facebook

dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak kabul gören mecra.
2015 yılında bir kaç teknoloji sitesinin ortak olarak yaptığı anket ile açık ara farkla en iyi mobil uygulama sahibi site seçildi. bununla beraber an itibarı ile 1.65 milyar kullanıcı sayısına ulaştılar, bu rakam da dünya nüfusunun 5 de 1'ine tekabül ediyor.

hal böyleyken kusursuz bir görünüm çiziyorlar ancak üye sorunlarına da hızlı ve işlevsel çözümler üretecek güçlü bir departman kuramadılar halen, ki çevrelerce eleştirilen en büyük özelliği de bu.
sırf karşıt siyasi görüşteki insan sayısı fazla olduğu için yapılan şikayetler ile haksız yere sayfalar kapatılabiliyor, bir nevi sosyal kapitalizm uygulanıyor ve facebook bu duruma göz yummakla kalıyor.
hayır kardeşim sen türkiye'de artık dedelere, ninelere kadar inmişsin. insanlar akraba yorumlarından dem vurur hale gelmiş, ülkenin 4 de 1 kullanıyor bu meredi ve bu ülkedeki reklam piyasasından da dudak uçurtan rakamlar kazanıyorsun, çok mu zor türkiye içi ilgili bir departman kurmak.

mağdur kişiler için şu siteden aldığım bilgiye göre facebook müşteri hizmetleri diye lanse edilen "11870" numaralı bir kurum var, ancak facebook ile doğrudan bir bağlantıları yok, zor durumda olanlar bir arayıp konuşabilir ancak net çözümler üretip üretemeyeceklerini bilemem.
bence kişide suni duygu durum bozukluğu etkisi var. bir bakıyorsun hayvanlara işkence, bi bakiyorsun komik video, sonra şehit haberleri..vs zik zak şekilde hisler oynuyor. bir arkadaşın bebeği oluyor, tebrikler, gulen suratlar. diger arkadaşın çocuğu trafik kazasında ölüyor, çok üzüldüm, başın sağolsunlar. zıt duygularımızı çok kısa sürede yaşıyoruz. fln fln.
bana facebooku iki kelime ile anlat derseniz ''zeka ürünüdür'' derim.tek kelime ile anlat derseniz ''oyalanmalık'' derim.
su aralar iyice tadı kaçmaya başlayan mecra. 50 yaş üstüne bırakıp acilen kaçıyoruz.zira çocuklarının karnelerini paylaşmaları vs bunaltmaya başladı.
çok uzun süredir kullanmadığım, eksikliğini hiç hissetmediğim sosyal medya şeysi. girdap gibi bu facebook, elin hep üstünde. hiçbirsey yapmasan bile boş ekrana bakıyorsun.
sitenin icerisinde herhangi bir arkada$iniz icin te$ekur videosu hazirlayabiliyorsunuz. guzel de oluyor ustelik;

https://www.facebook.com/thanks/?notif_t=fb_anniversary_video
ilkokul ve lise donemindeki arkadaslarin ne kadar yaslandigini gosterip "olm sen de ayni yaslardasin ya la?" dusuncesi yaratan $erefsiz ne idugu belirsiz pislik lanet site.
0 /