madımak oteli

lanetlenmis mekan, yangin yeri, kendini dini butun sanan orumcek beyinlilerin aziz nesin yakmaya kalktigi otel. birini, besini oldururler ama hepsine hangi yangin yeter? bu nasil bir muslumanlik anlayisidir ki insanlari yakar, islam bir anlayis ve hosgoru dini degil midir? biz mi yanlis ogrendik bu adamlar mi?
bir zamanlar insanlarin diri diri yakildigi simdi ise öldürülen onca insana saygısızlık, şerefsizlik yapar gibi lokantaya dönüştürülmüş mekan.

bir gönül kırmak bir kabeyi yıkmak gibidir,allahın verdiği canı sadece allah alır,bu sadece cihat ilan edilen savaş durumunda olabilir,kendini allah yerine koyarak onun adına can alan insanın ahiret mekanındaki halini düşünmek bile istemem.
2 temmuz 1993 günü,’sivas laiklere mezar olacak,cumhuriyet sivasta kuruldu sivasta yıkılacak, şeriat gelecek batıl zail’ olacak sloganlarıyla 37 canın yakılarak katledildiği, nasıl bir ülkede yaşıyoruz dedirten olayın geçtiği,şimdilerde alt katının kebepçıya dönüştürülmesiyle ayıbın son noktaya ulaştığı, müze yapılarak bu ayıbın ortadan kaldırılmasını istediğimiz mekan...
müze haline getirilmesi sart bina. nasil solingen’deki bina siki korunuyor, müze degerinde bulunuyorsa kendi utanc binalarimizinda bu sekilde degerlendirilmesi gerekir. belki birgün sivaslilar kendi sehirlerindeki insanlar yakilirken utanabilirler. belki bu insanlar orada kavrulurken vicdanlari sizlar bir dahakine.
bu olayı sivaslı lara maletmek aptallığın ta kendisidir onların utanacağı hiçbir şey yoktur ortada yapılanı onlar da tasvip etmez bu yüzden vijdanı sızlaması gereken onlar değildir. insanları diri diri yakmanın öldürmenin ne islamda ne de başka bir dinde yeri vardır ne de bir memlekette doğmuş olmak, orada büyümüş olmakla...
sivaslilar’a addedilebilecek olaydir efendim. eger benim sehrimde saatlerce süren bir yobazlik
gösterisi sunuluyorsa, secilmis belediye baskani cigirtkanlik yapiyorsa, insanlar diri diri yakilirken killari kipirmdamiyorsa sehrin yasayanlarina addedilebilir. sivaslilar utanmalidir sirf bu gecmisten ötürü. utanmak ayip birsey degildir. ileriye atilmis bir günah cikarma adimidir.
islam’da dogrudur yoktur böyle bir olay. yalniz orada bulunan insanlar patates dininden degildiler. patates dinine ait dinsel söylemlerde de bulunmuyorlardi.
bu insanlarin islam’i kullandiklari belliyken, hepsinin gemi vurulmamis hayvanlar gibi, ne yazik ki kilini bile kipirtdatmayan sivaslilarin önünde iplerini kopardiklari kameralarla sabitken, sürekli gavura karsiymis gibi "allah-u ekber" diye bagiriyorlarsa islam’la alakasinin ol(a)madigi söylenilebilir mi?
hicbir din özünde siddeti tasvip etmiyorken, ebedi huzura yönelik uygulamalar öneriyorken neden zor geliyor, bu eylemin islam dininin söylemlerini kullanilarak yapildigini itiraf etmek.
insanlarin cigliklari altinda kitlesel mastürbasyon yapan insanlar sivas’ta saldirmislardir.
genc cumhuriyet tarihine ankara’dan bir kac saat uzakliktan yerde gerceklestirilen bu kanli eylem oradaki aydinlara, alevilere yapilmis degildir sadece. ayni zamanda laik cumhuriyete bir meydan okumadir. ve bu insanlar islam dinindendiler yakilanlar gibi. iyisiyle kötüsüyle...
halkın aldığı din afyonunun altın vuruşunu yaptığı yerdir. ölen tüm aydınlarımız için yarın bir kez daha üzüleceğiz keşke suçluların cezasını çektiğini bilseydik, acımız biraz olsun hafiflerdi.
zoruma giden çok zoruma giden mekandır. orada yıllar önce insanlar bu ülke için iyi şeyler düşünürken, ya en azından bir şeyler için düşünürken yakıldı. şimdi ne halde o otel? kebapçı var! orada birilerinin yanarak öldüğünü bile bile gidip bi buçuk iskender söyleyebilmesi insanların zoruma gidiyor.

bütün sivas halkına maletmek istemem tabi ki bu olayı ama o kebapçının hala orada barınabilmeleri sağlamaları bile çok büyük bir utanç kaynağıdır sivas adına. benim ülke insanımın bu kadar vurdumduymaz olması çok zoruma gidiyor arkadaş.
9 milyon 900bin euro’ya satılmaktadır.

"her gecen gun marka degeri artan" $eklinde bir cümleyle internete dü$mü$tür.

vah ki ne vah.
37 aydinimizin canli canli yandigi otel. aydinlarinin yanmi$ ceset kokularinin uzerinden prim yapilamaya bile cali$ilip 9 milyon kusur euroya sati$a cikan otel.

"her gun artan marka degeri ile."

mafya arazisi yakinda orman yakmayi birakacak, alacak bir turk aydinini goturecek kohne bir evde yakacak ve sonra bu evi satiliga cikartacak.

"her gun artan marka degeri ile 45 metrekare evimiz 10 milyon dolara sati$a cikmi$tir. kucuk gibi gozuktugune bakmayin, $u isimli ataturkcu $u yazar burada yanarak can verdi. marka degeri diyoruz, boru mu?"
0 /