sokak düğünü *

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
cevre semt sakinlerinin bir gun dugundeki gelini sikeceklerinden endi$e duymuyor degilim. sokak dugunu ne lan? hangi hakla milletin kafasini beynini sikebliyorsun ki sen evleneceksin diye? bana ne olm senin evliliginden, tanimam etmem seni, neden beni senin bir akraban olmaya zorluyorsun ki?

hayir icine sictigimin memleketinde beyoglunda mekanlarin onune sandalye koymak yasak ama gecenin bir yarisina kadar sokaklarda hayvani gurultulerle yapilan dugunler serbest.

aklinizi sikeyim ben sizin ya.
havalar isinir isinmaz insanlarda bi sevi$me durtusu, bir evlenelim de sevi$elim ama bunu da bele$e getirelim hayvanligi alip ba$ini gidiyor. ozellikle $ehrin kirsal kesimlerinde bu tur icudusel davrani$lara rastlamak cok olasi.

yine havalar isindi, yine insanlar kendilerini ellerinde zurnalar ve davullarla attilar sokaklara.

bu dugunler icin belediyeden izin aliniyor mu yoksa herkes sikinin keyfine diledigi kaldirim ta$inin uzerinde dugun yapabiliyor mu bilmiyorum ama geli$mi$ bir toplum olma yolunda ilerleyen bu ulke icin bu tur aktiviteler inanilmaz zararli.

akademisyen agzi ile yazdigim bu entry sadece sabahtan beri beynimde vurulan davullarin sesi sebebiyledir. beynim sikildi lan beynim.
romanlara halk diliyle çingenelere ait bir kültür olmasına göre türkler de roman mıdır? tartışması başlatıp herkesi birbirine düşürmeyi çok isterdim. şu an bir örneğini görüyorum yaşadığım yerde gerçekten olay içler acısı, anne-baba evladını bu kadar mı sevmez?
yasaklandi saniyordum ben bunu, ta ki bir mahalleden gecene kadar.

adamlar bir de yolun agzini araba ile kapatmislar paralel sekilde, babalarinin ciftligi ya. vur patlasin cal oynasin bangir bangir takiiliyorlar ama birinin de aklina gelmiyor ki civar evlerde hasta mi var cocuk mu var ne var?

biz ne zaman adam oluruz diye dilden dile dolasan bir soru var ya, asla olamayiz yemin ederim. bu kadar dusuncesiz, bu kadar vurdum duymaz oldugumuz surece bize adam olmak gunah. bekleyelim hala avrupa birliginin kapilarinda, adamlar mal mi bizi alsinlar iceri. dusunsene paris sokaklarinda sokak dugunu yapildigini.

nefret ettirdiniz adetinizden de kulturunuzden de.
ya bi seferinde evin sağında solunda çaprazında farklı 3 düğün yapılıyo saat 5 de başladılar çalmaya 12.30 da bitirdiler zalimler.kafa beyin bırakmadılar bonzai çekmişe döndük ailecek gözler boş anlamsız titrek bakıyodu.2 nin gideri var da allah kimseyi 3 lü ateş altında bırakmasın.