confessions

gregostertag00

- Yazar -

  1. toplam entry 145
  2. takipçi 1
  3. puan 6292

harrison ford

gregostertag00
Han Solo, Indiana Jones gibi efsane karakterlere hayat vermiş ulu aktör.

Eğitimli bir aktör olarak yıldız savaşları setinde marangoz olarak çalışması hayatının akışını kökten değiştirmiştir. Oyunculuğu sadece bu karakterlerle sınırlı değil tabii ki. Tüm filmlerinde vasatın çok üstünde performans vermiştir.

lachman testi

gregostertag00
ÖÇB yaralanmalarında oldukça duyarlı bir testtir. Diz eklemi 20-30 derece fleksiyona getirilir ve femur sol elle stabilize edilir. Sağ elle tibia proksimalinden öne doğru çekme kuvveti uygulanır. Tibianın 3 mm ve üzerinde öne doğru kayması testin pozitif olduğunu gösterir.

ön çapraz bağ kopması

gregostertag00
(bkz: ön çapraz bağ) dokusunun bütünlüğünü kaybetmesi durumu.

(bkz: lachman testi) teşhis için kullanılan elle muayenedir. En kesin teşhis mr cihazıyla koyulur. Tedavisi genellikle artroskopik cerrahiyle, kopan bağ dokusunun yerine bacağınızdan alınan bir kasın konulmasıyla gerçekleştirilir. Ameliyat olmadan da hayatınıza devam edebilirsiniz ama çok dikkatli olmanız gerekir. Ameliyat sonrası rehabilitasyon ve kesin iyileşme süreci 6-12 ay sürer.

kova sapı yırtığı

gregostertag00
Dizlerimizde bulunan ve amortisör görevi gören menisküs dokusu yırtıklarından birine verilen isim.

Menisküs öyle yırtılıyor ki sizin içinde kova sapı gibi sallanıyor. Ben bunu dikerim diyen doktora gidin. Meniküsünüz kova sapı yırtığıysa ve doktorunuz haftaya işe dönersin diyorsa menisküsü alacak demektir.

rumplestiltskin

gregostertag00
Türlü türlü ecnebi kökenli masal arasından Türkiye sınırlarına uğramamış olan saman eğiten değirmencinin kızıyla, bir tür peri arasında geçen hikayenin perisi.

Rumplestiltskin, yaptıkları karşılığında bir şey istemesiyle ünlüdür.

ulusların düşüşü

gregostertag00
Güç, Refah ve Yoksulluğun Kökenleri Massachusetts Institute of Technology'den Türk-Amerikan ekonomist Daron Acemoğlu ve Harvard University'den siyaset bilimci James A. Robinson tarafından yazılan kitaptır.

Onu bunu bilmem, okuyun okuyun. Ufuk açıcı bir eser. En azından niye düzelmiyor bu ülke sorusunu soranlara verilecek güzel cevaplar barındırıyor.

koçtaş'ın 1 kuruş para üstünü isteyene vermesi

gregostertag00
Koçtaşın eğer .99 kuruşluk bir ürün alınması durumunda para üstünü müşteri hizmetleri aracılığıyla vermesi.

Beni resmen utandırdılar. Ne olacak benim 1 kuruş dedim, fişi gösterin müşteri hizmetlerinden alın dediler. Mesele 1 kuruş değil ama nasıl bir şey olduğunu unuttuğum için alayım dedim. Başka işletmeler utanmadan 4 kuruşa kadar üstüne yatıyor paranın.

nuray mert

gregostertag00
Kendine demokratlığın yaygın olduğu ülkemizde, kurban edilen son iki gazeteciden biri.

Savunduğu fikirler bence de saçma ama fikirlerinin saçmalığı gerekçe gösterilerek hapse atılan Cumhuriyet yazarlarının da onayıyla işine son verilmesi benim bakış açıma göre absürt.
Gerçi Nuray Mert'in bu benim başıma 28 Şubat'ta da geldi demesi ayrı bir absürtlük.

aç gözlülük

gregostertag00
İnsanın ihtiyacından fazlasını tüketmesi veya ileride tüketmek amacıyla biriktirmesi.

Doğada insan oğlunun tarımı keşfedip yerleşik hayata geçmesinden beri kapıldığı hastalık. Ondan önce hayvanlar gibi bulursan yersin sistemiyle gayet mutlu yaşıyorlardı.

kiralık kasa

gregostertag00
Bankalar tarafından gizlilik ve güvenlik sunduğu iddia edilen hizmet.

Yıllık ücretini ve depozitosunu verip kullanıyorsunuz. Ama siz siz olun mutlaka ayrıca sigorta ettirmenin yolunu bulun. Benim kasamın olduğu bankanın kasası soyuldu ve bankacılık hizmet sözleşmesine göre hiçbir hak talep etme hakkımız yok.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol