confessions

armut

Yazar

  1. toplam entry 29
  2. takipçi 0
  3. puan 89

ahmet yılmaz çalık

26 şubat 1994 doğumlu stoper.

şu anda galatasaray'ın futbolcusu. kendisine bazen çok ağır eleştiriler yapılıyor doğal olarak; ancak, kendisinin o kadar da kötü bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum. kendisini mental ve teknik olarak geliştirebilirse galatasaray'da kalıcı olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca oyun stili ve fiziki özelliklerine baktığımda en formda dönemini 28-29 yaşlarında geçireceğini tahmin ediyorum.

eğer şu anki takımda maicon ile bir tandem oluştursa tamamen bir facia olacaktır hem takım hem de ahmet için, çünkü birbirlerini tamamlayabilecek bir ikili değiller. Ancak, doğru şekilde yatırım yapılırsa kendisinden bir bülent korkmaz yaratılabileceğini düşünenlerdenim.

Ayrıca, ruhsuz oynuyor gibi birkaç yorum da okudum bazı yerlerde. kendisi fanatik galatasaraylıdır. yanlış hatırlamıyorsam 2012-2013 sezonunda ankara bahçelievler'de biz galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlarken kendisi yanımıza gelmiş ve kendini tanıtmıştı. ilk defa o sene süper ligde oynamış ve fenerbahçe'yi yendikleri maçta bir hayli ön plana çıkmıştı. yanlış hatırlamıyorsam kendisi daha sonra bir arabanın üstüne çıkıp galatasaraylı taraftarlara üçlü de çektirmişti.

kısaca kendisine biraz daha kredi verilmesinden yanayım; fakat, kendini çok daha fazla geliştirmesi gerekiyor. Yoksa birkaç sene içinde gençlerbirliği'nde tekrardan seyrederiz.

metin hara

adını ilk defa bugün duydum, kimmiş neymiş diye araştırayım dedim. adriana lima ile birliktedir değildir orası da beni ilgilendirmez, umarım aradığı aşkı bulur.

ancak, tedx videosunu ve katıldığı birkaç programı youtube'dan izledim. anladığım kadarı ile orta-üst sınıfa hitap eden bir kişi kendisi. yalan yok ülkeden çok umudum yok gelecek için; ama, umudumu yeşerten kesim genelde bu orta-üst sınıf idi. taa ki bu adamın bir hayli tanındığını ve itibar gördüğünü öğrenene kadar.

anladığım kadarıyla arkadaş oyunculuk ve sahne eğitimi almış ve bunu hakkında biraz kitap okuyup araştırma yaptığı enerji, alternatif tıp kavramlarıyla harmanlamış. kendisi hakkında alternatif tıpta başarılar elde ettiği söylenmiş. gerçekten o başarılar neymiş keşke biz de bir şekilde öğrenebilsek. klasik bir fizyoterapistin yapamayacağı ne yapmış çok merak ediyorum. ayrıca şunu da söylemekte fayda var, ailemde bir sürü doktor var ve sırf onların boş vitamin vererek iyileştirdiği onlarca hastası var, placebo yani.

neyse benim üzüldüğüm kısım bir insanın kendini abartarak pazarlaması ya da bazı insanların buna kanması değil. Tek üzüldüğüm ülkede bir şeylerin değişmesini sağlayabilecek bir kesimin bu tarz insanlara prim vermesi. yoksa jet fadıl'ın ya da cübbeli ahmet hoca'nın söğüşlediği kesime gerçekten üzülmüyorum, çünkü bir beklentim yok kendilerinden.

işin garibi söylediği hiçbir söz daha önce söylenmemiş ya da duyulmamış şeyler değil. hatta tam tersine adamı dinlerken klasik kafa siken kişisel gelişim kitabı zırvaları okuyormuşum gibi geldi. aslında kendisi de aynen şu cümleyi kurmuş bir programda: "benim amacım herkesin bildiği şeyleri bilimsel, duygusal, gerçekçi, uygulanabilir bir şekilde insanların hayatına sokmak." araştırmalarının bilimsel yanlarını nedense bir türlü göremedim. arkadaşın tek bilimsel dayanağı insan zihni çok güçlüdür, hayatımızı zihnimizi kontrol ederek güzelleştirebiliriz. hakkını vermeliyim 5. sınıf fen bilgisi kitabında 2 cümlede anlatılan şeyi yağlayıp ballayıp 5 dakikaya yayıyor. çok konuşur ama öz konuşmaz kısaca hitabeti güçlü, recep tayyip erdoğan gibi.

ha bu adamı bu noktaya getiren şey ne diye sorarsanız. büyük ihtimalle elinin yüzünün düzgün olması, anlattığı safsataların altını doldurabilecek bir fizyoterapi eğitimi görmüş olması ve aldığı oyunculuk eğitimidir. aslında vücut dilini pek iyi kullanıyormuş gibi de gelmedi, eğitimde elini kolunu efektif kullanmalısın demişler, yerli yersiz kullanıyor havası var. tabi uzmanı değilim keşke uzman biri de o konuyu irdelese. ha değer mi o ayrı bir konu, ben de iş ertelemek için bu yazıyı yazıyorum zaten.

neyse yeter zaten bu kadar karaladığım. kendisi klasik eğitimli bir şarlatandır, umarım daha çok keriz silkeler. ayrıca başarısının bir diğer anahtarı da kendisini de çok iyi kandırabilmesi gibi geliyor. anlattıklarına müritleri kadar kendi de inanıyor, bu da hem hitabetine hem de özgüvenine yansıyor. neyse umarım kendisini hitabetten çok bilime adar da gerçi dönüp baktığında ne kadar da cahilmişim diyebilir. zira bir insanın o yaşlarda kendisini guru, alternatif tıp uzmanı vs. gibi görmesi yalnızca cehalet ile açıklanabilir. ulan tıpta bile adamlar 6 sene tıp 4-5 sene uzmanlık eğitimi görüp köpek gibi çalışıp ancak bir branşta uzman olabiliyor.

yalnız tedx konuşmasında söylediği elektronik cihazlar bozulabilir lafına çok sağlam kahkaha attım, sıfatları arasına komedyeni de ekleyebilir diye düşünüyorum. ya da espri uzmanı, bilemedim. nefes al, nefes ver.

14 haziran 2017 londrada 27 katlı binada yangın çıkması

Bu yangınla ilgili çok enteresan iddialar var. Yangından sonra yardım için çalışan ve yıllardır o mahallede oturan bir gönüllü ölü sayısının yanlış anons edildiğini söylüyor. günlerdir 500-600 kişilik apartmandan sağ çıkan hiçbir kazazede ile karşılaşmadığını söylemiş. Madem 17 ölü var geriye kalan bu insanlar nerede diye soruyor. türkiye'de günlük hayatın bir parçası olduğu için bu tarz ana akım medya çarpıtmaları, doğruysa hiç şaşırmam. Bekleyip göreceğiz.

Buyrun bu da link:
https://www.youtube.com/watch?v=3mXGU9rtvlw

okan bayülgen

durduk yere aklıma gelen yürüyen ego. aslında aklıma kendisi değil de zamanında yaşadığı şu sigara polemiği geldi:


geçen günlerde çocuklar üzerinden kastığı duyarlarla da birleşince iyi bir kahkaha attım. bu kadar bilgili olup bu kadar aciz duruma düşen bir insan daha hatırlamıyorum sanırım. keşke zamanında milleti eleştirdiği kadar güzel kendini de eleştirip yanlışlarını görebilseydi. çoğu gencin gözünde bir idolken acınacak bir insana dönüşmesi gerçekten ibretlik.

neyse kendisine de üzüldüğüm yok aslında; kendi egosu, dünyası ve şakşakçılarıyla gerçeklere gözlerini yumarak biriktirdiği parasıyla mutlu mesut yaşıyordur zaten. ancak ben ilerde babasının videolarına, ikiyüzlülüklerine ve acizliklerine denk geldiğinde utanacak olan güzeller güzeli kızına üzülüyorum.

sanmıyorum ama olur da buraları okursan istanbul, ne üzül ne de utan, kimse babasını seçemiyor nasılsa. sen genç okanı izle ve gururlan.

aurelian bayard chedjou fongang

medipol başakşehir ile anlaşmıştır.

galatasaray kendisinin eksiklerini kapatabilecek bir stoperle tandemi oluştursaydı çok büyük fark yaratabilecek yetenekli bir futbolcuydu. semih kaya denilen kendini geliştirme özürlüsü bir stoperin ilk 11 oynadığı takımda sürekli yedek oturtulması çok büyük bir ayıptır. kendisinin başakşehir'de çok iş yapacağını düşünüyorum.
0 /