don't look up

independence
netflix icin ozel hazirlanan yari komedi full elestiri dolu harika film. komedi amacli olmasina ragmen sistemin icinden gecmis elestirileri ile.

oyunculari zaten efsane. basrollerinde Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence ve hatta Meryl Streep gibi isimler var. dunyaya yaklasan ve düştüğü taktirde tüm dünyayı yok edecek olan bir göktaşı üzerine kurgulanmis film ama göktasini falan ikinci planda birakip mevcut sisteme sokmus sokusturmus.

bundan sonrasi agir spoiler icerir.

bir gun doktora ogrencisi olan bir kiz, uzayda daha once kesfedilmemis bir kuyruklu yildiz kesfeder. üstlerine olayi anlattiginda üstleri kimi hesaplamalar yapar ve kuyruklu yildizin direkt olarak dunyaya carpacagini ve boyutu sebebi ile de dunyayi ve tüm yasami yok edecegini anlarlar. olayi abd baskanina haber verirler ama baskan durumu siklemez. bunun uzerine medyaya kendileri cikarlar ve ortaligi velveleye verirler.

daha sonra bir yoketme plani hazirlanir. amac goktasina bir iki nükleer bomba yollayarak rotasindan saptirmaktir. ve fakat daha sonra kuyruklu yildiizin aslinda maden acisindan cok zengin oldugu anlasilir, oyle ki yapilan hesaplamalara gore 140 trilyon dolarlik maden bulunmaktadir gok cisminde. işte o anda ticari kaygilar devreye girer ve planlar degisir.

planlari ne olursa olsun dunya yok olur. film abd baskaninin yasam olan bir baska gezegene kacmasi ve gezegene ulastiginin ilk 5. dakikasinda gezegendeki vahsi bir hayvan tarafindan yenmesi ile son bulur.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol