pazar kahvaltısı

bir eksik olunca diğer kahvaltılardan farklı olmayan kahvaltı...fakat günlerden pazar olduğu için diğer kahvaltılardaki burukluktan daha fazla buruk geçen kahvaltı...
anne ve babanın tanışma hikayesini, kendi doğum maceranızı tekrar tekrar dinleyeceğiniz fakat masanın şahane doyuruculuğu sebebiyle göz ardı edeceğiniz haftada bir kez gerçekleşen aktivite.
tanıdığımız ve iştahı gayet bol olan bir aile babası arkadaşımızın ailesiyle birlikte kahwaltı ettikten sonra masada kalan herşeyi koca bir ekmeğin üstüne koyup iki lokmada yemesi de pazar kahvaltisi keyiflerinden biridir. hatta en büyük zevkidir.
gec kalkilir, kahvaltiyi baba hazirlarsa cok daha keyifli olur.ailenin butun fertleriyle kahvalti yapabileceginiz tek gundur.hafta icinin aceleciligi, ic sikintisi yoktur. kahvalti guzel demli bi cayla uzar da uzar..
patates kızartması olmazsa eksik kalandır. kızartma olmazsa simit de olur. hiç olmadı börek falan bir şey yapılsın ya! pes!
gerçekten mutlulukla alakası olandır, hatta daha da fazlasıdır, özellikle uyandığınızda çoktan hazırlanmış ve sizi bekliyorsa, böyle simitler, omletler, evi cennet bahçesine çevirir.