confessions
  1. toplam entry 1084
  2. takipçi 0
  3. puan 691

odtü

Insanlar son 300.000 yildir beraber siçarken son 300 yildir ayrı siciyor diye ahlaki ayri sicmak zannedenlere kapak yapmislar. Sizin arap ahlak kurallariniz gecersiz kalmis diye sinirden kudurmussunuz. Ayrica rusya dahil bir cok ulkede kadin erkek tuvaletleri unisexdir. Gittim sictim oradan biliyorum.

kadir gecesi

Kuran-ı Kerim'in Cebrail araciligiyla indirilmeye baslandigi idda edilen gece. Bu gece 1000 geceden daha hayirliymis ve melekler sabaha kadar yeryuzune inerlermis. Bana hic biri inandirici gelmiyor ama inananlar icin kutlu olsun

rixos sungate

Hizmet konusunda turkiye'nin en iyi otellerinden biri. Gerçek ultra herşey dahil konseptiyle hizmet veriyor. Istediginiz yabanci ickiyi icebiliyorsuniz. Absolut, redbull, chivas regal, long island, gercek mohito gibi premium ickiler konsepte dahil. Ayrica 24 saat premium yemek servisi var. (Pirzola,döner,muz vs). 3000 kisilik otel 25.000m2 uzerine kurulu. Aqua park,futbol sahasi,gokartin yani sıra 33 tane havuz var. Her gun otelde en az 7-8 aktivite 2-3 gosteri sergileniyor
Otelde tamamen rus hakimiyeti var. Rusya'nin seckin insanlarinin favori oteli diyebiliriz. Insan ırkının fiziksel olarak en üst modellerini gormek bu otelde mumkun. Geceligi ise kisi basi 550 TL, 2 kisilik oda geceligi 1100 TL. Satis yetkisi sadece ets ve jolly turda.

kuran incil ve tevratın sümerdeki kökeni

homo sapiens adlı 'akıllı insanlar' ilk olarak 300.000 yıl önce ortaya çıktı. homo sapiens'in homo erectus, neandertaller veya diğer insanlardan ayıran özelliği beyinlerinin daha büyük olması ve ilkel de olsa analitik düşünce kabiliyetleri olmasıydı. diğer insan türlerini tarih sahnesinden silen homo sapiens yüz binlerce yıl boyunca avcı toplayıcı olarak hareket halinde dağınık şekilde yaşadı. bu süre zarfında insan iq'su şu anda orta veya ileri düzey geri zekalı olarak adlandırabileceğimiz düşük iq seviyelerindeydi. bu nedenle felsefe,din,bilim gibi şeylerle uğraşmaları mümkün değildi. mö : 10.000'lı yıllara kadar yani 290.000 yıl boyunca insanlar bu şekilde vahşi doğada yaşadı. mö. 10.000'lerde tarım devrimiyle beraber yerleşik hayata ve köylere geçildi. yerleşik hayata tam olarak geçmek de 5.000 yıl kadar sürdü. mö. 5000'li yıllarda besin değerlerinin artması ve insan beyninin fonksiyonlarının artmasıyla beraber ilk defa din ve felsefe'ye kafa yoran insanlar ortaya çıktı. bu da tarihte ilk defa felsefeye kafa yoran sümer medeniyetinde gerçekleşti. o zamana kadar en zeki insan bile en fazla dağın,ağacın,gökyüzünün ruhu olduğu gibi şeylere inanmıştı. sümer medeniyetiyle beraber doğa üstü olayları açıklama ihtiyacı başlamış oldu. bu noktada devreye hikaye anlatıcılar,büyücüler,ilkel rahipler,ilkel tapınaklar devreye girmeye başladı. bu yol ile halkı daha rahat yönetebileceğini keşfeden krallar durumu sahiplendi ve sanal tanrılarının elçileri olarak kendilerini lanse etmeye başladılar. halklarını siyasi olarak bir arada tutmak ve istediklerini elde etmek için mükemmel bir araç keşfetmişlerdi. kısa sürede bu kolay ve inanılmaz para getiren sektör büyüdü sektörün iş adamları ortaya çıktı (sümer rahipleri). en iyi efsaneyi anlatan rahip kral ve halk tarafından en çok sevilen rahip oluyordu. bu durum binlerce yıl bu şekilde devam etti. şu anda körü körüne inanılan nuh'un gemisinden tut da denizin yarılması,ayın bölünmesi,oruç,namaz,kurban gibi binlerce mucize ve ibadet sümerler döneminde yazılmıştır. daha sonra gelen medeniyetler her zaman bu efsaneleri kendilerine göre yonttu ve geliştirdi. ancak efsanelerin başlangıcı her zaman sabit kaldı. sümer baş tanrısı anu binlerce yıl isim değiştirdi, yahudi tanrısı yehova, hristiyan tanrısı god ve en son da islam'ın tanrısı allah adını aldı. ancak temel hikayeler hep ama hep aynı kaldı.
0 /