confessions

id est

- Yazar -

  1. toplam entry 117
  2. takipçi 1
  3. puan 8176

öğrenci evi diyalogları

id est
-kanka, sigara var mı?
-ı ıh.
-napıcaz peki?
-dur bakim izmaritler var.
-abi bi sn o bugünkü gazete.
-koyiyim ya gasteye
-tamam boşalt şunları
-ee abi?
-bak olum birtane sigara oldu. bak şunun filtresini de koyalım.
-gralsın kanka... ee bir tane oldu.
-çevire çevire içeriz.
-....

yaşanmıştır.

güçlü kadın

id est
gücü elinde bulunduran kadındır. kadınların bizlerle her ortamda a$ık atabileceğine lafım yok, lakin bazı durumlarda önümde eğilmek zorunda oldukları gibi bir gerçek ayan beyan ortada.

gran paradiso

id est
mozilla’nın internet explorer 7’ye karşı kodladığı yeni web browser. text editörünün kalitesi ilk başta farkedilmese de kullanırken yazım hatalarını önlüyor. böylece internet dili olan sözcükleri kullanmadan önce iki kere düşünmek imkanımız doğuyor. çok güzel olmuş. ayrıca css coderlar için çok büyük rahatlık. browsera derdinizi anlatmak için kodu ebesinin şeyi kadar şişirmek zorunda kalmıyorsunuz. sağlam bir derleyici.
(bkz: yeni nesil firefox)

alçı

id est
kafanın gözün yarılmasıyla beraber kol veya bacak da ele alınmı$sa kırılan kemiklerin kaynayabilmesi için hareketsiz durması gerekir. lakin bünye ko$mak, co$mak ister. i$te bu tür bir manyaklığa engel olmak için kola, hareket etmeyecek bir hal verilir. alçı ile yola sokulur, adam edilir.

shevek

id est
#663313
biz mi, biz basılan azınlığız. yıllardır deği$tirelim düzeni diye bağıranlardan değiliz ha. biz halkız. ama demokrasi nedir iyi biliriz. bize yutturulmaya kalkan her$eyi de sorgular mıyız? sorgularız tabi de, çıkarımlarımızı pek dillendiremeyiz. dedim ya. biz halkız. aristokrat değiliz ki çamuriyet edilmi$ cumhuriyet bize yarasın. gerçek cumhuriyeti istemeye zaten hakkımız yok. öyle geçinir gideriz. en fazla yeri geldiğinde fa$o ağa diye etiketleriz. daha fazlası. yok.

mehmet turgut

id est
ominous grief çalı$ması ile büyülenmi$imdir. bütün odamı o posterle kaplamayı dü$ünüyordum. milletin bana deli gözüyle bakmasının yanı sıra o kadar posteri nereden bulacağıma dair sorunları çözersem yapacağım. evet mehmet turgut türkiye’de ya$ayan en iyi fotoğraf sanatçısı, uluslararası arenada ise dünyanın en iyisi sayılabilecek on ki$i arasındadır. hatta fa$ist yanım gaza gelip "helal olsun bea. göster türk’ün sanat hissiyatını" naraları atabilir her an. mehmet turgut çalı$malarıyla yakla$mayınız bana yani.

bilgi sözlük ramazan 2007 iftar zirvesi

id est
zirvelerin insanı için bulunmaz fırsat fln gibi reklamları geçerek gelinmesi gerektiğini haykırdığım zirvedir. aslında zirveler hakkında pek çok $ey yazarım. geçen sene bu zamanlar yapılmı$tı unutamayacağım bir zirve. aynı güzelliği ya$ar mıyız? bilmiyorum. sanırım yine müqüe var, yine ya$arız.
for the bilgi sözlük!!!

biz onlara kayna$sınlar diye zirve düzenledik. katılmayı farz kıldık. elbette biz katılıp eğlenesiniz diye size zirve düzenleyeniz. (kitab-ı müqüe / bab:7 fıkra:3)

ruh eşi

id est
ilginç bir duygudur. aynı boku dü$ünüp, aynı konulara aynı yorumları getirmek, aynı olaylara aynı tepkileri vermektir. telefonu elinize tam aldığınız anda mesaj gelmesidir. çok enteresan bir histir. ruh e$ini herkes kolay kolay bulamayabilir ama bulduktan sonra evlenseniz de ya$adığınız $ehir fln deği$se de kaybetmemeniz önerilir. zira evlendiğiniz ki$iyle sorunlarınızı en rahat payla$abileceğiniz, gittiğiniz yerdeki dertlerinizi en iyi anlayacak, hayatınızdaki problemlere en iyi çözümleri önerebilecek, varlığı her zaman huzur veren soulmate’inizin hep yanınızda olması hayatınızda pek çok $eyi kolayla$tıracaktır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol