confessions

akbays

- Yazar -

  1. toplam entry 272
  2. takipçi 1
  3. puan 11329

sorgulama

akbays
suçun takibi sırasında zanlıların soruşturmayı yürütenler tarafından soru-cevap kıskacına alınmasıdır. en bilineni çapraz sorgudur. yeni ceza usul yasasında artık avukatlara da tanınan suçu ve faillerini açığa çıkarma yöntemlerinden biridir.

askerlik yapmayi reddetmek

akbays
gençlere iş, eğitim, güvenli bir gelecek ve insan onuruna yaraşır bir hayat imkanı sunmayan ülke yöneticilerinin, ülke gençliğini zaptu rapt altında tutmasını sağlayan, onursuzlaştırma ve direncini kırma mekanizmasına gösterilen doğal tepki.

türk telekom

akbays
özellikle 1980 sonrasında, işçi sınıfının en önemli hakkı olan, toplu sözleşme ve grev hakkını ortadan kaldırmak maksadıyla, işbaşına gelen iktidarların uyguladığı, kapsam dışı çalışma yönteminden, en çok etkilenen ve hali hazırda çalışanlarının son mohikanlar gibi direndiği işyeri.

grev

akbays
haber-iş’e bağlı türk telekom çalışanlarının şu anda yaptıkları şeydir. sınır ötesi operasyon tartışmalarıyla akp’nin gözlerden ve gönüllerden kaçırdığı grev 25 bin çalışanı kapsıyor.

ambargo

akbays
aynı zamanda, bir ülkeye başkaca ülke veya ülkeler tarafından uygulanan ekonomik,mali, ticari abluka uygulanması durumudur. örneğin abd 45 yıldır küba’ya ambargo uygulamaktadır.

eski solcu

akbays
özellikle 80’li yıllardan sonra siyasal aktivitesini ticari faliyetlere indirgemiş ve hızla değişen dünyaya ayak uydurmak kılıfıyla pasifize olan radikal sol eylemciler için kullanılan bir kavram.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol