confessions

maliyeci

Yazar

  1. toplam entry 8284
  2. takipçi 0
  3. puan 29509

abi kardeş diyalogları

maliyeci-lan olm bak anam agladi fatura kuyrugunda beklemekten,otomatik odeme talimati ver,odemem valla,keserler elektrigi!
abi-verdim ya otomatik odeme talimati
m-aa verdin mi ah canim benim saol
a-yok olm sana verdim ya talimati git ode isin ne benim icin otomatik
m-ulan anamiz da bir kufredemiyom ki!

çıplak bir erkeği mest edecek 99 hareket

ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri ileri geri ileri geri ileri geri ileri geri ileri


aha tam 99 tane.

kemal was gay

hakaretin de bir adabı var.bu yapılan belden aşağı vurmak.

öte yandan biz yunanların ataları hakkında böyle bir şey söylesek hakeret etmiş olmayız.çünkü hakikaten öyleler.antik yunan döneminde gerçek aşkın erkekler arasında olabilceği anlayışı vardı.alemde sokrat’ın platon’a tıkladığını bilmeyen yok.

öğretmen öğrenci diyalogları

uhal tuvaletinde yasanmis bir olay.tuvalet kabinlerinde en azindan 3 er kisi girilmis fosur fosur sigara icilmektedir.hocanin sesi alinir.

hoca- cikin lan disari,it herifler hergelelerhoca-napiyonuz lan utanmiyonuz mu tuvalette icmeye bari gidin okulun arkasinda icin orda yakalayalim!

maliyeci- yok hocam sigara icmiyorduk biz

hoca- napiyordunuz orda iki kisi evladim ibne misiniz siz?

maliyeci - yok hocam biz sigara iciyoduk.

fenerbahçeli olmak

başlık altında bir çok kişinin iddia ettiği gibi şerefsiz olmak değildir.sadece takım tutmaktır.diğer takımları tutanlardan ayrılmaz bu insanlar.he fenerbahçe yönetimi şerefsiz,futbolcuları ruhsuz olabilir.edecekseniz bunu iddia edin.

ayrıca muradınıza erecekseniz basın berbat botununa,söylemeden geçmiyim ben galatasaraylıyım.

yaran diyaloglar

radikal com tr ’nin özlü sözler bölümünde şöyle bir diyalog okudum ki, adımın kopi pestçiye çıkmasını göze alaraktan aktarmak istedim.


"-alooo, kiminle görüşüyoruz?
+ ben mustafa.
- n’aber lan mustafa?
+ ??????
- nerden arıyorsun bizi mustafa?
+ şişli’den...
- ne iş yapıyorsun lan mustafa?
+ belediye başkanıyım."


seda sayan, sabah programında canlı bağlantı yapıyor...

bilgi sözlük ahirette

ahirette bir araya gelen bilgi sözlük yazarlarını ele alan,cin ali parkta, ökkeş kurt avında tadında başlık.


angelus: hocam isimden anlamışsınızdır zaten... bir tür meleğim ben.. ben cennetin 3. katından şöyle boğaza nazır vapurlarla, martılarla falan içiçe bi mekan istiyorum...

independence: hocam bana da bir kaybolmayan cep telefo... (cosss) tamam hocam ben kesin cennet demiştim de kızma hemen

mitili: ya sırattan geçerken bi kız gördüm çok güzeldi ya

capt it all- schumi: (maliyeciyi arar) abi bal akan ırmakların karşısında bir internet cafe var age of atıyoz hadi hemen gel, persleri almak yok yalnız ona göre ırk düşün

etom:hepiniz yobazsınız.. burada çeteleşme var... tayyip ananı da al git buradan...

sergey: olm maliyeci, rus hatunlar cehennem tarafındaymış nası akıcaz oraya?

addicted to pain: cennetlikmişim olm, bir smiley kadar mutluyum lan...

goetica:canım turşu çekti lan..

sepulturk: mitiliii aşkım nerdesin?

eğer cehenneme doğru ilerliyorsan durma devam et: lan benim nickte ironi var anlarlar di mi? göte gelmiyim?

cehennem replikleri

-salih abi,nereye gidiyonuz gel iki el tavla atalim ya,ben moladayim
-bir saatlik bir isim var,gunluk irin icme,bok yeme cezami tamamlayip geliyom
-aaa olmaz ki abi benim de bir saat sonra beynimi fokurdatcaklardi
-neyse ya aksam kazan partisinde takiliriz madem
-tamam abi,eyvallah.

türk filmi replikleri

hababam sinifinin gizli kalmi$ karelerinden biri:

camlica lisesi kapatilmi$tir,her hafta maca kacan,turlu zipirliklar yapan hababam mahmut hocanin "okul dort duvari olan yer degildir" lafindan hareketle dagda bayirda haril haril ders cali$maktadir.bu esnada mahmut hoca okul muduruyle okulun kapanmasindan mutevellit ettigi kavgadan sonra kalp krizi gecirmi$tir.iyile$ir iyile$mez gelir hababamin halini gorur,hemen cozum formulunu de bulur.gidip bu vicdansizligi yapan para babasini bulmak ve "aile $erefi" adli turk filminde yaptigi turden bir konu$ma yaparak,olayi lehine cevirmeyi planlamaktadir.ne var ki o vicdansizin eski ogrencisi $eref oldugundan haberi yoktur.odaya girer.

$eref-beyfendi me$gul oldugumu soyledim,nicin giriyorsunuz iceri?
mahmut hoca-(boyle bir animsar bakar)
$eref-ogretmen miniz siz?
m.h-evet neden sordunuz ki?
$-konya x lisesinde bulundunuz mu?
m.h-evet bulundum
$-hocam,mahmut hocam,affedin,nasil taniyamadim,buyrun gecin $oyle,nasilsiniz hocam,buyrun oturun,sigara icer misiniz?
m.h-hayir,te$ekkur ederim
$-musadenizle ben yakicigim
m.h-tabi buyrun
$-hic degi$memi$siniz hocam...
m.h-ama sen cok degi$mi$sin $eref,zenginle$mi$sin
$-nevet kazandim hem de cok kazandim (nevet kazandim dedikten sonra sigarasindan bir firt ailr,gozlerini kisarak hem de cok kazandim der) ama ne o eski $erefi,ne bana verdiginiz o paltoyu,ne de o sokak lambasi altinda mahmut hocasinin verdigi paltoyla titreyerek ders cali$an $erefi unutmadim.

sonrasi malumdur zaten,mahmut hoca okulu kurtarir lakin burdaki diyalogda gecen nevet kazandim hem de cok kazandim diyen adini bilmedigim o aktorun jest mimik ve tavriyla bir oscari hakettigini belirtmeden gecemiyecegim.

hz. muhammed

iyi ki doğmuş,yaratılmışların en güzeli insan.bir gün geç oldu ama olsun.birbirimizin bile doğum günü için bir şeyler yazarken doğum gününde onun başlığına bir şey yazılmaması beni üzdü.

acemi cadi

sabrina’daki tüm karakterler bu dizide yandan yemiş olarak gözler önündedir ancak,anarşistliğiyle kendini sevdirmiş kedi salem’e öyle bir yandan yedirmişlerdir ki yazıklar olsun.garip bir peluş oyuncaktan kedi yapacaksanız hiç koymayın diziye,birebir aynısı olcak diye şart mı koştular?

regl olan erkek diyalogları

-abi getirdim pedini al
-he sagol rifki ya
-al abi bunu da hediye aldim bak
-ne lan bu?
-tampon abi,niahaaaa ba$ka bir ihtiyacin var mi epilasyon icin falan valla hic cekinme
-don lan arkani tampon yapacam kicina bunu
-yapma abi cok agresif oluyosun sen bu muayyen gunlerde...

sevgililer gününde sevgiliyi kebapciya götürmek

ayıptır,zinhar haramdır. sevgili o gün itibariyle değerinin 5 katına çıkmış bir gül ile karşılanmalı, ardından beraberce bir çin lokantasına gidilmelidir. daha doğrusu o günlerde en moda olan neyse o yapılmalıdır. mesela afrika yiyecekleri, kızarmış böcek menülerü gözdeyse onlarda yenmeli ki muhasır medeniyetler seviyesinde bir ilişki olsun.

kurtlar vadisi terör

pokemon çizgi filmini izleyip kendini camdan atan bir çocuk vardı, bu olaydan sonra çizgi film yayından kaldırıldı. şimdi sorarım size? bu çocuk bu kadar dangalaksa yarın öbür gün süpermen’i seyrettiğinde de uçmaya kalkmayacak mı? sorun çocukta çizgi filmde değil ki..

bu olay da aynen öyle.birileri şiddete özeniyormuş. yahu kardeşim bu doğru ama bu çocukların sorunu,ailelerin suçu değil mi? çocukların iç dünyalarındaki boşluklarını şiddetle doldurmaları sosyal ilişkilerdeki çarpıklığın bir sonucu değil mi?

kurtlar vadisinin bir bölümünü bile seyretmemiş (ki bir bölüm izlemek bile konunun bütünselliği hakkında fikir vermeye yetmez) şahısların yaptığı yorumlar hemen kendini belli ediyor. ulan zaten şiddet toplumuyuz. var olan bir şeyin yansıtılması ve bunun iyi değil,kötülere karşı kullanılması en başından bir temel reis çizgi filminden hangi mantıkla farklılaşır? popeye ıspanağını yer,kötüyü döver.burada şiddet yok mu mına koyim? kurtlar vadisinde yapılan operasyonlar da zaten devletin,milletin sahipsiz olduğuna, korunup kollanmadığına,ulusal çıkarların siktiredilip ona buna köpeklik edildiğine inanmış,ümidi olmayan ülke insanlarına biraz olsun, oldukça fantastik de olsa, insanlara güven aşılamadı mı? bu diziyi halk bu kadar nasıl sevdi ki? polat çete çökertirken,iyi kötü tartışılır ama senaryoda derin devlet bağlantıları gözler önüne serilirken, güncel olaylara göndermeler yapılırken insanların hafiften bir bilinclenme yasaması birilerine dokunuyor heralde.

rtük’ü daha ciddi mevzularla uğraşmaya davet ediyorum. sigarayla savaşan ama ondan bin kat beter bir illet olan içkiye hiç bir sansür uygulamayan bu zihniyete şaşırıyorum. tipik türk ailesini rakı sofralarından yansıtan sahnelere bir makas vurulamıyor ama türk sinema tarihinin en baba eserlerinden hababam sınıfı’nda sigara sahneleri kesiliyor. hem de öyle böyle bir kesinti değil,direk beşer dakikalık kesintiler... bu da sanat eserine saygısızlıktır bence.

her fırsatta özgürlük özgürlük diyenlerin sansür sevdası tam bir yurdum ikilemi.

bir çözüm yolu da şu. ingiltere gibi memleketlerde bile direk yayın yapan 5-6 kanal var. daha fazlasını kendi isteğinle para ödeyerek seyrediyorsun. adam gibi makul bir sisteme dönülür, isteyen vadi seyreder,isteyen açar porno seyreder.

son olarak: sansürcü zihniyete kafam girsin...