hakkari

0 /
ali istvan szabo
bilincli olarak devlet tarafindan dislanilan, adeta terkedilmis, hayalet bir sehri andiriyormus gibisinden benzetmelerle insanlara lanse edilen,turkiye de yasam kosullari en sert olan, yalniz ilimiz.
van ness
bahçeşehir üniversitesi bilgisayar mühendisi mezunu asteğmenimizin bu yaz şehit düştüğü cennete uğurlandığı yer.
axin ciwan
doğa koşulları çok sert olan ve dağlarında ters lalelerin eksik olmadığı ,devlet tarafından da doğaya bırakılan bir il.
gottacatchemall
geliştirelim deseler gelişmesi zor olan bir de kurtler ve onların demokrasi anlayısı(teror)ile hepten yurdum insanı bunyesinde olumsuz etkiler bırakan,hatta korku yaratan yer.
unnamedplayer
memleketimizin bölünmez bütünlüğünün sıksık parçalamaya çalışan bir grup zatı naletin uğraş verdiği bir naciz ilimiz.yitik bir kentimiz.unutulmuşluğun ötesinde terk edilmiş yanlız bırakılmıl bir il. ordaki insanların tek şansızlığı hakkaride doğmaktı ve sadece bir elin parmağı kadar insan hakkariden şanslı çıktı...istanbul,izmir,ankara,bursa neyse ordaki cadde bebeleri neyse hakkarideki toprağımın insanıda odur doğu bende dinmek bilmeyen kanlı bir yaradır...bir kısım o. veletleri tarafından açılan ayrıca lavaşın tandırın etin binbir türlü şeklinin piştiği yapıldığı hamurun sanat gibi işlendiği tarihin en önemli kentlerinden biridir. üşenmeyin araştırın daha neleri var...
myysteriouss
en yüksek noktası 4150 metreye ulaşan cilo dağları, hakkâri’dedir.

sırasıyla hurri ve urartu krallıkları’nın parçası olan hakkâri, pers krallığı’nın egemenliğinden sonra arap egemenliğine geçmiştir. daha sonra selçuklular’ın kontrolüne giren kent, 1536’da osmanlı imparatorluğu topraklarına katılmıştır.
freagl dreams
zorlama göçlerden sonra iyice kırsallaşan ilimiz köye dönüşün başlaması için öncelikle bölgede görev yapan tüm atanmış devlet görevlilerinin tayinin çıkması şarttır. birileri bizi bölüyor düşüncesinin diğer yanında bu görevliler vardır. insansızlaştırılan bir toprak parçasına dönüşmektedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol