confessions
  1. toplam entry 1206
  2. takipçi 0
  3. puan 1215

iyi parti

Füturist, ateist ve ulusalcı, atatürkçu bir parti kurulsa yüzde 0,05 alacagindan dolayi mhp ve akp ye tilt oldugumdan, gorusumu karsilamasa da yine de en yakin hissettigim parti. Galiba oyunu bu partiye atacagim

türban

kara çarşafın 'lightlaştırılmış' hali.
Türban giymenin amacı, Kuran'daki ilgili ayete istinaden 'erkeklerin dikkatini çekmemek için kapalı giyinmek' olarak özetleyebiliriz.
Buraya kadar tamam diyelim. Kadınların böyle bir ayet var, kapanalım ki erkeklerin dikkatini çekmeyelim ve böylece günah işlemeyelim, görüşünü savundukları doğrultusunda gidelim. Herkesin kendi görüşüdür, saygı duyalım diyelim. şimdi madem İslam'i bir görüşü benimsedik, görüşe göre uyulması gereken kurallar nelerdir ,
'Saçını ve vücut hatlarını tam anlamıyla gizleyeceksin, dikkat çekmeyen bol ve renksiz bir kıyafet giyeceksin,hatta makyaj bile yapmayacaksın ki, seni gören bir erkek vücut hatlarını, yüzündeki makyajı, ayağındaki ojeyi bile görüp herhangi bir cinsel çekicilik hissetmeyecek.'
dinin emrettiği amaç bu,
Peki bizdeki uygulaması ne,
Türban Modası Her Yıl Değişiyor
Renkli ve Pahalı Kıyafetler
Hatları belli eden Dar kesim türban modelleri
aşırı makyaj,oje,topuklu ayakkabı, türban atındaki saçı kabartmak gibi karşısındakinin dikkatini çekmeye çalışan bin bir türlü süslenmeler.

açıkçası ben bir erkek olarak söyleyebilirim ki, bu tarz kadınları görünce normal giyimli bir kadından daha ayrıntılı inceleyesim geliyor. yani türban giymek kadın açısından dini anlamda hiç bir işe yaramadığı gibi çok daha fazla dikkatleri üzerinde topladığından inandıkları dine göre günah işlemelerine bile sebep oluyor.

aslında tüm bunların açıklaması şudur,
Milyonlarca yıllık Kadınlık içgüdüsü 5000 yıllık tarihi olan Dinlerin bile üzerindedir.
kadın ne kadar baskı altında,dogmatik bir toplumdaki kurallara uymaya zorlanırsa zorlansın içgüdüsel olarak kendini hemcinslerine ve karşı cinslere beğendirmeye kodlanmıştır.
bunun için her şartta ve her zaman bir çıkış kapısı bulacaktır. dinler buna engel olamaz. çünkü insanları ilk olarak iç güdüleri yönetir. sonradan empoze edilen fikirler değil.

evlilik yaşı

tartışılmaya açılması gereken bir konu aslında,
ancak hemen sapık veya yobaz muamelesi görüldüğü için yoğurdu da üfleyerek yemek gerekiyor ;
günümüzde 18 yaşından küçük bireylerin sağlıklı akıl yaşına sahip olmadığı için evlenmeleri doğru bulunmuyor.
peki bu 18 yaş sınırı nasıl belirlenmiş, bundan 30-40 yıl önce bir grup hümanist oturmuş, insan aklının bu yaşta olgunluğu eriştiğini oy çokluğu ile kabul etmiş. biz de tüm yasalarda bunu baz almışız. halbuki abd'de ehliyet yaşı 16, kumar yaşı 21, asya'da ise reşit olma yaşı 17 olarak belirlenmiş. aslında insanların bulunduğu toplumlara göre sonradan belirlediği sanal bir yaşı baz alinmis.
Şimdi gelelim evlilik yaşına,
homo-sapiens yani akıllı insan tarihini yuvarlak olarak 200 bin yıl kabul ediyoruz. bu 200 bin yıllık tarihin sadece 30 yıllık kesiminde legal evlilik için 18 yaşı baz alıyoruz. peki kalan 199.970 yıldır insanlar nasıl evleniyor? Cevap çok basit,
kadın ergenliğe adımını attığı gün yani 11 – 12 bilemedin 13 yaşında evleniyor. Çok eskiden (5-6 bin yıl once) bunun 'evlilik' diye bir adı da yoktu tabi. Doğanın bir yasasıydı. Kadın ergenleşmeye başladığından itibaren cinsel hayatı da başlardı. Kimi zaman kabile şefi, kimi zaman komün hayatı, kimi zaman kabilenin en hızlı koşanı. Kimse de, kızı 18'e kadar bekleyelim iyice aklı başına gelsin, demezdi.
Yani yüz binlerce yıl boyunca kızlar regl çağına gelir gelmez cinseliğe başlardı. Hepimizin ataları oradaydı. Hepimizin soy ağacı bu gerçekleri içeriyor. Yani hepimiz oradaydık !
Fazla uzağa da gitmeye gerek yok, hepimizin baba anneleri, nineleri hadi onlar değilse de 1 üst kuşakları 14- 15-16 yaşında evlenmedi mi?
Milyonlarca yılda gelişen bu evrimsel iç güdüye sonradan sanal duvarlar koyulabilir ancak bu evrimin beyinde biriktirdiği kalıcı içgüdü nöronlarına ne kadar dur diyebilir ki?
Evrim bize milyonlarca yıldır şunu kodlamış ;
Kızların ergenlik çağında kendini koruyup kollayacak kendinden yaşçabüyük (çünkü koruma kollama ve eve av getirme konusunda tecrübeli) erkeklere ilgi duyması.
Erkeklerin kendinden yaşça küçük kızlara ilgi duyması. (doğurganlık, çeviklik vs)
17 yaşındaki liseli kızın 21 yaşındaki üniversiteli erkeğe aşık olması. Ilişki yaşayınca hemen tecavüz mecavüz. Sanki 18 yaş sınırı evrimsel süreçlerin çok da umrundaydı. Evrim yaş hesabı tutmaz..
Veya ikisi de 18 yaş altı gençlerin sevişmesi.. evrim 2 kişinin sevişecek çekime girdiğini söylüyorsa ne yasalar durdurabilir ne de sonradan dayatılan kurallar.
Ha buradan şu sonuç da çıkmasın ,
50 yaşındaki köy ağasının veya din hocasının 15 yaşındaki kızı ailesinden satın alması hoş bir şey mi, asla değil ve engellenmeli..
Ancak, sonradan dayatılan ahlak kuralları belirlenirken de içimizdeki milyonlarca yıllık içgüdüleri de keskin bir şekilde kesip atmamak gerekmekte. 17 yaşındaki bir kız 21 yaşındaki bir gençle kendi isteğiyle beraber olunca, o kendi karar veremez diye, 21 yaşındaki erkek tecavüzden hapse girmeli mi?
Düşünmek gerekir..

bakara suresi

şaka değil, insanlar bunu okuyup göz yaşlarını tutamıyor..

67. Bismillahirrahmanirrahim. Bir vakit de Musa, kavmine demişti ki: “Allah size bir İnek (boğazlamanızı) emrediyor.” Onlar da: “Ay! Bizimle eğlenip alay mı ediyorsun?” dediler. O da: “O gibi cahillerden olmaktan Allah'a sığınırım.” dedi.

68- Onlar: “Bizim için Rabbine dua et onun ne olduğunu bize açıklasın.” dediler. O da: “Rabbim şöyle buyuruyor: “Bir inek ki ne yaşlı, ne de genç, ikisi ortası bir dinç. Haydi, emrolunduğunuz işi yapın!” dedi.

69- Onlar: “Bizim için Rabbine dua et rengini bize açıklasın” dediler. O da: “Rabbim şöyle buyuruyor: Rengi bakanlara sürur veren sapsarı bir inek.” dedi.

70- Onlar: “Bizim için Rabbine dua et, onu bize iyice açıklasın; çünkü o inek bize (benzer)geldi. Bununla beraber Allah dilerse elbette onu buluruz.” dediler.

71- O da: “Rabbim şöyle buyuruyor: O, ne boyunduruk altına alınan ne de ekin sulayan, salma gezen ve hiç alacası olmayan bir inektir.” dedi. Onlar da: “İşte tam şimdi gerçeği ortaya koydun.” dediler. Bunun üzerine o ineği bulup (Boğazladılar) Neredeyse yapmayacaklardı.

ahmet edip uğur

çoluğumu çocuğumu tehdit ettiler diyerek istifa eden başkan. sosyal medyada anında sattılar. yani dakikada bile değil saniye içerisinde sattılar. akp genel başkan yardımcılığı, 3 dönem millet vekilliği, belediye başkanlığı yapan adamı sattılar. fetoculuğundan hırsızlığına kadar bütün akp'liler saldırıya geçmiş durumda.
ya siz nasıl bir teşkilatsınız, reis'inizin gösterdiği adamı anında infaz ediyorsunuz, nazi almanyası'nda bile hitler birini infaz etmeden önce yardımcılarına sorardı, ne bileyim göring'e sorardı himmler'e sorardı. görevden aldığı veya idam ettiği kişiler bile törenle gömülürdü.
bu nedir ya, bunun sonu nereye gidecek.

BU ARADA başlığa konu olan adama zerre üzülmüyorum sebebi, adam her fırsatta 'Reis Racon keser' falan diye twit atıyordu..

29 ekim cumhuriyet bayramı

cumhuriyet'in kazanımlarını ne yazık ki karanlık orta doğu zihniyetine sahip milyonlarca kişiyi barındıran ülkemiz içine sindiremedi. şu anda bir referandum olsa tahmin ediyorum ki %40'dan fazla kişi şeriat krallığı veya padişahlık tarzı yönetim biçimlerini tercih eder bu ülkede.
bu nedenle cumhuriyet bayramını kutlama şeklimiz tam olarak 'körler sağırlar birbirini ağırlar' diye tanımlanabilir. belirli kesim bayramı kutlarken büyük bir kesimin bayram falan umurunda bile değil, hatta nefret bile etme derecesindeler.
birbirimize rutin sms'ler gönderip, instagrama atatürk'ümüzü paylaşmaktan fazlası gelmeli elimizden.

turkcell'in 29 ekim cumhuriyet bayramı reklamı

bu tarz, insanların manevi duygularıyla oynayan reklamları çok samimiyetsiz buluyorum. turkcell akp'ye yakınlığı ile ve ensar vakfına desteğiyle anılıyor son bir kaç yıldır.
ayrıca atatürk'e akp den korktuğu için çok az yer vermesi de gözlerden kaçmadı.
yahudi coca cola'nın her ramazan ayında müslümanların manevi duygularına hitap eden reklam yapmasındaki samimiyetsizlik ile aynı kategoride değerlendiriyorum.

opera

bilgi sözlük'ten gördüm talimatlara uydum yükledim, gayet memnunum hd kalitede videolar, wikipedia vs uçuyorum. umarım yayılmaz toplum arasında. o zaman paralı yapabilirler.

zenmate

1 yıllık paralı üyelik almış, seve seve kullanmıştım. bitince ve deneme sürümüne düşünce, aynı musluğu kısıp da 2 damla su akar gibi bant genişliğini kıstılar. bir de utanmadan eski hızıma ulaşmam için en az 2 yıllık üyelik teklif ettiler. kredi kartını da giriyorsun belki de 5 yıl boyunca çekmeye devam edecek. iptal ettirmek için de on takla attırırlar. bu nedenle ilişkimi kesiyorum. bunların pazarlama müdürü kim ise çok başarısız. 2 yıllık üyelik + sonsuz otomatik ödeme talimatlı plan nedir ya, spor salonu mu burası?

her buluşmamızda 50 lira 100 lira vereyim sana

Bu tipler pasif gay'ler oluyor. Ankara'da da çokca duyuyorum. Belli bir yaştan sonra kimse beraber olmak istemediğinden cinsel dürtüleri kendilerini bu yola itiyor. (Genç gaylerin boyle bir açlık çektigini zannetmiyorum,etrafta delik olsun benim olsun,cinsiyet farketmez anlayisinda on binlerce abaza erkek var) Aslinda yaşlı gaylerde ciddi bir çaresizlik,yalnızlık,bunalim söz konusu. Kendilerine hemen sapık ipne demeden once bir oturup empati yapmak gerekebilir

jigolo

Türkiye'de hiç olmayandır. Kim var diyorsa da yalan söylüyordur. Herhangibir yaşta veya çirkinlikte bir kadın farketmez, iki parmagini şıklattığı anda sekse 10 dk icerisinde ulasabilecekken bu sektörün efsane bir yalan olduguna eminim. En fazla şu oluyor, genç yakisiklilar çirkin kadınlarla sevgili olup para yiyorlar. Onda bile sevgili olma şartı var. Vur kaç karsiliginda para al yok. Sonuç ; türkiye'de kesinlikle olmayan kişidir.
0 /