confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 328
  2. takipçi 0
  3. puan 1136

the witcher

Netflix, the witcher dizisi için ilk videoyu paylaştı. Görüntülerde Geralt of rivia rolünde merakla beklenen henry cavill var.

Ben gayet başarılı buldum. Dizinin yapım aşamasına yeni girdiğini düşünürsek, ilerleyen zamanlarda kaliteli bir geralt izleyecek gibiyiz.

https://mobile.twitter.com/netflix/status/1057640842201055232

abzu

29 kasımda nintendo switch için çıkacağı açıklandı. Yaklaşık 1 yıl önce ps+ kullanıcılarına ücretsiz sunulmuştu.

sunset overdrive

2-3 yıldır xbox one konsoluna özel olmasına rağmen sürekli pc'ye çıkacak dedikodularıyla çalkanan oyun, sürpriz şekilde pc platformuna çıkışını gerçekleştirdi. Neden sürpriz diyorum, oyun 2 gün önce duyuruldu. Hemen ertesi gün çıktı.

Steam fiyatı 32 tl. Türü sevenler için ortalama üzeri bir oyun.

electronic entertainement expo

Tam 24 yıl sonra ilk kez, sony e3 fuarına katılmayacağını açıkladı.

Bu haberin oyun dünyasında geniş yankı uyandırmasına karşın sony cephesinden elle tutulur bir açıklama gelmedi. Aynı zamanda sony, üst üste 4 yıldır düzenlediği playstation experience fuarını düzenlemeyeceğini de açıklamıştı...

Elimizdeki bilgilerden yola çıkarsak sony firması, haziran 2020 tarihine kadar oyunculara göstereceği bir konferans görünmüyor. Kağıt üzerinde böyle görünmesine karşın çoğu otorite ps5 duyurusu hazırlığında olduklarını, bu nedenle e3 fuarına katılmaktan vazgeçtiklerini söylüyor. Açıkçası bu hipotez bana pek mantıklı gelmiyor.

Bir diğer hipotez, sony artık yuvasına sığmıyor. Yani artık e3 adı altında sunum yapmak istemiyorlar, kendi konferansını e3 fuarından bağımsız yapmayı düşünebilirler... bu daha akla yatkın bir olasılık.

Sonuç olarak elinde the last of us part 2, ghost of tsushima ve dreams gibi oyunlar olmasına rağmen sony firmasının, e3 fuarına katılmayışı bende şaşkınlık yarattı. Muhakkak akıllarında şeytani planlar vardır. Birden alınmış bir karar olmadığı açıkça ortada.

playstation türkiye

Fahiş oyun fiyatları sebebiyle PlayStation Türkiye'yi Ticaret Bakanlığı'na şikayet eden oyuncuların tepkisi sonuç verdi.

Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı, "6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun" ve Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği" kapsamında Sony Eurasia Pazarlama A.Ş hakkında soruşturma başlattı.

Ticaret Bakanlığı, Sony Euroasia'dan şu bilgileri istedi:

- Fiyat artışlarının nedeni
- Euro'ya endeksli ürünlerin diğer Avrupa ülkelerinde hangi fiyatla satıldığı ve bu fiyatlar ile maliyet unsurlarının Türkiye piyasasıyla paralellik gösterip göstermediğine dair detaylı bilgi
- Döviz endeksli fiyat politikanız çerçevesinde ürünlerin fiyatlarını arttırırken, döviz düştükten sonra fiyatların neden indirilmediği hakkında bilgi
- Bu maddelere ek olarak 7 maddede daha mali politikalarla ilgili bilgi isteniyor.

Yıllardır oyun dünyasıyla iç içeyim. İlk kez fahiş fiyatlar konusunda ticaret bakanlığının olaya dahil olduğunu görüyorum... umarım gerekli adımlar atılır.

Olaya uzak olanlar için de bilgilendirme yapayım.
An itibariyle ülkemizde standart sürüm bir 3a oyunun fiyatı 469tl. Evet yanlış duymadınız 469tl.

narcos mexico

Narcos dizisi normalde bitmiş olarak görünüyor. Narcos mexico yeni seri olarak karşımıza çıkmış. Ama hiç böyle bir muhabbet döndüğünü hatırlamıyorum. Netflix'te boş boş dolaşırken şans eseri bu ayrıntıyı gördüm...

4.sezon değil de aslında 1.sezonu izlemişiz. Bana kalırsa, meksika'dan daha çok malzeme çıkacak. En az 4-5 sezon bekliyorum.

narcos

4.sezon dün itibariyle netflix'te yayınlanmıştır.

4. Sezonun ilk bölümünü taze taze izledikten sonra, her sezon üzerine koyan bundan başka dizi var mı diye düşünmeye başladım. Aklıma gelen bir başka örnekte olmadı... Mesela geçen yıl, "Pablo olmadan dizi bitmiştir" diyen avellere 3. Sezonu çok güzel yapıştırmışlardı. Hatta ilk iki sezondan bile kaliteli bir sezonla karşılaşmıştık. Benim, pablosuz olmaz diye saçma bir beklentim zaten olmamıştı.

Ancak...

Pablo'suz narcos olmaz ön yargısına ben de farklı şekilde katıldım. İsteyerek olan bir durum değildi, sadece michael pena'nın bu dizide sırıtacağını düşündüm. Yada alıştığımız amerikan yapımı filmlerde daha çok görüldüğü için bana oynaması garip geldi.

Ama ekibe hem teşekkür ediyorum hem de özür diliyorum. İlk bölüm itibariyle harika bir oyunculuk gördüm. Diego luna beklediğimden çok daha iyiydi. Onun üzerine konuşmak bile gereksiz.

Genel görüşüm;
Bu dizinin geçtiği dönemi, konu ve oyunculuklarını her zaman beğendim. İliklere kadar kaliteli bir dizidir. Hatta izlediğim en iyi 10 dizi arasına da girer.

4.sezon 1. Bölüm hakkındaki görüşüm;
Narcos tarihinin en iyi giriş bölümü.

Ayrıca unutmadan şu bilgiyi paylaşayım. Bu sezonun müziklerini the last of us gibi şaheser bir oyunun müziklerini yapan, gustavo santaolalla abimiz yapıyor. Şimdi gel de bu diziyi izleme.

playerunknown's battlegrounds

Resmi duyuru geldi. Tahmin edildiği gibi aralık ayında playstation 4 için çıkıyor. Ön sipariş bonusları nathan drake kostümü ve the last of us - ellie çantası.

24 gün daha dişimizi sıkacağız.https://forums.playbattlegrounds.com/topic/313775-pubg-playstation-4e-geliyor/

stephen hawking

Hakkında benzer yorumlar görünce ne yapacağımı şaşırıyorum. Laf anlatmak imkansız, tartışmaya da tıkanık kalp damarlarım müsaade etmiyor. Siker misin sabaha mı bırakırsın cinsinden.playerunknown's battlegrounds

Warior64 adlı twitter kullanıcısı, amazon'un listeleme seçeneklerinde oyunun playstation 4 sürümünü bulmuş. Çıkış tarihi olarakta 8 aralık yazılmış. Bu sızıntının ardından amazon sayfayı kaldırmış. Bir başka kaynağa göre çoğu analist, bu yılın sonlarına doğru playstation 4 sürümünün geleceğini tahmin ediyor.

Yapımcı bluhole, resmi açıklama yapmadı ancak bu kadar sızıntının ortaya çıkması artık ps4 sürümünü kesinleştirdi diyebiliriz.

bodyguard

2018 yapımı suç, polisiye türündeki bbc dizisi.

Mini dizi olarak planlanmış ve 6 bölümden oluşuyor. Çok kısa sürede bitirdim. Taze taze bir kaç yorum yapacağım.

Bu türü zaten seven biri olarak ortalamanın gayet üzerinde buldum. Genel olarak, ingiliz hükümeti iç işleri, yozlaşma ve güncel terör problemi konu alınıyor. Bbc dizisi olmasa ulan adamlar ingilizleri yerin dibine sokmuşlar diyeceğim ama yapan da kendileri. Böyle bir dizinin bizim memlekette çekilmesi imkansız.

Suç, polisiye ana tema olsa da yer yer dram barındırıyor. Bu türe uzak olsanız bile kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim. Son günlerdeki dizi seçimlerim beni pişman etmedi.
0 /