the great reset

redleader
çekimlerine 2020 yılında hız verilmiş ve 2021 yılında seyirciyle buluşması planlanan kurgu film. türü: korku, dram, porno.

girişi böyle yaptım, ama ne yazık ki bu bir film değil, gerçekten ulaşılmaya çalışılan bir hedef. kısaca irdeleyelim bakalım planlayıcısı kimdir, ne amaçlanmaktadır, hayır mıdır şer midir.

dünya ekonomik forumu diye bir örgüt var. bu örgüt bir silahsız terör örgütü, organize suç şebekesi. bunlar 1971 yılında kurulmuş, ve amaçları şu: "committed to improving the state of the world by engaging business, political, academic, and other leaders of society to shape global, regional, and industry agendas."

tercüme bile etmiyorum, gerçekten nasıl işlediğini söylüyorum. dünyanın iş, politika ve akademiden en önemli insanlarını bir araya topluyorlar ve bu dalyaraklar hep birlikte "dünyayı nasıl daha iyi bi yer haline getiririz" diye kafa patlatıyor - yersek.

bu oluşum 1971 yılında kurulmuş dedik; dikkatli okuyucular bu tarihte ne olduğunu hatırlar: nixon amerikan doları ile altın rezervi arasındaki bağlantıyı koparttı (bkz: #1164478). aynı sene de bunlar bir araya gelmişler tesadüf olarak.

kurucusu klaus schwab (dolu bkz) denen bir şerefsiz, ve hala daha başkanlık yapıyor. onun dışında da bir grup insan yönetiyor bu oluşumu. yukarıda demiştik ya, akademi falan fıstık gibi alanlardan insan toplamaya çalışıyorlar diye? şu andaki yöneticilerin sektör dağılımları şöyle:

zenginler: 16
politikacılar: 4
bilim insanı: 1 (bonus puan: cern'in yöneticisi. şu kapısında şiva heykeli olan bilim kurulunun (bkz: #1163892))
sanatçı: 1 (ünlü çellist yo-yo ma)
sivil toplum çalışanı: 1
kraliçe: 1

görüldüğü üzere dünyanın iyiye gitmesi konusunda çabalayan bu ulvi kurum tamamen zenginlerden ve politikacılardan kurulu esasında. kraliçe dediğim, ürdün kraliçesi bu arada, yani zengin sayabilirsiniz.

neyse bu kadar şerefsiz bir araya toplanıp ne yapmak istiyorlar? the great reset. türkçesi, "büyük sıfırlama". tam olarak bu sıfırlamayla neyi kastettiklerini bulmaya çalışırsanız bulamıyorsunuz kendi web sitelerinde, ben söyleyelim o yüzden. (bu kısmın kaynakçası, okan bayülgen'in 15 kasım 2019 tarihli "para" programı. yazdıklarım ilginizi çektiyse açıp izlemenizi tavsiye ederim linki şu: https://www.youtube.com/watch?v=ZI9ZtDj9BG4).

diyorlar ki, dünyada şu anda çok fazla borç, çok fazla hayali para, ve çok az gerçek kaynak var. şimdi bu govik ile harika bir eşikteyiz, ve bütün dünyadaki para piyasasına bir reset atıp mülk sahipliği olayını kaldırmak için bulunmaz bir fırsat bu.

mülk sahipliğinin kalkması demek, artık size hiçbir şeyin olmaması demek. verdikleri youtube reklamlarında da bunu diyorlar; "hiç bir şeye sahip olmayacaksınız ve mutlu olacaksınız".


peki bu teknik olarak mümkün mü kısmına geçmeden, işi tam olarak nasıl planladıklarını da söyleyeyim. projenin adı "ice-9"; bilim kurgu yazarı vonnegut'un kitabına bir gönderme. yapacakları olay şu: herkesin hesapları dondurulacak. 2 hafta boyunca piyasalar kapalı kalacak, piyasalar açıldığı zaman herkesin gerçek olan neyi varsa o kadar parayla hayatımıza devam edeceğiz.

yani bankada 1 milyar dolarınız varsa, ama sadece 1 tane eviniz varsa, o bir tane eviniz kalacak geriye. eğer şanslıysanız ve sizin banka altın rezervi bulunduruyorsa, belki 30-50 para verecekler (özellikle dolar demedim).

ama bankaların altın rezervi tutmadığını biliyoruz, çünkü altının dolar karşısında denkliği kalktı. bunu daha önce bu kadar net yazmadım ama burası tam yeri, hep beraber yarraklara yan basıyoruz yani.

bitti mi peki? tabi ki bitmedi. o eviniz de artık sizin değil desem? o evi artık "100 yıllığına" size kiralamış sayacaklar. tam olarak çin'de uygulanan sistem bu, yani mal sahipliği diye bir şey yok. herkes müzmin kiracı artık, hayatın her alanında. sıfır mal mülk.

pekiiii haklı olarak diyeceksiniz bu mal dağıtımın kim yapacak? dünya ekonomi forumu tabi ki. o forumdaki kişileri de yukarıda yazdık. bence benim ev sahibim yo-yo ma olsun, en azından arada gıygıy çalar bişiler.

bunların tamamı hayal gibi geliyor, ama bu angutlar pandemi süreci başladığından beri toplaşıp toplaşıp "ooohhjksd reset atıcaz ooyhhşş" diye mastürbasyon yapıyorlar. bu fantezi dünyalarını anlattıkları tartışmalar youtube'da var, kendi resmi sayfalarında. son 8 ayda 500'den fazla video yüklemişler akajgahkjda mahalle yanarken...

bu korkunç planı, ve 8 milyar insanın 15-20 kişinin eline düşmesini engelleyen şey nedir? tam olarak 8 milyar insan. adamlar şu ana kadar bütün insanları takip edecek ve onların ekonomik karşılığını hesaplayacak kadar iyi bir teknolojiye sahip değildi. teknoloji olsa bile, bunu insanların tamamı benimseyemiyordu. misal telefonla bizi takip ediyorlar, ama dünyada herkesin telefonu yok. ya da facebook'u yok herkesin. nakit para ya da değerli madenler tutanlar var öte yandan.

işte geldik, bu adamların bu korkunç emellerini yerine getirmek için gerekenlere. basit olarak üç şey lazım bu adamlara:
1) tamamen dijital bir ekonomi
2) herkesi takip edecekleri bir teknoloji
3) madde 1 ve 2'yi destekleyebilecek internet alt yapısı

bonus 4) bu 8 milyar insan ne kadar azalırsa, işleri o kadar kolaylaşıyor doğal olarak

pandemi döneminde olanlara bakalım:
1) kripto paraların ve "cashless society"nin giderek yaygınlaşması. nakit kullanırsanız govik bulaşıyor di mi?
2) elon musk'ın gösterdiği, yıllar önce bill gates'in patentini aldığı insana entegre çipler
3) 5g internet

ve her şeyin bir araya gelmesi için gereken son adım: bu çipleri herkese takmak. benim görebildiğim başka bir şey kalmadı ya da. eğer siz görebiliyorsanız söyleyin.

dünyadaki tüm insanlara zorunlu kılmaya çalıştıkları şey ise ne? kovik aşısı. daha dün hollanda bakanı dedi bakın:

eyvallah be hacı, iyi ki zorunlu kılmamışsınız.

yani arkadaşlar bütüüüüün bu pandemi siksokunda, bu 15-20 tane satanist köpeğin amaçlarına ne kadar yaklaştıklarını görebiliyor musunuz? pandemi yalandır, virüs bilmemnedir filan hepsini kenara koyuyorum.

bu kadar mı dört ayak üstüne düşer bir örgüt
?

bunları gören kişiler hiç az sayıda değil; ama görmek istemeyenler diyor ki "ahah bill bize çip takıcakmış hani çip?". size şu anda aşının içindeki çipi çıkartıp gösteremem evet, haklısınız.

ama yukarıdaki kadar çok şey bir araya geldikten sonra bir "acaba?" diye sorulmalı bence.

sırf fahrettin, pfizer, ya da ben dedim diye vücudunuzla alakalı bir karar almayın. kendiniz bir düşünüp karar vermseniz yeter. korkuyla değil, aklınızla karar verin.

güvenli ve sağlıklı kalın.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol