ahmet derin

tria
1950 yılında tavşanlı’da doğdu. istanbul yüksek islam enstitüsü ve istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi’ni okudu.fransızca,arapça ve farsca dillerine hakim ahmet derin

aynı zamanda ilahiyatçı,serbest muhasebeci,mali müşavir,özel sektör yöneticisiydi.

xix, xx, xxi inci dönem kütahya milletvekilliği yaptı. tbmm başkanlık divanı eski katip üyesidir. evli, 4 çocuk babasıdır. 52 yaşındayken 26.temmuz.2002’de vefat etmiştir.

tavşanlı ilçesi tepecik beldesi mezarlığı’na defnedilmiştir.
davasına sadakati ve halka yakınlığı ile gönüllerde taht kuran kütahya milletvekili ahmet derin,mecliste her zaman milletin sıkıntılarını dile getirip,sesini yüksek şekilde duyurmasını başarmıştır. kütahya’da da en sevilen siyasetçilerin başında geliyordu. aynı zamanda yoksul babası olarak da bilinen derin, ankara’da hizmete açtığı özel bir dairede türkiye’nin her yerinden gelen fakir ve yoksulları ağırlardı.çok çalışkan ve azimli olduğu kadar davasına sadakatı ile bilinirdi.

üzerine çalıştığı konularla ilgili isabetleri fikirleri vardı.her zaman özverili bir çalışma izlemiştir. özellikle özelleştirme konusuna bakışı, değerlendirmesiyle o dönemlerde parti çalışmalarına önemli katkıları olmuştu.
kanser tedavisi görüyordu ve beynindeki ur yüzünden ameliyat geçirdi uzun süredir ağır bir hastalık ile boğuşan ahmet derin, hem tedavisine devam ediyor, hem meclis çalışmalarını aksatmıyordu. kanser tedavisi gördüğü için meclis’e tekerlekli sandalye ile gelen komisyon başkanı sp kütahya milletvekili ahmet derin’in hatırını kıramayan meclis, 20 aydır gündeminde bekleyen yumurta komisyonu’nun raporunu görüştüler.tedavi görmekteyken yumurta komisyonu raporunun görüşülmesi için haftalardır mücadele veren derin amacına, milletvekilleri duyarlı davranması sonucu ulaştı.. tekerlekli sandalyeyle meclis’e gelen derin’in yaptığı teşekkür konuşması ise, genel kurul’u duygulandırmıştı..o dönemlerde emekli sandığına mensup 2 milyon memuru ilgilendiren bir yasa teklifi için çalışmalar başlatmıştır. kötü bir hastalığa yakalandığının farkındaydı ama bu haliyle bile insanlığa hizmet etmekten vazgeçmemişti. eksikliği her zaman hissedilmiştir.allah rahmet eylesin.

bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol