confessions

cimento

- Yazar -

  1. toplam entry 122
  2. takipçi 1
  3. puan 6971

garcia lorca

cimento
ispanya'da modern sanatı etkileyen en önemli sanatçılardan. yazar, şair ve ressamdır. nana del caballo grande şiirine bayılırım. hele bunu muhteşem sesiyle yorumlayıp ölümsüz kılan (ki kendisi ispanya'da halk kahramanı ilan edilmiştir) flamenco ustası camaron de la ısla'yı da anmadan geçemeyiz. iki muhteşem ispanyol'un söz ve seste buluşması. buyrun aşağıda:
not: şarkının bir kaç versiyonu var. bari sözlerini de vereyim tam olsun!

nana, niño, nana
del caballo grande
que no quiso el agua
que no quiso el agua.

el agua era negra
dentro de la rama.

cuando llega al puente
se detiene y canta.

quién dirá mi niño
lo que tiene el agua
con su larga cola
por sus verdes alas


duermete clavel
que el caballo no quiere.
duermete rosa
que el caballo se pone a llorar
https://m.youtube.com/watch?v=za91tlgz4sa

haydar baş

cimento
iş aş haydar baş sloganlı adam. feto’ya özenmektedir. (başarılı adında okul zinciri vardır) cemaati kendisine tapmaktadır. alevileri severler ancak, aşırı dindardırlar. saçma sapan bir cemaattir. profesörüm der ancak, sanırım mehdi gelir söylerse inanırsınız!

shomo bar

cimento
rabat’ta doğmuş ve sonradan israil’e göç etmiş yahudi sanatçı. aynı zamanda ayrımcılığa karşı çıkan bir aktivisttir kendisi. meşhuuur deror yikra’yı darbuka ile çalıp söylerkenki heyecanı hoştur. öyle heyecanlanır ki kippası bile (genelde büyük kullanır) dayanamaz başından düşer.

namık durukan

cimento
güneydoğu-irak- pkk ve bdp denilince akla gelen tek gazeteci. bölge ve kürt siyasetinin gelecek 1-2 yılını dahi doğu ve yerinde analiz eden ender gazetecilerdendir. imralı tutanakları haberiyle başbakanı bile kendisine düşman eden milliyet muhabiri. türklerin "pkk’lı" dediği, pkk’lıların ise "hain" dediği, ne isa’ya ne de musa’ya yaranamayan (yaranma derdi de olmayan)gazeteci. başta türklerin açılım hakkında daha fazla bilgiye sahip olmasını sağlamış tek net kaynaktır. o günden sonra bdp genel merkez binasına ise alınmamaktadır. kendisi bu haberden sonra ambargoludur.

seher onalan

cimento
israil uçağını kaçıran filistinli meşuuur gerilla leyla halid’in istanbul’a gediği sırada cezaevindeki çakal carlos ile yıllar sonra telefonda buluşma haberini yapan kadın gazeteci.

milli eğitim bakanlığı

cimento
kısa adı meb olan ve eğitim sistemini 1+4+4+4 şeklinde değiştirmeye hazırlanan kurum. okul öncesi eğitimin ardından imam hatiplere geçişi sağlamak için ilkokul dört yıl olacak. tekrar ortaokul sistemine dönülecek. ancak ortaokul3 değil 4 yıl olacak. lise ise 4 yılda kalacak. 28 şubat sonrası uygulanan 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimi sonlandırma girişiminin doğduğu kurum meb. 1+4+4+4’e de 13 yıllık kesintili zorunlu eğitim diyorlar. ama hem kesintili hem zorunlu.

bilgi itiraf

cimento
yeni nesil miyavlar gibi konuşan ne söylediği anlaşılmayan kız tipine sinir oluyorum. geçen metrobüste böyle konuşan birini cama yapıştırıp saçını yolmak, ağzının ortasına yumruk indirip, bu sırada da ne diyon sen düzgün konuş lannnn!!!! demek istedimmm. istedim. istedim. fena halde hemideee!!!

türban

cimento
bazılarının gerçekten inandığı için, bazılarının aile baskısıyla, bazılarının egzantirik görünmek için, bazılarının aksesuar, bazılarının siyaset yapmak için saçını örttüğü şey! ayrıca örtenlerin bazıları örtmeyenlerin dininin tam olmadığına inanmaktadır. din ve imanın bir kumaş parçasıyla ölçülmesi bu kadar sinir bozucudur.

şirin payzın

cimento
kardeşim bir diş bu kadar çirkin olur. üst dudak alt dudakla asla buluşamıyor. sanırım bu kadına kimse dişlerinin ne kadar çirkin olduğunu söylemiyor. ya da söyleyemiyor. kadın belki de kendisini böyle çekici filan zannediyor. ama yanıldığını bilmeli. vapirella mı deseeeem, yoksa tavşan mı deseemmm adını koyamadım yani! kemirgen ve kanemici sınıfları arasında dilediğinizi seçebilirsiniz :d
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol