yoga

binlerce yil once hindistan’da ortaya cikmis bir felsefe, bir yasam bilimidir.yoga sozcugu sanskritce "birlestirmek veya butunlesmek" anlamina gelir.bu felsefeyi uygulayan kisiye de yogi denir.
hindistan’da daha yaygin olan , bir felsefe sistemi ve bedeni rahatlattigi iddia edilen bir tedavi bicimi.
insanin dusundugu taktirde delirmesi gereken durum.o kadar para vercen ama sadece yere comup iki mum esliginde "osss!"layacan.
uzun sure yaptiktan sonra hakkaten de rahatlattigi dusunulen, ama bu rahatlamanin tembel tembel lotus oturusundan kaynaklandigini anlamaniz neticesinde asil felsefenin atalet olduguna hukmetmenize sebep olan, asmis oldugu sanilan ama bi bok asmamis felsefe. hakkinda bir seyler biliyor olmaniz dantelektuel ortamlarda hatun kaldirma potansiyelinizi artirir o ayri.
a:halime teyze nasilsiniz insallah?
halime teyze:......
a:hamdi nolmus lan annene cevap vermio iyidir masallah?
b:sus olm yoga yapio!!
a:hmm anladim.allah kabul etsin halime teyze!!
kronik bel ağrılarımı ortadan kaldıran, 2 yıl kadar düzenli yapıp, sonra ağrılarım geçti diye şımarıp bıraktığım ama bu aralar her anlamda müthiş yoksunluğunu hissettiğim egzersiz türü, öğreti, yaşam biçimi v.s. şekillerinde isimlendirilen olgu.
Yoga, Hindistan'da ortaya çıkan fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir uygulamadır. Yoga, pozlar ve meditasyon aracılığıyla zihin ve ruhta sükunete ulaşmayı sağlamaya çalışır.yoga ile ilgili ürünler almak için www.mitr.com.trziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz.