26 ekim 2020 dolar kuru

redleader
edit: kurun kendisini yazmamışım yahu. o sırada 8.05 idi, şu anda da 8.05 civarlarında dolaşan kurdur.

sadece bugün değil, genel olarak takip etmesi oldukça kolay olan kur. misal, asgari ücret alan birisi, son iki saat içerisinde 2.5 dolar kaybetti. tekrar alım gücü için try'ye çevirdiğimizde, 20 lira.

bir asgari ücretlinin günlük geliri, haftasonları da çalışıyorsa, 77 lira. ve iki saat içinde 20 lirasını kaybetti.

arkadaşlar "para" dediğimiz şey tamamen kurmaca, şu anda ortada dolaşan dolarların monopoli kutusundan çıkan paralardan hiç bir farkı yok değer olarak. ama bu boktan yerde geçer akçe o olmuş.

bu düzeni kıramıyoruz ok, ama bari bize çay içmemizi ya da ailecek tatile gitmemizi tavsiye eden yalancıların daha çok çalmasına izin vermeyelim.
independence
su an itibari ile 8,06 Tl dir. eserinizle övünün. neyse ya, tasa edecek bisi yok, bes alti seneye bir kac sifir daha atar yine 1tl ye denkleriz dolari.
independence
27 ekim 2020 dolar kuru olarak devam etmek vardi ya, her gun artan bir sey oldugu icin yeni baslik acmak istemedim, yoksa her gun yeni tarihli baslik acmak zorunda kalirdik.

8,15tl dir su dakika itibari ile, hayirli olsun burasi cokommelli bakanimiza. gerci bizi ilgilendirmez, ne de olsa maasimizi dolarla almiyoruz. evet, cok akilci bir yaklasim benimki, farkindayim ama devlet bakanimizdan kopya cektim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol