erkek

orqn
benim gözümde 3 kategoriye ayrılır;

evlenilecek adam;

toplum tarafından en çok beğenilen ve takdir edilen cinstir. gençlik yıllarını sıradan bir erkek çocuğu şeklinde geçirdikten sonra bu kategoriye girerler ve ilerleyen yıllarda aile babası sıfatını alırlar. iyi bir işi vardır. bu çok önemli. mutlaka gelir düzeyleri yaşadıkları ortamda bir aileyi ayakta tutabilecek düzeyde olmalıdır. düzenli bir hayatı vardır. bu da çok önemli. ne yaptığının bir önemi yok ama ne yapıyorsa yapsın düzenli yapmak zorunda. ileride iyi bir baba olabilecek kadar yumuşak kalpli ve düşüncelidir. türkiye’ deki 35 milyon 901 bin 154 erkekten yaklaşık 25 milyonu bu kategoriye girer. 25 milyon erkek sizin için evlenilecek erkek olmayabilir; ama onlar birileri için evlenilecek erkektir.

kadınların uğruna kocalarını aldattığı adam;

bu adamları çevresindeki insanlara sorsanız her biri farklı farklı cevap verecektir. bulundukları farklı ortamları birbirine karıştırmak istemezler. işte başka bir adam, annelerinin yanında başka bir adam, alışverişte başka bir adam olurlar. hayatta başarılı olmuş insanlardır. mutlaka bir şeyler kazanmışlardır. esasında toplum tarafından beğenilseler de özellikle annelerinin arkadaşları tarafından ’ bir aile kuramamakla ’ suçlanırlar. kendilerine sadıktırlar, bencildirler. yanlarındaki kadınları mutlu ederler; ama asla onun sorumluluğunu almak istemezler. türkiye’ deki erkeklerin 1 buçuk milyonunun bu kategoriye girdiğini düşünüyorum.

görmezden gelinen adam;

hayatta yükselebilecekleri en önemli mertebe hoşlandıkları kızın yakın arkadaşı olabilmektir. daha öteye gidemezler. sıradanlık ve başarısızlığın bir vücutta birleşmiş halidir bu adamlar. muhtemelen çok iyi bir evlattırlar. kuzenleri falan pek bir severler bunu. 30 lu yaşlarına kadar hep bir basamak aşağıda durduktan sonra kendileri gibi bir kadın bulup evlenirler... pardon, evlendirilirler. türkiye’ deki geri kalan yaklaşık 9 buçuk milyon erkek bu kategoriye girer.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol