confessions
  1. toplam entry 117221
  2. takipçi 68
  3. puan 283351

27 eylül 2020 ermenistanın azerbaycana saldırması

haberlere gore 3 gun icerisinde ermenistan ordusuna bagli 2300 ermenistan askeri öldü yahut yaralandi. ayrica yaklaşık 130 tank ve zırhlı aracın, 200'den fazla top ve füze sisteminin, yaklaşık 25 hava savunma sisteminin, 6 komuta yönetim ve komuta gözlem mıntıkasının, 5 mühimmat deposunun, yaklaşık 50 tanksavar silahının ve 55 otomobilin imha edildiği belirtildi.

dardanel işkembe çorbası

ister cam kavanozda ister farkli bir ambalajda satilan corba cesidi. tanesi cok yok ama lezzeti diger paket iskembe corbalarina nazaran cok cok daha guzel. at kasenin icine isit ic, son derece pratik. migroslarda 12 küsur tl. banabi yahut getir gibi uygulamalarda ise 20tl den fazla hatirladigim kadari ile.

27 eylül 2020 ermenistanın azerbaycana saldırması

her sey 27 eylül sabahi ermenistan'ın azerbaycan sınır köylerine yaptığı saldırı ile basladi. askeri ve sivil olmak üzere can kayiplari ve yaralanmalar yasandi bu saldirida. azerbaycan bu saldiri karsisinda genis capli bir operasyon baslatti ermenistan'a dogru ve hizla ilerlemekte. allah nasip ederse bu operasyonlar karabağ'ı yeniden topraklarina katana kadar devam edecek.

tüm olaylari eksi sozluk'te ki bir yazar arkadas cok guzel bir sekilde siralamaya almis, okumakta fayda var.

once şu flood okunmali;

https://eksisozluk.com/entry/113543921

ardından da bugun yasanan olaylari iceren ayri bir flood var o da suradan okunabilir;

https://eksisozluk.com/28-eylul-2020-karabag-operasyonu-gelismeleri--6683957

cevdet yılmaz

kendisine de covid-19 tanisi konmus. acil sifalar dilerim.

bu arada akp haricinde henuz siyasette baska bir enfekte vaka duymadim yahut hatirlamiyorum. acaba virüs hedef mi gozetiyor diye dusunmedim degil.

serpil cansız

bir yarisma programinda tanindiktan sonra sosyal medyada her yerlerini acan, bu sekilde de bir sekilde ünlü olan, daha sonra da sifir sesine ragmen kendisine sarki yaptirilan kadin. fizigi guzel, sesi berbat, yüzü vasat.

merve boluğur

bugun yine sosyal medyada falan önüme düştü kendisi ile alakali kimi bilgiler, unutmuştum kim olduğunu, yeniden bir bakayim dedim de cidden güzel bir kadin, gerçekten öyle ama.

2023

akp iktidarinin en gec son bulacagi tarih. tüm umudumuz bu yonde. ha erken secim olursa tabi bu tarih onceye de alinir ki esas umudumuzun cogunlugu da o yonde aslinda.

ziya selçuk

2018 den beri milli eğitim bakanı olarak görev yapan kişi. biraz da iyimser bir arkadas sanirim. eba isimli bir sistem var, pandemi doneminde ogrenciler uzaktan online eğitim aliyorlar buradan. bugun bu sistem sicmis durumda acilmiyor ve bu sistemden sorumlu olan milli egitim bakanimiz ziya selçuk'un aciklamasi su sekilde;

"Bu bizim için aslında olumlu bir haber. Talepte sıçrama oluştu"

yani aslinda diyor ki, biz bu isin altindan kalkamadik, sistemler bu yogunlugu kaldiramadi, adam gibi server almadik sunucu almadik, mevcut sunucular da halihazirdaki trafigi kaldiramadi, sictik batirdik.

koskoca milli eğitim bakanliginin illaki yeterli butcesi vardir. allahaskina 3 sunucu degil de 5 sunucu calistirin, 5 sunucu degil de 7 sunucu calistirin. boyle bir aciklama bir devlet bakanini biraz olsun utandirmali.
0 /