confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 477
  2. takipçi 0
  3. puan 1519

disenchantment

İkinci sezonu 20 eylül tarihinde geliyor.

İlk sezonun yapımcılarından ötürü Biraz fazla beklentisi vardı. Kimine göre karşıladı, kimine göre karşılamadı. Bence çok keyifli bir dünyası var. Büyük ihtimalle yıllarca devam edecek.

tinder

Kullanmaya başlayalı 25 gün oldu. Bir tane eşleşme aldım. O da kızın, yanlışlıkla like basmasıyla olmuştu.

12 gün daha dayanabilirsem, arkadaşımın rekorunu kırıcam.

fifa 19

Dayanamadım, aldım ve denedim. Daha önce itin götüne soktuğum kadar kötü bir oyun olduğunu düşünmüyorum ama oyunun bariz şekilde hitap ettiği kesim belirlenmiştir. Bu oyun serisi artık offline şekilde kulübünüzü geliştirip, stadları, formaları , topları , gerçekçi oynanış dinamiklerini hissedemeyeceğiniz bir oyun olmuştur. Oyuncuların hiç bir ağırlığı veya hissiyatı yok.

Langırt benzetmesi gerçekten cuk oturuyor. Online olarak oynadığınız her karşılaşma bu şekilde anlamsız hızlı geçiyor -ki bu çok anormal değil ama kariyer modu da artık böyle. Genel olarak bir sıçış var.

Yavaş ve oturaklı futbol isteyenlerin fifa 14, olmadı fifa 15 tercihi yapması gerekiyor.

risk of rain 2

Mart ayında steam'de erken erişime açılan gearbox'ın yeni roguelike türündeki oyunu. Oldukça olumlu yorumlar alan yapım bir kaç gün önce ps4 platformuna gelmiştir.

Roguelike tür olarak bir yükseliş içerisinde. Ben mi piyasaya çok uzak kaldım bilmiyorum ama bu tarzda çıkan çoğu yapım da başarılı oluyor. Dead cells özellikle türün önünü açan oyunlardan denilebilir... Şöyle bir şey de var, bu türe hiç bir yakınlığım da yok. Bir yerden girişmek istiyorum, dead cells'den ziyade bu oyun gözüme daha cazip geldi. Ps4 için de çıkması güzel oldu. İlk indirimde şans vereceğim.

calibre

Sanırım şimdiye kadar izlediğim en iyi netflix yapımı film. Özellikle gerilim filmlerinden hoşlanan ben için nimet düzeyindedir.

Sade ve düz gerilim arıyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

the last of us

Ps3 tarafında multiplayer sunucuları 3 eylül tarihinde kapanacak oyun.

Daha çıkalı 5 yıl olmuş/olmamış. En azından bir kaç sene daha giderdi diye diye düşünüyordum. Ama asıl hedefleri ps3'den eli ayağı çekmek olduğu için pek yadırgamadım.

Tabi ps4 sunucularının aynen devam ettiğini hatırlatalım.

mount and blade ii bannerlord

Mart 2020 tarihinde erken erişime açılacakmış.

En son gamescom'da paylaşılan oynanış videosunu izledim. Geçen senelerden beri inanılmaz gelişim göstermişler. At mekaniği, düşmanların hamle tepkimeleri gibi bir çok detay var. Arayüzü de değiştirmişler, çok daha iyi olmuş.

Tabi mart ayına çok bir şey kalmadı. Açıklamaya göre oyunun erken erişim süreci, tam sürüme epey yakın olacakmış. Yani son yayınlanan görüntüler aşağı yukarı artık finale ait diyebiliriz.

celal şengör

Sevmeyebilirsin, itici bulabilirsin ama yaptığı bilime saygı duymak zorundasın. Dünya çapında yetişmiş nadir jeoglarımızdan biridir. Tabi sadece jeolog demek hafif kalır, kendisi bir çok bilimsel alanda kendisini inanılmaz geliştirmiştir. Misal tarihi, bugün kendini tarihçi olarak tanıtan çoğu insandan iyi bilir...

Öğrenmenin sınırı yok derler ya, bu adamdan öğrenelieceklerin de sınırı yoktur.

Kitaplarını ve konuk olduğu programları keyifle takip ediyorum. İyi ki var, iyi ki bilimi dışarıdan izleyenlere de hitap ediyor.

tinder

Bu uygulamaya vajina yağsa, bana yine kamış düşer. 5 gün oldu, bir tane eşleşme aldım. Onda da iki kelime konuştuktan sonra kız sessizliğe gömüldü.

Tipsiz olduğunu gerçek hayatta kimse yüzüne söylemiyor ama bu uygulamada eşleşemeyince mesajı alıyorsun.

detroit become human

PlayStation plus kullanıcılarına içinde bulunduğumuz temmuz ayında ücretsiz sunulmuş ps4 oyunudur.

Elinde cihazı olanın, deneme plus başlatıp oynaması şiddetle tavsiye edilir.

Oyunun türkçe altyazı desteği de var.

mount and blade ii bannerlord

Şu sıralar kapalı betasında geri dönüşleri değerlendiren oyun.

Geçen 2-3 ay önce bir mail sızdırılmıştı, kapalı beta davetiyelerini sadece şirketin aile yakınlarına vermişler. İllaki birisi bunu sızdıracaktı. Neticede iyi olay olmuştu.

2020 yılında çıkması muhtemel görünüyor. O da olmadı 2023 ????

tom clancy's ghost recon wildlands

Ubisoft'un şişirme oyunlarından bir tanesi.

Olabildiğince geniş ama bir o kadar boş açık dünya, birbirini tekrar etmekten kodları bile bozulan görevler, neden var olduğunu bilmediğimiz toplanabilir tarzı eşyalar...

Daha saymaya kalksak sabahları buluruz. Ama bunların hepsinden öte oyunun ana görev ilerleyişine tav oldum. 4 kişilik bir ghost ekibiyiz (bkz:#iyi güzel işte) buraya kadar her şey güzel. Donanımlı, strateji ve tecrübe konusunda bu takımdan iyisi yok.

Ulan bunların hepsi, koca bolivya'yı feth etmeye yeter mi ?

Ana görevler birbirinin kopyası ve her bölgenin kartel liderlerini indirmemiz ile o bölgeyi ele geçiriyoruz. Tabi oyunlarda genellikle böyle mantık olur, gerçi ubisoft oyunlarında böyle yahu, başka oyunlarda bu bölge ele geçirme mantığı böylesine basit ve mantık dışı işlenmiyor.

Burada benim tav olduğum kısım, ülke satın alacak kartelleri bu kadar kolay etkisiz hale getirmek. Oyunu zor modunda oynasan da oyunun yapısı saçma bir kere. Yine ghost hissiyatını alamıyorsun.

Halbuki memlekette her delikteki karteli temizleyeceğimize tek birine odaklanıp, senaryoya da ağırlık verilse bu türü sevenler için efsane bir oyun olabilirmiş. Ama ubisoft işte, ulan biz far cry kafasını tom clancy oyununa yedirsek ne olur ki ? Yedir gitsin anasını satıyım... ondan sonra da kocaman bomboş bir açık dünya ortaya çıksın...

Daha ne diyeyim, evet bir de oyun gereksiz derecede uzun. Abi bit artık, oha hàlâ bitmedi, ya yuh amk, ulan yeter artık zaten bu görevler bir boka yaramıyor...

Tüm oyun boyunca tepkim bu ve hâlâ bitmedi.

Sanmıyorum ama severek bitirene helal olsun. Co op arkadaşlarla belki bir tık daha keyiflidir ama o vakite de değmez diye düşünüyorum.

İyice gömücem ama 60/100

la casa de papel

3.sezon - 2. Bölüm itibariyle gayet iyi ilerlediğini düşünüyorum. Beklentimin üzerinde, yine bildiğimiz akıcılıkta bir sezon olacak gibi duruyor. en azından ilk iki bölüm bu izlenimi verdi.

Ayrıca Hep aynı şeyler diye hayıflananlara da anlam vermek zor. Tokyo götünden füze mi çıkartsın, ne istiyorsunuz ? Dizinin konsepti bu işte, belki yeni sezon olmasa da olurmuş ama kaliteli olduğu sürece neden olmasın ??

Kısacası şaheser değil ama çerezlik, akıcı bir şeyler arayanlar için tavsiye edilebilecek dizidir.

eve valkyrie

Zaten para ve xp kazanmanın zor olduğu yerde, günlük görevlerin hiç bir ödül vermediği enteresan, gerizekalı oyunun tekidir.

Ama keyifli mi, keyifli oyundur orasına lafım yok. Basit ama alışması zor mekaniklerini bir tuttunuz mu, gerçekten keyifli oluyor. Tabii en az bir arkadaşınız olursa çok daha iyi olur.

Geçen yıl gelen,
( -ki oyunun son ve en güncel halidir ) arsenal uptade ile vr olmadan da oynamak mümkün. Ayrıca extraction modu ve bir adet yeni gemi gelmiştir. Elbette yeterli içerik yok, oyuncu da yok, ama oynatıyor meret. Ben de anlamıyorum.

black mirror

5.sezon 2. bölümünü yeni izledim. beklediğimi aldım mı, evet.

ancak şunu kabul edelim, bu dizi artık ilk iki sezonda bildiğimiz kara ayna değil. popüler oldukça bazı şeylerin değişime uğraması da şaşırtıcı değil. eski izleyicilerin bunu bilerek yeni sezona başlaması tavsiye edilir.
0 /