nihat hatipoğlu

ramazanda sahur programlari vardi starda.
programinin devam etmesi, programi seyretmis olan hemen hemen herkes tarafindan istenmis, dile getirilmistir.
tek kelime harika bir insan anlatis tarzi ve basta peygamber efendimiz(sav) ve onun sahabesini mukemmel anlatan ve bu konuda cok iyi egitim alan benim de dikkatle dinledigim, onu dinledigimde huzura kavustugum,eminimki islamiyet icin her seyi goze alan, guzel beser.
dün gece programında, insanların görmediği bazı gerçekleri tokat gibi; ama nazik bir tokat gibi yüzümüze çarpan ve beni duygulandıran, şahane insan.
’biz iyiydik...sokakta bir fakir görünce uyuyamazdık,mahallede birilerinin ışığı yansa bir derdi mi var diye koşardık,lokmamızı bölerdik,kalbimizi açardık,kötülüğü bilmezdik.
biz böyle değildik,biz iyiydik...
şimdi neden böyle olduk,rahmet yağmurları mı durdu?’
söyleminin sahibi,güzel,mütevazi insan.
kendisini, iki frapan giyimli genç kızla ankamall homestore’da yemek yerken gördüğüm "gönül" insanı.
en az bi popstar kadar popüler,en az bi siyaset adamı kadar saygı duyulan,hayran kitlesinin büyük çoğunluğu yaşlılar tarafından oluşan,babacan görüntüsüne sahip,hitabeti güçlü,sevilen,ananemin hayran olduğu adam..
kendisini halife zanneden nedense herkesin pek bir şirin pek bir nur yüzlü bulduğu insan.
televizyon programını izlemiştim 6-7 ay önce.telefonla programa bağlananlar ’hocam ne kadar nur yüzlüsünüz,hocam sizin gibi bir insan daha gelmez bu dünyaya,hocam yüzünüzü gördüm huzur doldum’ gibi laflar ederek kendisinden nefret etmeme sebep olmuştur.en nihayetinde bir insandır.evet konusunda uzman olduğu gerçek olabilir ama ona sanki ilahi bir insanmış gibi saygı göstermek yanlıştır.
bugün program basına 20bin ytl ücret aldığını öğrendiğim ve ilk tepkimin "ohh ohhh! ahiret garantiydi, dünyalığını da tamamlamak üzere" olduğu gönül insanı ...
iftar programlarında gelen sorulara cevap vermekteydi kendisi.

misal;

izleyici: ayh nihat hocam, cinler acaba aramızdalar mı?
insanlara musallat olurlar mı, korkmalı mıyız onlardan?

hoca: yav.. eheh. cinlerin de kendi alemi var. ne yapsınlar bizim alemi. i$i gücü bitti bize mi musallat olacak allah’ınızı severseniz. bırakınız bu i$leri.

izleyici: ama hoceeam...
ama bu kadarina da pes.

cumhurbaskani bu adami yök uyeligine atadi.

yahu bu adamin akademik kariyeri nedir, yök uyesi olabilmek icin ne gibi vasiflari vardir, neden bir baskasi degil de hatipoglu?

cumhurbaskanligindan da konuya iliskin su sekilde bir aciklama geldi;

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onaylamıştır. "

yani once bakanlar kurulu hatipoglu'nda inanilmaz bir isik gordu, yök üyesi yapalim bu kardesimizi dediler devletin koskoca bakanlari, ardindan da reis onayladi. yoksa aslinda konuda reisin bir dahli yok, her sey bakanlar kurulu karari. sizi afacanlar.

http://www.posta.com.tr/nihat-hatipoglu-yuksekogretim-kurulu-uyeligine-secildi-haberi-1276036
0 /