confessions

hsynsahan

- Yazar -

  1. toplam entry 74
  2. takipçi 1
  3. puan 3561

osman gazi köprüsü

hsynsahan
arabalı vapur ile gidiş geliş 100-120 tl olan (yaklaşık 1 saat), körfezi geçmek istesen en fazla yakıtın 40-50 tl olan (yaklaşık 2 saat) köprü için 35$+kdv olması şaşırtıcı bir rakam. fiyatın dolar cinsinden olmasına da ayrıca bir şaşırdım.

balkanlar gezi rehberi

hsynsahan
saraybosnada ezan sesi, mostarda köprü, üsküpte osmanlı, belgradda doğa, prizrende türkiye, selanikte mustafa kemal, atinada antik çağ ve halkidikide deniz/sahil.
bulgaristan, romanya ve hırvatistan hakkında gitmediğimden dolayı bilgim yok.

aktifbank

hsynsahan
allah belalarını versin onların dediğim bankadır. borç ödemek istesen ptt matiklerden ödeyemezsin diğer bankamatikler ekstra ücret ister etrafta ne bir şube ne de bankamatikleri var ve işin kötü yanı passolig uygulaması da bu bankaya ait.

kopya çekmek

hsynsahan
öğrencilik hayatım boyunca çok kez yaptığım eylem.
bilgi hırsızlığı denir ama bana göre öyle değil. birbirinden karmaşık denklem ve formülleri hiçbir işimize yaramamasına rağmen sırf sınavı geçmek için ezberleten zihniyete karşı verilen bir tavırdır.
öğrenci sevdiği derse zaten ilgi duyar, dinler, yapar...

şiir ezberlemek

hsynsahan
şiir ille de ezberlemek için okunursa o sınavı geçmek için ders çalışmaya benzer. ama sevdiğin için okursan akılda kalır, ezberlersin.
belki bir kaç mısrası yanlış olur, eksik olur ama sonuçta olur.

günü mutlu geçirme yolları

hsynsahan
güne mutlu başlamamak en temel unsurdur.
kendimden bahsedeyim. ne zaman güne erken uyanıp kahvaltımı edip güler yüzle başlasam işe geldiğim anın dakikasında başlıyor sorunlar (işveren, müşteri, depo vb.). bu yüzden güne siktir et! bitse de gitsek! gibi başlayınca ne olursa olsun koymuyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol