confessions

insl

- Yazar -

  1. toplam entry 294
  2. takipçi 1
  3. puan 9884

bilgi sözlük

insl
2013 yılında hala internet bağlantısı bulunmayan yerler var. bu yerlerin birinde görev yapıyorum. uzunca süredir bu yokluk yüzünden ayrı kaldığım ve girince çok özlemiş olduğumu farkettiğim sözlüktür. birkaç sözlükte yazmama rağmen en benimsediğim sözlüktür ayrıca.

the arrivals

insl
noreagaaa ve achernahr takma adlı iki araştırmacının, hashemsfilms, kur’an-ı kerim, incil ve tevrat’tan ilham alarak yaptığı deccal, imam mehdi, isa’nın ikinci gelişi ve yeni dünya düzeni konularını içeren belgeseldir.gelenler olarak türkçeleştirilmiş her biri 10 dakikalık 50 bölümden oluşmaktadır. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
http://divxm.com/the-arrivals-gelenler-uyandirma-projesi-tr-altyazi-t228133.html

oğuz atay

insl
tutunamayanlar adlı kitabındaki diyaloglar fazlaca kurcalanmış olan yazar.
-oğuz atay’ı tanıyor musun olric?
-o içimizde efendimiz...
-niye her şeyi ben sana soruyorum olric?
-bu soruyu hiç sormayacaksınız sandım efendimiz...
-yeter, allah cezanı versin olric...

başa güneş geçmesi

insl
alanyada güneşli bir havada limanda kahvaltı yaparken arkadaşlardan birinin gazetede okuduğu habere yaptığı yorum sonucu konulan teşhistir. habere göre muşta bir adam iki kızını okutabilmek için iki ineğini satmıştır, başına güneş geçen arkadaşın yorumu ise; "kızları satıp ineklerine de okutabilirdi" olmuştur.

muhabbet kuşu

insl
ingiliz denilen ithal tür 1 yaşından önce anavatanından ayrılırsa yaşama şansı %20lere düşüyor. eğer şanslıysa sürekli tüy dökümüne giderek önceleri akbabayı sonraları kel aynak kuşlarını andıran bir tiple sözde muhabbet kuşu olarak geçiniyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol