ak parti'nin seçimi iptal ettirmeye çalışması

adım adım yazıyorum. bu işin sonu buraya gidecek gibi gözüküyor.
önce kendilerinin önde olduğu ilçelerin geçersiz oylarını saydırdılar. buralarda pek fark çıkmayınca tüm oyları saydırdılar.
daha sonra chp'nin önde olduğu ilçelerin geçersiz oylarını saydırmaya başladılar. tabi bir hatırlatma yapalım, bu süreçte chp tarafında da itirazlar devam etmektedir.
bir hukuk, bir kanun varsa ona göre hareket edilmelidir.
şuan istanbul'da tüm oyların sayılması konuşuluyor. hatta ak parti, büyükçekmece'de yeniden seçim yapılmasını istemiş fakat ilçe seçim kurulu reddetmiş. bu seferde il seçim kuruluna itirazda bulunmuşlar ve orası da reddetmiş.
işin sonu istanbul büyükşehir belediye başkanlığı için yeniden seçim yapılmasına gidecek gibi gözüküyor. hadi bakalım hayırlısı.
bu topluluktan her şey beklenebilir. bununla birlikte iflas etmiş bir belediyeyi muhalefete iteklemek de sanırım onlar için öyle çok da fena bir alternatif olmaz. bilemiyorum. ayrıca yeniden sayım konusunda reyis'e rağmen bir şeyler yapılıyormuş gibi bir intiba edindim açıkçası.
Rte'nin bugün yaptığı açıklamadan sonra imkansız görünmeyen durumdur.

'Seçimde ciddi usülsüzlükler tespit edilmiştir '

dedi, kainat lideri.
seçimi komple olmasa bile istanbul'da yenilenmesini isteyeceklerini bugun acikladilar.

[url=http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-ak-parti-genel-baskan-yardimcisindan-onemli-aciklamalar-41177183][/url]

ysk'nin boyle tarihi bir rezalete ortaklik edebilecegini zannetmiyorum, ya da en azindan ümidim o yonde. ote yandan oldu da istanbul'a secim yenilendi. bu sefer imamoğlu yuzbinlerce oy farkla istanbul'un baskani olacaktir. reis bunu görmüyor mu anlamiyorum ki ben bu oyunu.
iptal ettirmeye çalışmasından çok başka şeyler dönüyor gibi. yoksa yapmadıkları şey değil- boş oy pusulalarını eklenmiş gibi gösterip binali'yi kazanmış gibi gösterirlerdi. ısrarla bir yeniden sayma, onu da sayma, bunu da sayma şunu da sayma olayına odaklanmış durumdalar.

insanın aklına bazı ihtimaller geliyor.

1. ''öteki'' tarafı sokaklara döküp, muhtemel döviz kuru artışını ve dolayısıyla ekonomik krizi muhalefetin üzerine yıkmak ve bu bahaneyle toparlayabildiklerini toparlayabilmek.

2. birçok kişinin de dillendirdiği gibi, arkada delil bırakmamak adına görülmemesi gereken evrakları yok etmekteler. artık her ne ihtiva ediyorlarsa.

3. gerçekten bu seçimi tekrarlatmak istiyorlar ve bunu bir referandum/ yaptıklarını onaylatma yarışına çevirmek istiyorlar. bu tuzağa muhalefet düşer mi bilmiyorum. çünkü, imamoğlu'nun oylarını artıracağı beklenirken, seçim yasası'nda değişiklik ile son dakikada bir bölen olarak bir hdp adayının oyuna dahil edilmesi söz konusu olabilir. bkz. selcolm x

4. adamlar belli ki usülsüz bir şeyler tespit etmişler ve samimi olarak bunu düzeltme gayreti içerisindeler sanırım ve sanırım biz iyice paranoyaklaştık.
işin içine mhp'de dahil oldu elbette. akp bir yandan bastiriyor mhp bir yandan, itiraz üzerine itiraz dilekçeleri veriyorlar ysk'ya. anlamadiklari ise şu, bu saatten sonra kendi tabanlari dahil kimse onlara oy vermez. kimse salak degil mal degil, olan biteni gormuyor mu bu insanlar? bitti artik bitti, çöküşün baslangici geldi, anlayin artik bunu.