confessions

nevermore

Yazar

  1. toplam entry 441
  2. takipçi 6
  3. puan 1415

zülfü livaneli

96'dan beri yuruttugu unesco iyi niyet elçiliğinden istifa etmiş olan sanatçı. istifa gerekçesini ise insan hakları ihlallerine, düşünce ve basın özgürlüğüne yönelen saldırılara karşı unesco'nun sessizliği olarak açıkladı. bm'nin istanbul'da düzenlediği toplantıyı da eleştiren livaneli, 'sûr yok edilirken, dünya mirasını koruma konuşmaları yapanlar ikiyüzlü' dedi.

türk medyasının karaktersizliği

son örnek, nusaybin 'de teslim olan sivilleri pkklilar teslim oldu gibi haber yapılması, dha yapmıştır.

'hdp'li nusaybin belediye eş başkanı sara kaya, teslim olan kişilerin pkk'lı değil, sivil olduğunu söyledi. hdp istanbul milletvekili ve tbmm başkan vekili pervin buldan, sosyal medyadan paylaştığı mesajında “nusaybindeki bir mahallede 36 sivil tahliye edildi ancak başka evlerde de tahliye edilmeyi bekleyen çocuk ve kadınlar var” dedi.

hdp izmir milletvekili ertuğrul kürkçü de “mahsur sivillerin çıkışını 'pkk'liler teslim oldu' diye haber yapmak sivilleri hedef göstermektir ve 'pkk halktır' demektir” dedi.'

kaynak: birgün, özgür gündem, mynet, yurt gazeteleri ve daha fazlası

etkileyici kitap cümleleri

çirkince

“biz harabı tahripte bile üstadız, mamuru tahripte neyiz ?”kurtla kuzu

“kalbimizin 40 derece ateşe kaç gün dayanabileceğini, böbreğimizin günün birinde taş yapıp yapmayacağını nasıl bilemezsek, söylenmemesi gereken bir hakikati veya bize zorla söylettirilmek istenen bir yalanı söylememek içinne kadar tazyike tahammül edebileceğimizi de ölçemeyiz.”

“zaten işkence nedir? irademiz ve kafamız bizi küçültecek bir iş yapmadıkça , işkence sade bir fizyoloji meselesidir. etlerimiz, sinirlerimiz dayanabildikleri kadar dayanırlar. sonra, tabiat ne emrederse, o olur. ama ruhumuzu kamçılattırmamak elimizdedir.”bir aşk masalı

“asıl bahtiyar, bir ömür boyunca hasretini çektiği şeye kavuşana değil, ona erişeceğini anladığı anda, saadetinin en yüksek noktasında bir 'ah!' diyerek düşüp ölebilendir.”koyun masalı

“bu dünyada çobansız da, köpeksiz de yaşanabilirmiş. ama bunu anlamak için her defasında bu kadar kanlı kurbanlar verecek olursak pek çabuk neslimiz kurur. bari siz gözünüzü açın da, ilerde başınıza yeniden itler, hele kendilerini kurt sanan palavracı itler musallat olursa, sürüyü canavarlara paralatmadan onları defetmeye bakın!”sırça köşk

“sakın tepenize bir sırça köşk kurmayınız. ama günün birinde nasılsa böyle bir sırça köşk kurulursa, onun yıkılmaz, devrilmez bir şey olduğunu sanmayın. en heybetlisini tuzla buz etmek için üç beş kelle fırlatmak yeter.”

tüm öyküler sabahattin ali 'nin sırça köşk adli kitabından/yky

yoğurt kabında çiçek yetiştirmek

genelde fesleğen için akla gelen çözüm önerisidir. artık materyalleri yararlı hale getirme işidir. eskiden bir çok araç, gereç, eşya hatta yiyecek..vs ye kolay ulaşılamıyor ve pahaliydi. şimdi ucuza dandik malzemeler bol olduğundan, genç ve model görmemiş kişilerin yapmayacağı hobidir.

albüm

mehmet can mertoğlu 'nun ilk uzun metrajlı 2016 filmi. cannes'da yarıştığı eleştirmenlerin haftası bölümünün prestijli ödülü “france 4 keşif”ini (bu ödül, dünyanın en büyük sinema festivalinde burada keşfedilen ve geleceğin önemli yeteneklerine veriliyor) kazandı.
başrollerde şebnem bozoklu ve murat kılıç yer alıyor.

engellilerin cinsel yaşamı

otizmliler mastürbasyon yapiyorlar. yer, zaman algısı olmadığı için okulda, evde, her yerde olabiliyor bu durum.
hafif düzey zihin engeli olan bireyler normal zeka seviyesindekiler gibi, mastürbasyon, çiftleşme hatta ebeveyn oluyorlar.
görme, işitme engelliler de aynı şekilde.

bedensel engeli olan bireyleri bilmiyorum.
0 /