 3460 km de bir motor aldım. 2012 sonrasındaki daytonalar balansörlü olarak piyasaya sürüldüler. 100 km üzerinde yok denecek kadar titreşim aldım motordan öyle yok popo masajıymış yok el, ayağın lepistese bağlaması, yok aynadan arkadan gelen aracın seçilememesi gibi şehir efsaneleriyle karşılaşmadım.

motorun hızlanmasını beğendim gerçekten 250 cc lik hacmiyle ve o ağırlığına rağmen motor gerçekten fırlıyor yerinden. bir hyosung ya da bir kymco kullanmadım onlarla kıyaslayamayacağım elbette ama beni fazlasıyla tatmin etti öyle gaz ver de gidelim tarzında bir bakışı yok motorun size. gaz verdikçe gürlüyor, vur kırbacı diyor kesinlikle 110 kilometreye kadar hiç bir problem yaşamadan gayet seri çıkıyor bu süratin üzerini henüz denemediğim için bir şey söylemem. motorun sesine değinmeden olmaz. benden önceki sahibi motorun egsozlarını açmış hani motor 250 cc yerine 650 cc falan bir şey olsa bu sesi yadırgamazdım. çıkan ses kesinlikle 250 cc lik bir motorda duymaya alışık olmayacağınız bir ses. kapalı egsozda durum nasıldır bilmiyorum. soğutma kısmına geleyim. motor su soğutmalı olduğu için öyle bacağınıza püfür püfür sıcak hava gelmesi gibi bir durum yok yani henüz tecrübe etmesem de yazın sıcağında bu motoru şortla falan kullabilirmişiz gibi geliyor

motorun vites geçişlerine gelirsek biraz sert geçişleri var özellikle boş vitesi ararken fakat vites kaçırma gibi bir sorun yok kesinlikle. motorun frenlerine gelirsek fren konusunda başarılı olduğunu söylemeliyim zaten ön çift ark tek disk frene sahip olan bir motordan bahsediyoruz. 250 cc lik cruise ve chopper motorlar arasında böyle bir fren donanımı olan başka bir motor varsa bilenler pas atabilir. yalnız bu durum aynı zamanda bir dezavantaj ani frenleri motor affetmiyor motorun üzerinde gelen cst markalı rezalet lastiklerle bir kaç tane tehlike atlattım yağmurlu havalarda falan aman diyeyim.

gelelim motorun hiç sevemediğim taraflarına. öncelikle motorun aküsünü öyle bir yere konumlandırmışlar ki aküyü bulduğumda üzerinde altın kaplama bir şeyler görmek istedi gözlerim ama nafile. aküye ulaşabilmek için önce koltuğu sökmeniz sonra sağ taraftaki kapaklardan birisini daha sökmeniz gerekiyor. yanınızda anahtar takımınız mutlaka bulunmalı. bir başka sorunsa kontak anahtarında. motorun yanında size 2 tane anahtar veriliyor uzun olan anahtar gidonu ve depo kapağını kilitleyip açmak için kullanılıyor, diğer kısa anahtar ise motorun kontağını aktif etmeye yarıyor. çok kullanışsız bir anahtar olduğunu belirtmeliyim çok çabuk hasar görebiliyor ve kontağı da işlevsiz bırakabiliyor. kilitli zannettiğiniz kontağın bir anda kilitli olmadığını fark edebiliyorsunuz.

genel hatlarıyla bakarsak çok güzel bir görüntüsü olmasına rağmen görüntüsü dışında falsoları olan fakat uygun bir fiyata edinilebilecek bir motor. hyosung ile falan kıyaslamayın ama lakin çinliler içerisinde en alınabilecek motordur. japonlarla falan da aynı cümlede kullanmayın aman diyeyim. yukarıda da belirttim ilk motoru olacak ya da benim gibi acemi olan arkadaşlar için de dikkat edilmesi gerekiyor.

atermit

laerrof
polistiren malzeme ile köpük bardaktan, yalıtım malzemelerine, otomobil parçalarına varan geniş bir gamda üretim yapan türkiye'nin 5 farklı yerinde fabrikası olan(6. fabrika açılacak), gebze tesislerine toplu taşıma ulaşımı olmayan sadece taksiyle gidebileceğiniz firma.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol