confessions

journal

Yazar

  1. toplam entry 20
  2. takipçi 0
  3. puan 17

cahide sayfiye

bilenler bilir buranın olduğu yerde eskiden şehzade vardı, sessiz, sakin kaliteli ama çok da pahalı olmayan bir yerdi. yıllarca özel günlerimizde, arkadaş toplantılarında gittik. aile yeri olduğu için garson ayran bardaklarında bira getirirdi, içerdik. sonra bir gün gazetede okuduk ki ora olmuş cahide sayfiye. tüh dedik yakın zamanda da gitmemiştik, bari son bir yemek yeseydik.

oz

oz’da en büyük başarı ne hayatta kalmak, ne iyi bir işte çalışmak, ne de erken tahliye olmaktır, oz’da en büyük başarı götü kurtarabilmektir.

7 fark

sabaha karsı 4 gibi girdigim bir farkı 5 dakika sonra sitede görmem neticesinde editörlerinin uyumadığını düsünmeye basladığım site.

hasmet babaoğlu

hürriyet gazetesi yazarı ahmet hakan coşkun’un neco’dan bahsettiği bir yazısında neco için "haşmet’in kayınpederi" yazması üzerine nişantaşı’nda bir cafede ahmet hakan’a ve mansur forutan’a dalmaya çalışmış ama araya girenler nedeniyle sadece küfür edebilmiştir. hızını alamamış olacak ki kendisiyle yapılan bir ropörtajda ağır hakaretlere devam etmiş, kendi köşesinde ise ahmet hakan için "ruhu yavşak", mansur forutan içinse "kompleksleri paçalarından akan" yazmıştır. şimdilerde günah çıkarmaya çalışıyor sanırım. hıncal iki gün tatile çıkınca ulaşamadı ona ve strateji geliştiremedi tahminimce. hıncal olsa öyle mi yapardı, önce derin bir nefes alır sonra en az bir hafta bekler ve ani bir atakla yerdi ahmet hakan’ı. bu arada konuyu bilmeyenler için ekleme yapayım haşmet, neco’nun kızı ayşe özyılmazel ile birlikte.

izmirli kızlar

lise dönemimde 4 ayımı geçirdiğim izmir’de bir çoğuyla onların sıcakkanlılığı sayesinde tanışma fırsatı bulduğum, kızlarla yalnızca sevgili değil arkadaş da olunabileceğini öğrenmemi sağlayan, cıvıl cıvıl hatun topluluğu.

prison break

her zaman için bu diziden gelmiş geçmiş en iyi 250 film arasına girebilecek bir sinema filmi çekilebileceğine inandım. tıpkı imdb’nin listesinde the shawshank redemption filminin 2. sırada olması gibi. ama yapmadıkları iyi olmuş her hafta ayrı bir heyecan.

-spoiler-

lincoln’un ve t- bag’in yakalanması (paranın yerini söylemeyeceği düşünülürse, ödül için iade edilme olasılığı) acaba fox river sakinlerinden bazıları eski ikametgahlarına geri mi dönüyor sorusunu akıllara getirse de dizinin tekrar hapisten kaçış senaryosuna dönüp kendini tekrara düşeceğini sanmıyorum.

rtük

bir çok devlet kurumunun olduğu gibi, bu kurumunda üst mercii mahkemelerdir. ceza alan yayın kuruluşunun cezalandırılmasını adil bulmayan, cezanın ağır olduğunu düşünen yetkili kişiler mahkemeye başvurup yürütmenin durdurulmasını talep edebilir. mahkeme eğer yürütmeyi durdurma kararı verirse cezanın infazı durur. eğer yürütmeyi durdurma kararı alınabilirse bundan sonrası bir önceki aşamadan daha uzun sürmesi muhtemel adli bir süreçtir.

alo rtük

yayınlanan programlar hakkında radyo televizyon üst kurulu’nun izleyici görüşlerini aldığı, telefon numarası 187 olan servisin adı. artık hem numara hem de servisin adı değişmiştir. servisin adı rtük iletişim merkezi, numarası ise 444 1 178 olmuştur.

daylight

34 adet cd’den oluşan, türkçe anlatımlı, sınıf ortamında çekilmiş, arada bir öğrencileri not alırken gösteren, izlediğim bir kaç tane dersinin konu anlatımını başarılı bulduğum ingilizce eğitim setinin adı.

mehmet barlas

ilginç bir insan, size bir çok konuda google’dan daha hızlı yanıt verebilir. bedri baykam bir televizyon programında kendisi için " internet gibi adam " demiştir.

fear factor

yarışmaya katılanların geri döndükleri zaman arkadaş çevrelerinde dalga geçilme malzemesi olmalarına neden olacak, getirisi götürüsünden oldukça az olan program.

- abi merak ediyorum kaç para versem yersin bunu ?

marmara üniversitesi iletişim fakültesi

hakkındaki genel düşüncenin aksine, iletişim sektörü için harika denilebilecek bir eğitim sistemi vardır. ülkemizdeki iletişim sektörü zaman içerisinde mektepliler lehine doğru bir artış gösterse de hala hem alaylı hem de mekteplilerden oluşmaktadır. alaylılar mekteplileri, mektepliler alaylıları sevmezler. marmara iletişim eğitim kadrosu, belki bilerek belki de bilmeyerek buna bir çare bulmuş mezunlarına hem alaylı hem de mektepli olma şansını vermiştir. neredeyse fakültenin kapısından girdiğiniz andan itibaren sizi sektörde çalışmaya teşvik eden bir yapısı vardır. derslere devam mecburiyeti de yoktur. bu sayede istediğiniz, ilginizi çeken derslere girip kendinizi geliştirirken aynı zamanda sabah ya da hurriyet gibi gazetelerde çalışabilirsiniz. bu da size hem alaylı hem de mektepli olma şansını verir.