confessions

aloneman

Yazar

  1. toplam entry 6
  2. takipçi 0
  3. puan 11

ramazan

Ramazan gelince aklıma her zaman "Nerdeee o eski zamanlar..." diye hayıflanan büyüklerim aklıma gelir. Ramazan dini boyutu yönünden bakıldığında oruç,ibadet açın halinden anlamak gibi anlamlar yanında daha derindir. Vücudumuzda bulunan nörotransmitter madde olan "Dopamin" yani haz, günlük hayatta severek yaptığımız veya içtiğimiz şeylerin insana keyif verdiği zaman salgılanan maddedir.

Bir alışkanlıktan kurtulmak için 21 gün geçmesi gerekir ve bu noktasından sonra artık o eski alışkanlığınızdan bir nebze kurtulmuş olursunuz. Dini boyutu yanında asıl amacın dopamin reseptörlerinin onarılması için yapılabilir. Her şeye dini boyutta bakmak yerine dinin nasıl insan üzerinde etki bıraktığına da bakmalıyız.

dönüm noktası

Bir olayın yeni bir duruma geçme zamanı (bkz:tdk)

Türev de ise ikinci türevin sıfır olduğu nokta olarak bilinsede aslında fonksiyonun konkav-konveks oldugu noktanın değişim yeridir.
Tarihte bir çok örneği mevcuttur, 1982 de Apple tanıttığı zaman Apple için şuanki günümüzde dahil olmak üzere düşüşü olmayan bir yükselişe girmiştir. Hayatta böyle değil mi ? Artık bir şey yapmayacağım,artık xxx şekilde ilerleyen kararlar bütününün eğer hayata geçerse söylendiği zaman algısına denilmektedir.

görünen adam

youtube kanalında gördüğüm dizidir.

Farklı bakış açısından bir dizi ortaya çıkarmışlar ama gün içerisinde en fazla izdivaç izlenen bir ülkede rehavet göreceğini düşünmüyorum.