confessions
  1. toplam entry 103
  2. takipçi 0
  3. puan 302

fight club

uzun süre boyunca popülerliğinden dolayı izlemeye direndiğim, ancak izleyince benim tarzım bir film olduğunu düşündüğüm bir film. umarım izlersiniz. biraz başyapıtımsı olmuş.

gece gelen şiddetli yalnızlık hissi

"her şey yolunda gidecek." umuduyla sabah kalkarsın. tek dileğin mutlu olmak, sevmek ve sevildiğini hissetmektir. lâkin gece öyle bir çöker ki üstüne. karabasan misali, avazın çıktığı kadar bağırsan da nafile. yalnızsındır. başını her koyduğunda o yastığa, bir kokuyu özler durur bedenin. belki yanında nefes alan bir varlık ister, bir ses ister. uyumak en büyük çaredir. zamanı ancak öyle öldürebilirsin. ne demiş büyüklerimiz, "zaman her şeyin ilacı."

peki ya oğuz abimiz ne demiş; "zaman her şeyin ilacıysa fazlası intihara girmez mi?"

girer abicim.

ne alkol uyuşturur beynindeki özlemi, ne de uyuyabilirsin içindekiyle. dünya, savaşman gereken bir yer olmuştur artık. eskisi gibi gülemezsin, eskisi gibi ağlayamazsın artık. duyguların çekilir bedeninden, tıpkı ruhun gibi. hissizleşirsin. yaşananlara anlam veremezsin belki. ölmeyi de beceremezsin.

yaa işte o derece boktandır gecenin yalnızlığı ve yalnızlığın gecesi. güneş doğmaz, kuşlar ötmez. alabildiğine karanlıktır. o kadar karanlıktır ki, gözün bile alışmaz.

duygularını göstermeyen oğlak kadını

sizin için yanıyor olsa bile, siz en ufak şüphelenmezsiniz. çaktırmaz, duygularını öyle bir saklar ki. baskılar içinde yanıp tutuşan aşkını. özlese bile hissettirmez. ama vermek istediği mesajları da tam verir. eğer bir oğlak kadınını tanışıyor iseniz, sizi aşık eder. ne olduğunu anlamazsınız. başta çekici gelmeyebilir. lâkin tanıdıkça sizi kendine bağlar. kısacası geçmişler olsun sevgili sözlük yazarları. herkese gücüm yeter ama oğlak kadınına işlemiyor.
0 /