confessions
  1. toplam entry 2742
  2. takipçi 27
  3. puan 10648

türk polisi

Her biri adeta mizahşördür. Trafikte emniyet şeridinden dibinizde bitip, plakanızı anons ettikten sonra o megafonla "hanımefendi rica etsem etsem sola kayabilirmisiniz" diyebilir, tırıs tırıs şerit değiştirtip "anlayışınız için teşekkürler, iyi günler" anonsuyla ufukta kaybolabilir. Olsundur. Bu gergin günlerde neşeli polisler, memurlar, işçiler herkese lazımdır.

kibar feyzo

Arzu film yapımı, ertem eğilmez yönetiminde adeta bir yeşilçam all-star.

Bu zamanda kimsenin yapmaya da oynamaya da totosunun yemeyeceği kalitede eleştirel bir film, yeşilçamın göz bebeği. Dönemin siyasi yapısını oyle güzel yerden yere vurmuş ki 1978 de çekilen bu film sanırım 90ların başına kadar yasakli kalmış.

Karl marx işçinin önce kendisinin aydınlanacağını, sonra kitleleri bilinçlendirecegin, sonra kapitalizmin anasını zikecegini söylemiş. Aganın pokunun üstüne pok olmazdan, agayı mahkemeye şikayet eden feyzo hangimizin içine dokunmadı?

(bkz:işçi kardeş patron kalleş)
(bkz:141 142 başsınız)
(bkz:biz de harranliyak)

ups

İlk defa online siparişte tercih ettiğim ve beni hemen pişman eden kargo. Binamizin elektrigi yoktu. Kargocu eleman cepten aradı, kapıdayım açmıyorsunuz diye. Kapıya bir fırladım ki eleman gidiyor, birinci kattan aramış beyefendi bizim katta bile degil. Karanlıkta o kadar kiloyla çıkmak zor gelmis olmalı. Neyse, kargoyu aldım adam döndü arkasını gidiyor. Dedim imza atmadım? O beyin yakan cevap geldi, ben sizin yerinize attım.

Benim gözümde kapıya gelip evde bulamadık stickerı yapıştıran yurtici kargodan zerre farklari yok.

jet sosyete

İkinci bölümde biraz toparlamış. Gotik kız ve ablasını sevdim. Yine adini hatirlamadigim gotik kızla gündüz'ün ilişkisi bayağı komedi potansiyeli olan çift. Gizemi sevemedim. Fazla yapay. Sarp apak sanırım kendisini oynuyor. Derya karadaş çok eleştri almış ama kendisini de şivesini de her türlü seviyorum. Son olarak evin babası keşke daha sempatik enerjili bir adam olsaydı. Bir dünya harikasi degil ama tutar bu iş.

müebbet ile yargılanan harbiyeliler

tanım: 16 temmuz sabaha karşı suları köprüden linç, dayak ve her türlü şiddet sonrası alınmış, yaklaşık 2 senedir tutuklu bulunan ve müebbetle yargılanan harp okulu öğrencileri.

bu gençlerin yaşları 18-22 arası değişmekle birlikte en önemli şey balistik raporları temiz. yani o gece tek bir kurşun sıkmamışlar. örgüt bağlantıları bulunamamış, bylock ile ilgileri yok. Bunların hepsi kayıtlı belgeli iken müebbet hapisleri isteniliyor. peki medya neden sessiz? insanlar neden onları görmüyor? pek çok tanık öğrencilerin o gece olaylardan habersiz durduğu, kenarda köşede uyukladığı, anlam veremediklerini, ateş etmediklerini söylemiş, ifade vermiş.

önemli not: bu öğrencilerin otobüsü köprüye gece 3 sularında, sivillere ateş açılıp halktan ölümler, yaralanmalar meydana geldikten sonra olayların göbeğine geliyor. sonra otobüsleri yakılarak indirilip halkın arasında kalıyor. sonrası dayak ve linç.

linç görüntüleri burada
https://twitter.com/kacsaatoldunet/status/952543729474265088?s=17

tanıkların ifadeleri, öğrenciler hakkındaki belgeler vesaire bu hesaplarda incelemek isteyenler için mevcut;

https://twitter.com/_aycacicek_

burada da sosyal medyaya düşmüş, öğrenciler hakkında mahkemeye verilen ifadeler var;
https://twitter.com/Askeriogrenci16/status/965615405149708290

bir de kesici delici aletlerle darp edildiği, boğazı kesildiği ve agzı burnu tıkanıp boğularak öldürüldüğü otopsi raporuyla kesinleşen bir öğrenci var. bu da ablasının kardeşinin ardından mücadelesini görebileceğiniz twitter hesabı.
https://twitter.com/mehtaptekin19?lang=tr

baby led weaning

Bebeklerin ilk bir süre zorunlu anne sütü almasını ama ek olarak katı gıdaları yemesi gerektigini, böylece kendi yemeğini kendi başına yiyeceğini soyleyen sürek.

Bütün mesele anne sütünün zorunlu, kalanının ek gıda olduğunu bilmek.

Ek gıda derken de blender ürünü püreler çorbalar degil minik minik katı şeyler öneriliyor. Çocuk ilk başta etrafını batırıyor ama sonucunda tatil köylerinde yabancı ailelerin yanında gördüğümüz usluca yemek yiyen mini mini çocuklar çıkıyor.
0 /