kılıç

0 /
Bilgi Sözlük Android Uygulamasını Buradan İndirebilirsiniz..


sepulturk
kılıç ustaları tarafından saatlerce hatta bazen günlerce dövülmesi gereken demir. kılıç, insanoğluna hemen boyun eğmez, çünkü onların, kendisiyle işleyecekleri suçları bilir. bu yüzden de ortak olacağı günahların bedelini ateşte dövülürken peşinen öder.
su hayat bitsede gitsek
gogus goguse savas silahlarından en cok yegleneni.yapımı icin kullanılan celik ve demir isciliginin sanat mertebesine ermis olanları vardır.katana yatagan kılıcları tarihte tahta olanları bokken ile de rakiplerini alt etmis kisiler vardır.miyamoto musashi.sukahara bokuden gunumuzde kendo ile bu kadar kisinin ugrasması savas alanında onemi ve yerini yitirmis olsada aslında amac ın kılıcı kullanan ruha sahip olmak istemektir.keskınligi ve uygulanan teknıkler artıkca guc kavramının bicimi degisir.(sövalye kılıcları cok keskın degil ama agırdır katana ise hafıf ama muazzam derecede keskındır).kılıcın keskınligi ve iradesi ile karsılasmak icin iskenceyi andıran egitime tabii tutulursunuz.
’sanatın en keskın hali’.
instrument
bir çiçek adıdır. aynı saksı içinde bir kaç tane açabilirler. şekil itibariyle aynı kılıcı andırdıklarından bu ismi almıştır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol