23 - 26 nisan 2020 sokağa çıkma yasağı

az once cumhurbaskani tarafindan aciklanan, pek cogumuzun ise daha onceden zaten bildigi yasak.

22 nisan 2020 carsamba gecesi saat 00:00 da baslayacak ve 26 nisan gecesi saat 00:00 da sona erecek olan sokaga cikma yasagi. pandemi anlaminda son derece yerinde ve olmasi gereken bir yasakti bu.

aciklama metni su sekilde;

"büyükşehirlerimiz ile zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da büyük fayda sağladı. bunun için hafta sonu sokağa çıkma kısıtlama uygulamasını, tarım, sağlık, gıda hizmetleri, temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz.

22 nisan akşamı 00.00'dan itibaren 23 nisan zaten tatil, 24, 25, 26 00.00'a kadar devam edecek. pazar günü 24.00'de sona erecektir. bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşacaktır."

genelge yayinlandigi zaman onu da ekleriz.
Marketler ilk iki gün saat 14.00 e kadar açık olacak. Ancak araba ile gitmek yasak, en yakındaki markete gidilecek. Öte yandan paket servisi yapan restaurantlar açık olacak, dolayısı ile yemek sepeti gibi uygulamalar aktif olacak en güzel tarafı da bu oldu.
54 dakika sonra sona erecek. onumuzdeki cuma gecesi yeniden baslayacaktir cok yuksek ihtimalle. hatta persembe gecesinden baslar muhakkak zira 1 mayis cuma gunune denk geliyor ve zaten tatil.