zeytin dalı operasyonu

silahli kuvvetlerin bugun yapmis oldugu aciklamaya gore afrin teroristlerden tamami ile temizlenmis ve her noktasi kontrol altina alinmis.

ayrica operasyonun baslangicindan bu yana etkisiz hale getirilen terorist sayisi 3733 olarak aciklandi.
cok onemli bir operasyon oldugu su götürmez bir gercek ancak pek kisi tarafindan dusunulmeyen bir onemi ve faydasi daha var.

milletin 15 temmuz darbe girisimi esnasinda askere karsi olan guvensizligi bu operasyonla eski yerine gelmistir. türk milleti yine ordusuna askerine en bastaki guvenini tazelemistir. sirf bu sebeple bile cok cok onemli bir operasyondur.
Türk askerinin, evlatlarının hükümet lehine feda edildiği operasyondur.

Kahraman asker videoları yaparak, diziler çekerek, klipler hazırlayarak insanlara gaz pompalanıp kayıplar normalleştiriliyor. Ama hiçbir anne yüreğinin kaybını unuttuğu yok.

Kimse ama vatan millet mevzusu demesin, kendi beslediğimiz itlerle savaşıyoruz. Tamamen şov gösterisi, şehit olan askerlerimizin kanlarının terör örgütü elinde olduğu kadar hükümetin de elindedir. Bir gün hesap vereceksiniz ama alacağınız hiç bir karşılık o anaların acısını dindirmeyecek.
tsk nin aciklamasina gore operasyonun baslangicindan bugune bolgede 2059 terorist etkisiz hale getirilmis. ayrica bugun itibari ile jöh ve pöh de operasyonlara dahil olmak uzere afrin'e giris yapmis.
su ana kadar 1715 terorist etkisiz hale getirilirken 32 askerimiz de şehit olmus. onumuzdeki gunler icerisinde afrin sehir merkezi kusatma altina alinacakmis.
cumhurbaskaninin aciklamasina gore operasyonda su ana kadar etkisiz hale getirilen terorist sayisi 484 olmus. kilit olarak nitelendirilen burseya dagi da ele gecirilmis.
"düş günlüğü" yarışması var.. masal filan böyle şeyler...bu işlerde çok yetenekli bir fırça bıyık var.. katılsa kesin kazanır.

operasyonda su ana kadar ne yazik ki 4 sehidimiz var. öso kayiplari da dahil 7 kisi. 265 civari terorist imha edilmis durumda bu arada.
operasyonun ilk gününde 72 ucakla 168 hedefin vuruldugu aciklandi. yuzlerce teroristin öldürüldüğü soyleniyor. dun kara unsurlari da harekata dahil oldu. afrin'de bulunan ve teror orgutunun elinde olan pek cok köy teror orgutunden alinmis durumda. harekata özgür suriye ordusu da destek veriyor.
0 /