türkiye'de coronavirüs sebepli ilk ölüm

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
Sağlık bakanının açıklamasına göre dün yani 17 Mart 2020 salı günü gerçekleşmiştir. Hayatını kaybeden kişi 89 yaşında ve virüsü Çin temaslı bir çalışanından kapmış.

Toprağı bol olsun.
dr. güle çınar aydın diye bir kadının videosu dolanıyor ortalıkta.


özetle birilerinin "gizlice" çekip twittere yüklediği bir videoda sağlık bakanının yalan söylediğini, hastalığın neredeyse kontrol edilemez sayılara ulaştığını filan iddia ediyor, daha açık bir ifadeyle "halkı paniğe sürükleyecek şeyler" söylüyor. bu kadın iddia ettiği rakamları nereden alıyor bilmiyorum. binler derken kastı nedir onu da bilmiyorum. Bin mi beş bin mi on bin mi? video internetten kaldırılmıyor, erişim engeli gelmiyor, trol mezarlığında kuntiriler acil mahkeme kararlarıyla sildirilmiyor.

bugün kendisine özür dilettiriliyor

https://t24.com.tr/haber/ankara-universitesi-video-goruntusu-hakkinda-inceleme-baslatildi-gerekli-uyarilar-yapildi,867333

böyle ufak itaatsizliklerde silivri tatili kazanılıyordu ama bu arkadaşımız bir açıklamayla yırtmış.

vardır bi hikmeti.
türkiye'deki ölüm oranı binde 6.3'tür.

yani yılda kabaca 500 bin insan ölüyor güzel ülkemizde.

bütün haklarınızı, özgürlüklerinizi elinizden almaya hazırlanıyorlar. sadece türkiye'de değil yani tüm dünyada. ne karşılığında? hiç.

çünkü bir takım adamlar kravat giyip 30 kişi öldü dedi. kim öldü belli değil, yaşları, sağlık özgeçmişleri hayat şartları belli değil.

sınırlar hala ardında kadar açık. afganistan'dan pakistan'dan daha bilumum bok çukurundan binlerce eli silah tutacak yaşta genç memlekete doluşturulup duruyor. hapishaneler tahliye ediliyor. cehennem göstere göstere geliyor.

ama siz de haklısınız. çok korktunuz. 30 kişi öldü, kimin işlettiğini bilmediğiniz bir site size tüm dünyada 10 bin kişi öldü dedi..

var mı böyle bir hastalık? her zamanki gripleri nezleleri size korkunç hastalık diye mi pazarladılar? bilmiyorsunuz. bilemeyeceksiniz. sormanız bile mümkün olmayacak.

sizi çok sevdiğini sandığınız o kravatlı kalantorlara soru sormayı bırak yanlarına bile yaklaştırılmayacaksınız. çünkü onların ödlek bir tanrısı var. öyle soru sorulmaya filan gelemiyor.

yakında ellerinde bir şırıngayla gelecekler. "ehe ehe biz o korkunç hastalığın aşısını bulduk" diye. onu da kuzu kuzu yaptıracaksınız merak etmeyin.

çok korktunuz ve bütün haklarınızdan vazgeçtiniz. özeti bu.

ama hikaye bitmedi. daha yeni başlıyor.
15 yeni can kaybı sayısı ile toplamda 59 can kaybımız oldu. O sokağa çıkma yasağı ilan etmeyen elleriniz patlasın inşallah.
0 /