12 haziran 2020 twitter'dan yapılan açıklama

independence
twitter tarafindan zaman zaman ülkelere yonelik aciklamalar yapilir malumunuz. şu ulke bizden su kadar hesap detayi istedi, su kadarini karsiladik vs. bu sefer yapilan aciklama cuk oturan ve oturtan bir aciklama olmus. turkiye ile alakali kismi cok dikkat cekici. özeti bastan soyleyeyim, akp troll hesaplari tespit edilmis ve 7340 hesap kapatilmis ve tum detaylari indirilebilir bir duruma getirilip kullanicinin incelemesine sunulmus. direkt tweet'i yayinlayayim ve bir baska siteden turkcesini copy paste olarak kondurayim;copy paste olarak türkçe meali;

2020'nin başlarında tespit edilen bu hesap ağı, temel olarak türkiye'deki yerli kitleleri hedefleyen koordineli sahte aktivitelerde bulunuyordu. ağın teknik göstergelerini ve hesap davranışları üzerindeki analizlerimize göre; sahte ve çalıntı hesaplardan oluşan bu ağ ak partinin siyasi söylemini güçlendirmek için kullanıldı ve erdoğan için güçlü bir destek gösterdi. bugün bu ağdaki 7.340 hesabı yayınlıyoruz.
teknik sinyaller ağın partinin gençlik kanadı ile ilişkili olduğunu ve önemli sayıda ele geçirilmiş hesabı da kontrol eden merkezi bir yapıyı gösteriyor. bugün açıkladığımız ağ, cumhurbaşkanı erdoğan ve türk hükümetini eleştiren kuruluşlarla ilişkili olan fakat ele geçirilmiş(hacklenmiş) bazı hesapları da içeriyor. bu ele geçirilen hesaplar, yukarıda tanımlanan devlet aktörleri tarafından hesap hackleme ve ele geçirme çabalarının tekrarlanan hedefleri olmuştur. bu ağ ile ilişkili daha geniş bir ağ, kripto para birimleriyle ilgili spam gibi ticari etkinlikler için de kullanıldı.

not: peki bizim kökten akp'liler icin degisen bir durum olacak mi?

sümme haşa. yarin yeni troll hesaplar acilir ve "bunlar hep dış minnakların oyunu:((" derler olur biter.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol