powerball

igor
powerball, bileğin dairesel hareketiyle döndürülen, döndükçe kendi içinde dengesizlik oluşturarak el, bilek, kol ve omuz kaslarının bu dengesizliği kontrol altına almasını sağlamak için tasarlanmış sportmen bir toptur. denge kontrolü sırasında tüm kasları çalıştırdığından dolayı el, bilek, kol, omuz ağrılarının yanı sıra bilek incinmeleri, carpal tunnel sendromu, rsi sendromu, tendon, kas ve eklem raharsızlıkları için ideal bir egzersiz sunar. içinde motor olmadığı halde hassas balans ayarı yapılmış rotoru ve işçiliği sayesinde 15,000 rpm üzerindeki hızlarda bile stabildir.

powerball, özellikle el ve kol gücü gerektiren sporlarda performansı arttırmak için mükemmel bir spor aracıdır. voleybol, basketbol, hentbol, eskrim, bisiklet, tenis, masa tenisi, golf, bilek güreşi, bowling, badminton, boks vb. birçok spor dalında performans arttırıcı özelliği sayesinde dünya çapında sporcular arasında geniş kullanım bulmuştur. ayrıca gün boyunca bilgisayar kullanan, mouse ve klavye hareketlerinden dolayı kol ve bilek ağrısı çekenlere kısacası bilek hareketinin ön planda olduğu bütün etkinliklerde bulunanlara özellikle tavsiye edilir.

hareketsizken bir tenis topu büyüküğünde ve tenis topundan biraz daha ağır olan bu alet döndürülmeye başladığında 2,000 rpm hızdan 15,000 rpm hıza çıkarken 0.45 kg - 18 kg arası kuvvet uygular.

sağlıklı yaşam merkezlerinde (fitness center) çok tutulan, avrupada birçok merkezde bulunan ve şiddetle önerilen egzersiz aracıdır.

yeni üretim powerball’ larda, yazı/marka bandının üzerinde "nsd powerball" yazmaktadır.

işıklı modellerde bulunan ledler sayesinde, egzersizleriniz daha eğlenceli ve ışıltılı olur. işık için pil veya kimyasal madde kullanmaz, topun üzerindeki dinamo sayesinde gerekli enerjiyi dönüş hareketiyle sağlar. zaman ve yer sınırlaması olmaksızın istenilen yerde istenildiği zaman kullanılabilir. avucunuza alıp o gücü hissettiğinizde sizde göreceksiniz ki, bu muhteşem kas güçlendirici, keyif verici, stress ve yorgunluk alıcı aletten vazgeçemeyeceksiniz.

alintidir.

http://www.powerball.gen.tr
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol