confessions
  1. toplam entry 145
  2. takipçi 0
  3. puan 596

clint eastwood

Her gördüğümde kendisine beslediğim hayranlığın arttığı aktör.

Bazı aktörler ve karakterlere karşı sevgim çok fazla, clint Eastwood onlardan biri. Seviyorum ne diyeyim başka açıklamam yok.

harrison ford

Han Solo, Indiana Jones gibi efsane karakterlere hayat vermiş ulu aktör.

Eğitimli bir aktör olarak yıldız savaşları setinde marangoz olarak çalışması hayatının akışını kökten değiştirmiştir. Oyunculuğu sadece bu karakterlerle sınırlı değil tabii ki. Tüm filmlerinde vasatın çok üstünde performans vermiştir.

lachman testi

ÖÇB yaralanmalarında oldukça duyarlı bir testtir. Diz eklemi 20-30 derece fleksiyona getirilir ve femur sol elle stabilize edilir. Sağ elle tibia proksimalinden öne doğru çekme kuvveti uygulanır. Tibianın 3 mm ve üzerinde öne doğru kayması testin pozitif olduğunu gösterir.

ön çapraz bağ kopması

(bkz:ön çapraz bağ) dokusunun bütünlüğünü kaybetmesi durumu.

(bkz:lachman testi) teşhis için kullanılan elle muayenedir. En kesin teşhis mr cihazıyla koyulur. Tedavisi genellikle artroskopik cerrahiyle, kopan bağ dokusunun yerine bacağınızdan alınan bir kasın konulmasıyla gerçekleştirilir. Ameliyat olmadan da hayatınıza devam edebilirsiniz ama çok dikkatli olmanız gerekir. Ameliyat sonrası rehabilitasyon ve kesin iyileşme süreci 6-12 ay sürer.

kova sapı yırtığı

Dizlerimizde bulunan ve amortisör görevi gören menisküs dokusu yırtıklarından birine verilen isim.

Menisküs öyle yırtılıyor ki sizin içinde kova sapı gibi sallanıyor. Ben bunu dikerim diyen doktora gidin. Meniküsünüz kova sapı yırtığıysa ve doktorunuz haftaya işe dönersin diyorsa menisküsü alacak demektir.

rumplestiltskin

Türlü türlü ecnebi kökenli masal arasından Türkiye sınırlarına uğramamış olan saman eğiten değirmencinin kızıyla, bir tür peri arasında geçen hikayenin perisi.

Rumplestiltskin, yaptıkları karşılığında bir şey istemesiyle ünlüdür.

ulusların düşüşü

Güç, Refah ve Yoksulluğun Kökenleri Massachusetts Institute of Technology'den Türk-Amerikan ekonomist Daron Acemoğlu ve Harvard University'den siyaset bilimci James A. Robinson tarafından yazılan kitaptır.

Onu bunu bilmem, okuyun okuyun. Ufuk açıcı bir eser. En azından niye düzelmiyor bu ülke sorusunu soranlara verilecek güzel cevaplar barındırıyor.

koçtaş'ın 1 kuruş para üstünü isteyene vermesi

Koçtaşın eğer .99 kuruşluk bir ürün alınması durumunda para üstünü müşteri hizmetleri aracılığıyla vermesi.

Beni resmen utandırdılar. Ne olacak benim 1 kuruş dedim, fişi gösterin müşteri hizmetlerinden alın dediler. Mesele 1 kuruş değil ama nasıl bir şey olduğunu unuttuğum için alayım dedim. Başka işletmeler utanmadan 4 kuruşa kadar üstüne yatıyor paranın.

nuray mert

Kendine demokratlığın yaygın olduğu ülkemizde, kurban edilen son iki gazeteciden biri.

Savunduğu fikirler bence de saçma ama fikirlerinin saçmalığı gerekçe gösterilerek hapse atılan Cumhuriyet yazarlarının da onayıyla işine son verilmesi benim bakış açıma göre absürt.
Gerçi Nuray Mert'in bu benim başıma 28 Şubat'ta da geldi demesi ayrı bir absürtlük.

aç gözlülük

İnsanın ihtiyacından fazlasını tüketmesi veya ileride tüketmek amacıyla biriktirmesi.

Doğada insan oğlunun tarımı keşfedip yerleşik hayata geçmesinden beri kapıldığı hastalık. Ondan önce hayvanlar gibi bulursan yersin sistemiyle gayet mutlu yaşıyorlardı.

kiralık kasa

Bankalar tarafından gizlilik ve güvenlik sunduğu iddia edilen hizmet.

Yıllık ücretini ve depozitosunu verip kullanıyorsunuz. Ama siz siz olun mutlaka ayrıca sigorta ettirmenin yolunu bulun. Benim kasamın olduğu bankanın kasası soyuldu ve bankacılık hizmet sözleşmesine göre hiçbir hak talep etme hakkımız yok.
0 /