confessions

innerego

Yazar

  1. toplam entry 9
  2. takipçi 2
  3. puan 63

team fortress 2

Bakın bu oyun bir baş yapıt bir sanat eseridir. Oyunun üzerinde 9 yıl çalışılmış ve hala geliştirilmekte.
Öncelikle oyunun sanatsal yapısından bahsedeyim. Oyunun karakter tasarımında J. C. Leyendecker'ın illüstrasyonlarından esinlenilmiş. Leyendecker illüstrasyonlarında kostüm ve malzeme detayını oldukça yüksek tutarken aynı zamanda temiz ve keskin çizimler ortaya koyan bir illüstratör. Dikkat ederseniz bu özellikleri hem Leyendecker'in çizimlerinde hem de team fortress 2 karakter tasarımlarında görebilirsiniz.
J.C. Leyendecker'in çizimlerinden bir kaçı:Team fortress 2 karakterleri:Oyunun çevre tasarımı da özenle hazırlanmış. Oyunda iki takım var blu(mavi renkli), red(kırmızı renkli), bu fark tahmin edeceğiniz üzere oyuncuların takım arkadaşlarını, karşı takımdan ayırmak için yaratılmış. Çevre renklerine baktığımızda ise daha gri ve kahveye kaçan renkleri görüyoruz bunun sebebi karakterlerin çevre renkleri arasında kaybolmasını engellemek.Bonus:
Oynarken çok eğleneceğinize eminim.
Oyunda kazotsky kick adında bir dans var ve bazen bütün oyuncular asıl oynanışı bırakıp dans ediyor. Dansın kendisi rus kökenli olup oyun içi görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.İleride vaktim olursa bu güzel oyunu övmeye devam edeceğim.