confessions
  1. toplam entry 2726
  2. takipçi 27
  3. puan 10595

müebbet ile yargılanan harbiyeliler

tanım: 16 temmuz sabaha karşı suları köprüden linç, dayak ve her türlü şiddet sonrası alınmış, yaklaşık 2 senedir tutuklu bulunan ve müebbetle yargılanan harp okulu öğrencileri.

bu gençlerin yaşları 18-22 arası değişmekle birlikte en önemli şey balistik raporları temiz. yani o gece tek bir kurşun sıkmamışlar. örgüt bağlantıları bulunamamış, bylock ile ilgileri yok. Bunların hepsi kayıtlı belgeli iken müebbet hapisleri isteniliyor. peki medya neden sessiz? insanlar neden onları görmüyor? pek çok tanık öğrencilerin o gece olaylardan habersiz durduğu, kenarda köşede uyukladığı, anlam veremediklerini, ateş etmediklerini söylemiş, ifade vermiş.

önemli not: bu öğrencilerin otobüsü köprüye gece 3 sularında, sivillere ateş açılıp halktan ölümler, yaralanmalar meydana geldikten sonra olayların göbeğine geliyor. sonra otobüsleri yakılarak indirilip halkın arasında kalıyor. sonrası dayak ve linç.

linç görüntüleri burada
https://twitter.com/kacsaatoldunet/status/952543729474265088?s=17

tanıkların ifadeleri, öğrenciler hakkındaki belgeler vesaire bu hesaplarda incelemek isteyenler için mevcut;

https://twitter.com/_aycacicek_

burada da sosyal medyaya düşmüş, öğrenciler hakkında mahkemeye verilen ifadeler var;
https://twitter.com/Askeriogrenci16/status/965615405149708290

bir de kesici delici aletlerle darp edildiği, boğazı kesildiği ve agzı burnu tıkanıp boğularak öldürüldüğü otopsi raporuyla kesinleşen bir öğrenci var. bu da ablasının kardeşinin ardından mücadelesini görebileceğiniz twitter hesabı.
https://twitter.com/mehtaptekin19?lang=tr

baby led weaning

Bebeklerin ilk bir süre zorunlu anne sütü almasını ama ek olarak katı gıdaları yemesi gerektigini, böylece kendi yemeğini kendi başına yiyeceğini soyleyen sürek.

Bütün mesele anne sütünün zorunlu, kalanının ek gıda olduğunu bilmek.

Ek gıda derken de blender ürünü püreler çorbalar degil minik minik katı şeyler öneriliyor. Çocuk ilk başta etrafını batırıyor ama sonucunda tatil köylerinde yabancı ailelerin yanında gördüğümüz usluca yemek yiyen mini mini çocuklar çıkıyor.

piri reis üniversitesi

Ben bu okulu sadece turyola falan eleman yetiştiren okul sanıyordum. Düşünsenize mezunlara atama yapılıyor, birisi geminin makine dairesine, başkası guverte elemanı, digeri gemi yanaşırken halatı iskeleye tutturan adam oluyor. Meğer bayağı kaptanlar mezun oluyormuş lol. Çok cahilim.

yaya terörü

Yapanları terörist yayalar. İnsana her an önüme atlayacak mı diye üç buçuk attırır. Yaya geçidi, ışıklar gibi bin tane alternatif varken seksenle giden arabanın önünden koşarak geçerler. Bir çoğünda nasıl olsa durmak zorunda hıhhhh tavrı vardır. Arkadan gelen araba tehlikesi yoksa, boş yolda yol verilen yayanın kendini podyuma sanıp catwalka bağlaması da bu terörün ayri bir boyutudur.

Bunları yapmayan aklı başında insanlarımız elbette vardır fakat kendileri istisnadır.

mustafa kemal atatürk

Örnek aldığım, ileride çocuklarıma hep anlatacağım, kendi çapımda unutturmamak için elimden geleni yapacağım liderim. Herkesin ayıya dayı dediği bu yıllarda atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı insanlar sindirilmiş gözükse de yemin ediyorum son nefesime kadar izinden ayrılmayacağım tek insan olacak. Birilerinin götünün kılı olmak yerine onurumla bilimin izinde olacagim.

bilgi itiraf

Hayat bana limon veriyor, limon reçeli yap diyor. Herkes hayatla bir olmuş limon reçeli limon reçeli diye sayıklıyor. Uzun zamandır düşünüyorum, ben sadece limonata yapmak istiyorum aq. Benim için bu kadarı yeterli.

kedilerin gariplikleri

Halk ekmeğin ekmeğine ve dereotlu pogacaya tapması. Bakkaldan ekmek alsam şöyle bir koklayip gecen kedim halk ekmekten ekmek aldigimda arkamı döndüğüm an ağzında bi parça ekmekle koşuyor. Pogacalarimizin çay olana kadar başında nöbet tutuyoruz.

kıvılcım ural

Duyduğuma göre kaan reis tarafından tekmeyi yemiş bir mal. "Şapır şapır" doğum kontrol hapı yutup suratını ismail abiye benzettiğiyle kaldi. Bir metres ağlıyor gözleri yaşlı.

Not: seren serengil sen nasıl bir kralsın? Saygıyla eğildim.

reza zarrab

Genç yaşta milletler arası savaş çıkartacak kapasitede bir adam bu. Öyle birisiki gözümüzün gördüğü görmediği tüm siyasileri, üst düzey yetkilileri satın almış ama ben Kendisinin yaşına geldiğimde çok büyük bir mucize olmazsa kyk borçlarını anca bitirmiş, bundan dolayı iflahı kurumuş, ekmek bimde fırından daha ucuz diye fırından uzaktaki bime yürüyen kadın olacagıma eminim.
0 /