confessions

babayorgun

Yazar

  1. toplam entry 167
  2. takipçi 0
  3. puan 596

iftar çadırından kovulan suriyeli çocuklar

bingöl'deki bir iftar çadırında sıraya giren suriyeli çocukları zabıta ekipleri önce tartakladı sonra ise sıradan çıkardı.
memleketin rotunun, balansının kaydığının kanıtı.

toplumsal hezeyan geçirmemiz an meselesi. gitgide tahammülsüz, geçimsiz ve lanet insanlar olmaya doğru dörtnala ilerliyoruz.

emeği geçenlerin soyu sopu kurusun.
http://www.birgun.net/haber-detay/suriyeli-cocuklari-tartaklayarak-iftar-cadirindan-kovdular-115124.html

bilgi sözlük iş ağı

her ne kadar şuan ki duruma göre sözlüğümüzdeki aktif suser sayısı az olsada, ileride değerlenebileceğini düşünerek veya buraya üye olmayan kişilerinde başlığı görüp iletişime geçeceğini hesaba katarak bu başlığı açıyorum.

kendimden başlıyorum.

önlisans okumaktayım. şuan ikinci senem. internet ve ağ teknolojileri okumaktayım. lisansa tamamlamayıda hedefliyorum. istanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum. büyük bir holdingte, 8 ay süren sistem destek stajyerliği deneyimim var.

uzaktan eğitim okuduğum için (aöf değil), kendimi geliştirmek ve boş kalmamak için iş arıyorum.

27 nisan 2017 yükseköğretim kurulu diploma kararı


verilen karara göre uzaktan eğitim öğrencilerinin diplomasında "uzaktan eğitim" ibaresi yer alacak.
gel gelelim asıl sıkıntıya.
şimdi sen baştan ne dedin? uzaktan eğitim ibaresi yer almayacak dedin. peki biz ne yaptık? güzelmiş o zaman uzaktan eğitim okuyalım dedik. örgün eğitimdekilerle aynı müfredata göre ders gördük. sınav konularımız aynı oldu. birde üstüne daha fazla harç ödedik. şimdi sen maç başladıktan sonra kuralı değiştirdin.
şurda mezun olmama bir ay kalmış. ne güzel diplomam olacak diye sevinirken, sertifika değerinde bir belgem olacak.
bu arada bazı kardeşlerimiz bu kararı savunuyor. tamam belki haklı bulduğun yerler olabilir. fakat biz açık öğretim okumuyoruz, önce bunu bir bilin istiyorum. açık öğretim ve uzaktan eğitim aynı şeyler değiller. zoruna gidiyor tabi uzaktan okuyarak normal bir diploma almamız. biz baştan kuralları okuyarak, sistemi bilerek girdik. diplomamızın bu şekilde olacağını bilseydik, bir çay içer kalkardık. hiç bulaşmazdık zaten uzaktan eğitime.
olması gereken, bu sistemde okuyan öğrencilerin mezuniyetinden sonra sistemin değiştirilmesidir. umarım olur. yoksa kafayı yemek üzereyim.

bisiklet almak isteyenlere tavsiyeler

alacağınız bisikleti ne şekilde kullanmanıza bağlıdır.
yolda kullanmak istiyorum diyorsanız yol bisikletleri, şehir bisikletleri veya hibrit bisikletler ihtiyacınızı görecektir.
çoğunlukla dağda arada bir yolda kullanacağım diyorsanız yine aynı şekilde hibrit bisikletler ve mtb yani dağ bisikletleri işinizi görür.
bisikleti hareket ve şov amaçlı kullanmak istiyorum diyorsanız bmx bisikletleri kullanabilirsiniz.

şunu belirtmek isterim ki dar sokakların olduğu yerde trafiğin hat safada olduğu yerlerde yol bisikleti yerine mtb kullanabilirsiniz.
bisiklete yeni başlayan arkadaşlar için tavsiyem mtb seçeneği olucaktır.

1 ocak 2019 plastik poşetlerin paralı olması

ve büyük gün geldi çattı. artık poşete para vereceğiz.
sistem işleyecek mi, yoksa sistemin çarkına çomak sokacaklar mı? marketlerde şöyle kampanyalar görebiliriz. "50 liralık alışverişte poşet bedava" ya da "5 poşet alana 1 poşet hediye".
zaten normalde marketler, poşet parası dahil olan giderlerin bedelini ürüne ekliyor. şimdi devletin kasasına bir miktar girecek olan poşet paralarından en çok kim kazanacak. şimdi diyenler olacaktır "geleceğimiz kazanacak, sağlığımız kazanacak" ki bizde isteriz ama marketlerde çoğu ürünün ambalajı plastikten oluşuyorken bu uygulama boşa hayal satmaktır. geri dönüşüm gibi projeler daha çok desteklense ve topluma "bilinçli tüketici" olma konusunda eğitimler verilse çok daha iyi olurdu. ha derseniz, olsun azda olsa bir yararı var, orada hemfikirim.

22 aralık 2016 ışid'in askerlerimizi yakması

filistin, suriye, gazze, halep için sokaklara dökülenler şuan suspus. öyle bir insan oldular ki kendi milletini unutup başkalarına üzülüyorlar. sanki son iki yıldır bu ülkede hiç birşey olmamış gibi daha geçen hafta halep için ortalığı inlettiler. diyecek birşey bulamıyorum sözlük. ilk önce kendini düşün, sonra başkalarını..

medya suspus, %50 suspus, tsk suspus...

sınav sırasında karnın guruldaması

insanı utandıran ama aslında utanılmaması gereken bir olaydır.
yemek yesende, yemesende gurulduyor. beş dakika aralıklarla final sınavıma eşlik etti bu arkadaş.
ya herşeyi geçtim millet osurdum sanacak diye korkuyorum. arada bir ses yükseliyor, karnım hoplamaya başlıyor.

umarım iyi bir sonuç alırım sınavdan. he bu arada yan sıradaki kızlar, karnım guruldadı, osurmadım.

kaçak sigara

hepsi illegal yöntemlerle üretilmemektir. şayet amerikan bandrollü, gürcistan bandrollü ve başka ülkelerde satılan sigara çok içtim. kaçak sigara demek merdiven altı sigara demek değildir. vergisiz satılan her ürün kaçak olarak nitelendirilmektedir.

fenerbahçe 2017-2018 sezonu formalarıfenerbahçe'nin 2017/2018 sezonunda giyeceği formalar tanıtıldı.

çubuklu her zamanki gibi olmuş. yalnız bu sene çubuklu formanın arkası düz renk olmayacak. numaranın altında çubuklar olacak. bence daha hoş.

sarı forma en beğendiğim forma oldu. detay rengi lacivert. yaka ve kol uçları beyaz. bence tam bir retro görüntü var.

yeşil formanın beğenmediğim yanı, detay renginin sarı olması. gümüş olsaydı bence harika olurdu. yinede güzel.

adidas bence bu sene iyi iş çıkardı.

aykut kocaman

aykut kocaman başarılı bir teknik direktördür. belki oynattığı futbol, sürekli hücum diyen taraftara hoş gelmez ama istatistiklere baktığımızda taraftarın hücum isteğini gayet de karşılar.
fakat futbolu bildiğini sanan birkaç taraftar grubu bu adamı harcamıştır. kulübün öz evladı, gerçek fenerbahçeli aykut kocaman 17/18 sezonunda takımı oturtmaya başlamış ve sistemini kurmuştur.
modern futbolda hücum diye bir algı olmamalıdır. futbol bütünüyle bir oyundur. hücumda defansta önemlidir. sadece hücum yaparak maç kazanılmaz. bir laf vardır "hücum maç kazandırır savunma şampiyon yapar" diye. anlamlı bir sözdür, tabi anlayana.

farmville

hey gidi hey. ne oynardık. sanırım çilek 4 saatte büyüyordu. iyi de kazandırıyordu. gel zaman git zaman bununda afedersiniz b*kunu çıkardılar. yok şapkalı inek, yok efendim kolyeli maymun. cins cins hayvanlar. ondan sonra soğudum.

kıdem tazminatının kaldırılması

işten çıkarılan vatandaşımız, bundan sonra işten çıkarıldıktan sonraki süre zarfında değil de emekli olunca kısmen bu parayı kullanabilecek. yok patronmuş, yok avantajmış, yok güvenceymiş falan bunları geçtim olan yine işçiye, alt tabakaya oldu.

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

ezber. evet ezber. ilkokuldan liseye kadar gözden geçirin. ilkokulda öğretmen ödev verir "10 tane pencil yazın çocuklar." liseye geçersin aynı şey ama bu sefer sayılar artar "50 tane book yazın." baktığın zaman pratiğe dayalı hiçbir şey yok.
derslerde ezbere dayalı öğrendiğin kelimelerle yabancıya karşı tatminkar bir ilişki kuramazsın.

13 mart 2016 ankara patlaması

oysaki atatürk, türk istiklaline ve türk cumhuriyetine sonsuza kadar muhafazakar olmamızı istemişti. susuyoruz, ağzımızdan bir kelam çıksa susturuluyoruz. elimizden birşey gelmiyor. olanlar hemen unutuluyor. peki nereye kadar? nereye kadar bu ölümler, umutun bittiği hayatlar, geleceğe dair hiçbir ışığın olmaması.. bu olay unutulmamalıdır. artık birlik olup direnmenin vakti değil mi? türkün türkten başka dostu yoktur. hepimiz kardeşiz artık bu zor günlerde ve bundan sonra yaşadığımız hergünde birbirimizi kırmayalım. birbirimize destek olalım..